M. Kundrotas. Nepaprastoji padėtis? O taip! (39)

Jonas Noreika-Generolas Vėtra | Alkas.lt koliažas

Jonas Noreika-Generolas Vėtra | Alkas.lt koliažas

Lietuvos sostinėje – skandalas. Kremliaus šalininkams atstovaujantis Europos Parlamento rinkimų komitetas Stanislovo Tomo ir Kazimiero Juraičio asmenyse kūju nudaužė nuo Mokslų akademijos bibliotekos sienos paminklinę lentą Lietuvos didvyriui, partizanui Jonui NoreikaiGenerolui Vėtrai. LGBT atstovaujantis sostinės meras Remigijus Šimašius pareiškė, kad jokių ketinimų atstatyti šią paminklinę lentą jo planuose nėra.

Lietuvos Seimo dauguma ir Prezidentė turi progą parodyti valią. Nepaprastoji padėtis – adekvačiausias susiklosčiusios situacijos apibūdinimas. Šiuo pagrindu įstatymu ir dekretais galėtų būti įtvirtintos nuostatos, kad išpuoliai prieš Lietuvos istoriją ir jos didvyrius užtraukia baudžiamąją atsakomybę iki 20-ies metų. Ta pačia proga derėtų peržiūrėti žodžio ir spaudos laisvių sampratą, uždraudžiant tokius „žiniasklaidos“ išteklius, kaip Anarchija.lt, Ldiena, Ekspertai, Būkime vieningi, Šauksmas.

Nėra tokios teisės, kaip teisė meluoti ar veikti prieš savo valstybę. K. Juraičio ir S. Tomo vieta – kalėjime. Kaip ir kremlinių portalų savininkams, redaktoriams bei rašytojams.

Artėjančių Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimų kontekste pagarba Lietuvai, jos tapatybei ir laisvės kovoms bus viena iš esminių skiriamųjų linijų. Kremliui atstovaujančių sąrašų ar kandidatų teisė balotiruotis turi būti panaikinta baudžiamosios teisės tvarka. Visi kiti kandidatai ir sąrašai Lietuvos patriotų bus vertinami ir pagal tai, kiek adekvačiai vertina susiklosčiusią padėtį.

Šiandien – Generolas Vėtra, o rytoj gali būti Jonas Žemaitis-Vytautas, taip pat kovojęs su okupaciniu sovietų režimu. Poryt – Lietuvos valstybės kūrėjai – karalius Mindaugas, didysis kunigaikštis Vytautas ar pirmasis Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Pandoros skrynia atverta – R. Šimašiaus rankomis. Jei šįsyk byla baigsis tyla ar menka administracine nuobauda, vatnikai įžūlės sulig kiekviena diena. Gal net ims bjauroti partizanų kapus.

Nepaprastosios padėties teisinė bazė taip pat galėtų apimti pilietybės atėmimą ir deportaciją iš Lietuvos. K. Juraitis, S. Tomas, Algirdas Paleckis, Viačeslavas Titovas, Vaidas Lekstutis, Laurynas Ragelskis ir kiti Kremliaus šaukliai turėtų prarasti Lietuvos pilietybę, o po bausmės atlikimo – išsiųsti iš Lietuvos Respublikos teritorijos.

Profesorius Alvydas Jokubaitis teisingai pasakė: jokių teisių be pareigų. Teises Lietuvoje įtvirtina įsipareigojimai jos politinei ir kultūrinei bendruomenei. Žodžio ir nuomonės laisvė jau šiandien ribojama tarptautinės agresijos, diskriminacijos ir žmogaus teisių pagrindais. Į šį sąrašą metas įtraukti veiksmus prieš Lietuvos valstybę ir jos titulinę tautą. Ne tiktai prieš tautines mažumas. Dvejopų standartų praktika turi baigtis. Lietuva turi teisę gintis.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

39 komentarai

 1. Petras:

  Kurį laiką galvojau, kad Marius šposija.

  Bet panašu, kad, rimtai;)!

 2. Iš tiesų:

  M.Kundrotas pateikė tautai,piliečiams ir Seimui labai prasmingą teisinę prasmę turintį pasiūlymą.Tad, Seime ir Prezidente,visą tai įteisinkit !

 3. Seniai seniai gyveno:

  tokia iš medžio drožta lėlė kūdikio šypsena.
  Tas lėliukas tai šen, tai ten pabuvojo, o galiausiai net partiniu lėliuku patapo. O galiausiai padarė didžiulę karjerą – tapo lėlių teatro aktoriumi. Nuo tada ko tik jis nevaidino, kuo tik nebuvo! Juolab nesunku buvo – juk teatro lėlei nieko mokėti ar suprasti nereikia – juk ją už virvelių tampo, o ji juda, kaip ją tampo. Ir visus žodžius už ją susako. Todėl iš vakaro pasako vieną, o kitądien jau visai kitą pasako…

 4. jurgis:

  puikus straipsniukas, bet trumpas, iki galo neišrutuliotas. Kaip tokie vandalizmai gresia Lietuvos saugumui? Kas tampo virveles? Kaip Zurofas susijęs su Putinu? Va tada, Mariau, būtų kas kita…

 5. Ūla:

  p. Kundrotai, nuoširdus AČIŪ už šį straipsnį. Jeigu būtų įgyvendintos jūsų išvardintos priemonės, tai būtų veiksmingos priemonės. Tačiau, deja, nelabai tikiu…….

 6. Antanas:

  “Čia – Lietuva, čia putinoidais ima lyti…” (nežinomas poetas).

 7. Kažkodėl Jokubaitis bei Kundrotas, vardindami ribojamųjų sąrašą, pamiršta į jį įtraukti ir okupacinę Lenkijos vėliavą.

 8. Antanas:

  P.S. Straipsnio autoriui. Atleisk, Tamsta, bet prieš rašant straipsnį galėjai užmesti akį į LR Konstituciją. Būtum sužinojęs baisiai įdomų dalyką: Konstitucijoje, pagrindiniame mūsų įstatyme, rašoma TIK apie TAUTINES BENDRIJAS ir nė vieno žodžio ten nėra apie TAUTINES MAŽUMAS. Kažin, kodėl? Gal tą mūsų Konstituciją kokie nors mažaraščiai kūrė? Nemanau. Viskas yra paprasčiau: Lietuvoje nėra jokių tautinių mažumų, nes nelietuvių tautybės LR gyventojai yra įsikūrę ne savo istorinėse, o lietuvių žemėse. Tautinė mažuma, pvz., yra Lenkijos lietuviai, gyvenantys savo etninėse žemėse, okupuotose Lenkijos. O, kažin, kokias svetimas žemes yra okupavusi Lietuva? Taigi.

  • Antanas:

   P.P.S. Ir dar. Jei Tamsta paklaustum, koks gi yra skirtumas tarp tautinių mažumų ir tautinių bendrijų, atsakyčiau, kad labai didelis: tautinės mažumos turi daugiau teisių už tautines bendrijas, todėl kai kurių tautinių bendrijų vadukai labai nori, kad tos bendrijos būtų vadinamos tautinėmis mažumomis.

 9. Varas:

  Destis taip, Lietuva turi teisę gintis, remtis konstitucine nuoroda ir Lietuvos valstybės kūrėjo karaliaus Mindaugo autoritetu, bet prie jo šlieti Smetoną, išties būtų moralinė nedarna.

  • Antanas:

   Kodėl?! Juk valdžios paėmimas į savo rankas 1926 metais – tai buvo Lietuvos gelbėjimas nuo bolševikinio gaivalo! Kitaip sakant, tai buvo operacija, skausminga, bet būtina, nes kitaip ligonis (Lietuva) būtų labai greitai numiręs.

  • Smetona savo veiksmais vasalvo Lenkijai, tai jis ir šlietinas prie jos… Ir tai galima įžvelgti jau nuo 1918 metų.

   • Antanas:

    Ar buvo kitas pasirinkimas? Kariauti iki pergalingo galo su didesne ir stipresnė Lenkija, kurią palaikė Tautų Sąjunga? Taip?

    • Lietuvos kariuomenės ginkluotės buvo modernesnė už Lenkijos. Be to, Lenkija neturėjo galimybės atsigabenti ginklų – uostas buvo kontroliuojamas JT. Taigi didesnis šiuo atveju nereiškė – stipresnis. Ir apskritai vyrų supratimu šalies suverenumas ginamas be jokių išskaičiavimų. Tačiau šiuo atveju po Lenkijos kapituliavimo 1939 m. rugsėjo 17 d. kelias dienas, kol sovietai buvę už 150 km. atkeliavo į Vilnių, laiko pasiimti Vilnių be jokio karo buvo marios laiko. Juolab, kad Lietuva de jure su Lenkija buvo karo padėtyje, o Lietuvos kariuomenė stovėjo čia pat – už poros dešimčių km nuo Vilniaus. Sovietai Vilniaus Lenkijai nebuvo pripažinę. Taigi apie pasirinkimus čia nėra kalbos…

     • LosAngeles:

      taip, ir Anglija su grasinimu paskelbti kara Lietuvai puolus Lenkija pridekite… ar tai smulkme? paimtume ir Anglija, vyru supratimu… 🙂

      • Beje, 1939 m. rugsėjo 18-19 dienomis Lenkijos jau nebebuvo, taigi Lietuvos kariuomenės įvedimas tomis dienomis į likusį neginamą Vilnių ir kitą savo teritoriją jau nebūtų Lenkijos puolimas. Be to, kapituliuoti Lietuvai prieš Angliją 1938 m., tarkim, prasidėjus karo veiksmams nebūtų jau taip ir negarbinga, kaip kad prieš Lenkiją nepakėlus ginklo priimti jos ultimatumą, juolab esant su ja de jure karo padėtyje.

     • Antanas:

      Gerb. “Kažin”, istorijoje nėra tariamosios nuosakos – kas būtų, jeigu būtų. Buvo taip kaip buvo. Atleiskite už “juodą” humorą, bet jei bobutė turėtų “kai ką”, tai ji būtų diedukas. Dabar mums lengva peikti A.Smetoną. Kažin, kaip būtume mes patys pasielgę anuo metu prezidento A.Smetonos vietoje? Aš, pvz., net neįsivaizduoju. O Tamsta?

      • Beje, mano argumentacijoje logikos, “kas būtų, jeigu būtų”, nėra. Paties šablonas, kad “bobutė būtų diedukas…”, čia yra nei į tvorą, nei į mietą. Išvardinau objektyviai egzistavusius padėtį nusakančius faktus ir Smetonos kaip Prezidento sprendimų neadekvatumą jai. Klausimo, kaip pasielgti, čia negalėjo kilti. Akivaizdu, kad į kapitulavusios Lenkijos kariuomenės paliktą Vilnių ir teritoriją jau rugsėjo 18-19 dienimis privalėjo būti įvesta Lietuvos kriuomenė ir diplomatiniais kanalais pranešta Kremliui, o po to ir Vokietijai, kad Lenkijai kapitulavus Vilnių ir 1920 m. liepos 12 d. sutartimi Rusijos Lietuvai pripažintą kitą teritoriją kontroliuoja Lietuvos kariuomenė. Tai būtų daręs betkuris Lenkijai nevasalaujantis Lietuvos Prezidentas. Čia Smetonos neveikimas, kaip ir 1938 m. kovo Lenkijos ultimatumo priėmimas negali būti pateisinami. Tokie sprendimai rodytų, kad Lietuva praktiškai jau nesielgė kaip suvereni valstybė. Beje, mūsų žymusis teisininkas Mykolas Romeris visų Smetonos valstybinų kapituliacijų pradžia laikė būtent 1938 m. kovo Lenkijos ultimatumo priėmimą.

       • LosAngeles:

        tai taip… sedint siltai prikimstu pilveliu labai saugu aiskinti ‘kaip turejo buti’. vat kai ‘sikna pypke ruko’ narsa daznai buna kita, ir galvojasi kitaip. ir jei jau kalba apie ‘privalejo’, tai akivaizdu tai taip pat susije su ‘kas butu jei butu’, nes butu viskas gerokai kitaip… ir vienas is ‘kitaip’ butent Anglijos karo Lietuvai paskelbimas.
        be to, sprendziant is Smetonos galimybiu priversti armija priesintis 40m., galbut kazkas panasaus buvo ir ten. buvo pakankamai (ir be Smetonos) ‘siltai’ gyvenanciu ir rizikuoti nelinkusiu

        • Tos emocijos – kalboms su paturgės bobelėmis, o čia Alkas…

         Tad į tas emocijas tegalima pasakyti. O koks velnias 1926 metais Smetoną nešė į Prezidentus, juk negalėjo nesuprasti, kad jis per “bobiškas” joms užimti. Arba, jeigu vėliau jo kita valdžia neklausė, tai juk nemažas vaikas buvo, kad nesuprastų, jog tokiu atveju jis privalo atsistatydinti, kad laikyti ilgesnį laiką tokią padėtį šalyje Lietuvai yra pražūtinga. Tačiau, nežiūrint nieko, buvo sėdima kėdėje iki tragiškos pabaigos…

   • !!!:

    Smetona savo veiksmais išstūmė lenkų kalbą iš viešosios erdvės…

    • Bartas:

     “Kažin”- A. Smetoną į valdžią ” ne velnias nešė” , o Lietuvos Valstybės sergėtojai – karininkai.
     Kol gyvas neužmiršiu. Mano palaiminimo (krikšto) Tėvas , (dar spėjau išgirsti) pasakojo. Kaune , jis tarnavo ryšių kuopoje, negalėdavo ramiam poilsiui išeiti į miestą. Komunistuojantys ž….d. ukai, užgauliodavo , spjaudydavo ,apmėtydavo akmenimis. Baisi ne pagarba Lietuvos kareiviams ir karininkams.
     Tuo metu , kai kilo Lietuva , nemanykit, kad aplinkiniai ir vidaus priešai džiaugėsi ir “linkėjo sėkmės” mums.
     Kad A. Smetona neišlaikė to laikmečio išbandymo , mes likusieji galim pasmerkti, teisti . Ir viskas. Klaidu nedaro tik mirusieji ir durneliai.
     Tuo metu Berlynas juk buvo ,perspėjęs Lietuvos vadovybę, kad Vilnių atsiimtume. Proga šimtaprocentinė.
     Kas suprato? Mižniai buvo . Taigi klaidų padarėm , bet pasitaisyt ne vėlu.

     • Jeigu tie karininkai iš tiesų būtų buvę valstybės sergėtojai, tai Smetonos – vasalautojo Lenkijai į Prezidentus jie nebūtų statę…

      Smetona klaidų nedarė, veikiau, kad visi, jam valdant, priimti valstybės valdymo sprendimai yra sąmoninga jo pozicija – klausimas tik, ar ji negalėjo būti geidauta atitinkamų Lietuvai priešiškų jėgų ar kaimynų…

   • to Kažin:

    TO Kažin: melagingas teiginys, kad Smetona vasalavo Lenkijai. Su Lenkijos ambicijoms ir jos užnugariu – pirmu smuiku griežiančia Prancūzija, nori nenori teko skaitytis. Ar tai vadinama vasalavimu??? Pasiskaitykit pvz.diplomatinį susirašinějimą ir nustokit apgaudinėti save ir kitus.

    • Vilniaus nepasiėmimas po okupantės Lenkijos kapituliacijos bei jos kariuomenės internavimosi į Lietuvą 1939 metų rugsėjį negali būti paaiškinta niekuo kitu kaip vasalavimu Lenkijai. Juk Prezidentas ne kokia bobutė, kuriai galėtum dantis užkalbėti susirašinėjant. Valstybės atsakams į diplomatinius spaudimus duoti Prezidentas savo rankose turi kariuomenę. Lietuvos valstybinio veikimo pavyzdys yra prancūzų valdytos Klaipėdos prisijungimas 1923 metais. Beje, pažymėtina, kad tai buvo padaryta būtent tuo laikotarpiu, kai Smetona buvo toli nuo valstybės valdymo reikalų, ogi iš ėmimosi Vilniaus vadavimo reikalų juose su kitais dalyvaujant ir Smetonai nieko nesigavo…

 10. Petras:

  O išvardinti portalai tai vieninteliai ne sisteminės žiniasklaidos skleidėjai, dar papildyčiau:
  http://www.alkas.lt (nors jau tampa visko rašytojas be ideologinės cenzūros)
  ww w.sarmatas.lt
  ww w.infa.lt
  press jazz tv youtube

  Nu kitką žiūrėti ir skaityti tai = save zombinti, LRT tame tarpe:)

 11. Nuomonė:

  Uždrauskim minties ir žodžio laisvę, visus kitaip galvojančius sukiškim į kalėjimus ir įteisinkim tik vieną teisingą konservatorių partiją. Sugriovę demokratiją įvesim žiaurią diktatūrą ir visai nesvarbu ar tai bus panašu ī Stalino ar Hitlerio laikus.

 12. Žodžio laisvė...:

  Pritariu,kitaip užlips ant sprando ir tuštinsis ant mūsų galvų,kiš pirštus tarp durų ar romys ginetalijas,kaip tai darė
  NKVD-istai po karo mūsų DIDVYRIAMS.
  Nepamirškime,kad istorija linkusi kartotis.

  • Bartas:

   Daug metų esu Lietuvos kaimietis . Mūsų kalba mažiausiai paveikta “mokslo” . Taigi “tuštintis ant mūsų galvų” , užmušk manę , niekada neišgirsi. Apšiko. Pasakys Lietuvis. Viskas. O apie “ginetalijas” , geriau nepasakok.
   Žodžio laisvė!!!

 13. Žemyna:

  Kad aštuonkojis vis daugiau čiuptuvų įdarbina, matosi ir iš to, kad trukdo komentuoti po straipsniais apie referendumą dėl besidvejinančių pilietybių bei po straipsniu dėl Rossija 24

 14. Neabejingas:

  Neabejingas: gerb. Mariau Kundrotai,nuosirdziai dekoju Jums uz aktyvuma,drasa,kompetencija, ginant musu istorija,jos didvyrius nuo bedvasiu gaivalu,vandalu.Labai vertingi,dalykiski Jusu pasiulymai kaip reiktu gintis nuo ivairiu spalvu dergstu.Deja,valdzios olimpe nematau tikru patriotu,kurie ryztusi igyvendinti Jusu pasiulymus.Vieni-leliukai,kazkieno tampomi uz virvuciu,o kiti-snaudziantys. Galvoju,kad pasirenkant pretendentus i Prezidentus,vienas pagrindiniu kriteriju turetu buti ju nuveikti darbai stabdant ispuolius pries partizanus ir tvirtas viesas isipareigojimas uzkirsti kelia tokioms veikoms.

 15. Tiesa:

  Autorius parašė daug tiesos. Ar kas sureaguos? Vilniaus savivaldybėje su liberalais koalicijoje yra konsrvatoriai ir lenkų akcija. Kodėl jie negali tarti savo žodžio? Šios partijos jau supanašėjo, tautinės vertybės nerūpi.
  Kas galėjo patikėti, kad koalicijoj kartu dirbs Landsbergio ir Tomaševskio partijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: