A. Juozaičio rėmėjai protestavo prieš nesąžiningus kandidatų debatus (nuotraukos, video) (21)

S.Paškevičiaus nuotr.

S.Paškevičiaus nuotr.

Balandžio 8 d., pirmadienio, pavakare šalia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos protesto akciją prieš nesąžiningus prezidento rinkimų debatus surengė kandidato į prezidentus Arvydo Juozaičio šalininkai. Savo plakatais ir šūkiais jie išreiškė nepasitenkinimą, dėl to, kad į bibliotekoje vyksiančius debatus buvo kviesti tik trys parinkti kandidatai – premjeras Saulius Skvernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė  ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Protestuotojai laikė vėliavas ir transparantus: „Reikalaujame debatų vienu metu tarp visų kandidatų!“, „Kodėl bijot Juozaičio?“, „Gana tik sisteminius reklamuoti, o kitus kandidatus – ignoruoti!!!, „Reitingai – Jūsų, balsai – mūsų!“, „Surežisuotiems rinkimams – NE!“, „Juozaitis Nr.1“, „Nomenkltūros kandidatai ir debatų organizatoriai iš demokratinių rinkimų bando padaryti „iškamšą“…

Į debatus atvykusį Gitaną Nausėdą protestuotojai paegzaminavo savo klausimais. Taip pat klausimais buvo apipiltas apipylė ir kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Kandidatė į prezidentus I. Šimonytė prie protestuotojų nesustojo ir į kalbas nesileido, o pabrukusi uodegą bandė kuo greičiau prasmukti pro bibliotekos laiptus ir todėl buvo palydėta protestuotojų šūksniais „Gėda, gėda, gėda!“.

Piketas truko 1 valandą. Jam besibaigiant prie protestuotojų prisijungė ir savo palaikymą pareiškė kandidatas į prezidentus europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Jis sakė, kad dėl lėktuvo reiso užlaikymo nespėjo iš Briuselio laiku atvykti į „antraeiliams“ kandidatams organizatorių siūlytus atskirus debatus, kuriuose jis ketino dalyvauti su Centro partijos kandidatų Nagliu Puteikiu.  Paklaustas kodėl šio pasiūlymo neboikotavo kaip, kad kiti kandidatai, sakė, kad būtų pasinaudojęs duota tribūna  pasisakyti apie nesąžiningą debatų organizatorių elgesį.

Nacionalinės bibliotekos kitiems kandidatams pasiūlytuose atskiruose debatuose be A. Juozaičio taip pat atsisakė dalyvauti  Vytenis P. Andriukaitis, Valdemaras Tomaševskis ir Mindaugas Puidokas.

Pirmadienį sambūrio „Lietuva yra čia“ lyderis ir kandidatas į prezidentus A. Juozaitis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apskundė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamų kandidatų į prezidentus debatų rengėjus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. jurgis:

  geriau tokia minia (!) surengtų protestą prie nudaužytos gen. Vėtros lentos…

 2. Liūdnas vaizdelis:

  Akivaizdžiai paminama demokratija. Visi kandidatai, surinkę reikiamą parašų skaičių yra lygiaverčiai ir vienodi. Niekas negali išrinkti “pateptųjų”, tik žmonės balsuodami supras kam rūpi Lietuva, o kam rūpi kaip dar sumažinti valstybės galias ir galutinai integruoti į betaučių sąjungą.
  Apmaudu, bet N. Puteikis nebuvo solidarus su tokį antraeilių pokalbį boikotavusiais kandidatais. Net Tomaševskis atsisakė dalyvauti, o Puteikis neatsisakė. Tai rodo, kad jam nerūpi vienybė, pagarba, nulėmė asmeninės ambicijos pasirodyti bet kur su bet kuo.
  Nausėda dar sustojo pakalbėti su piketuotojais, o Šimonytė pralėkė tekina net nežvilgtelėjusi.

 3. Gintaras:

  … kas būtų blogiausia, tai vėl suklastoti balsavimo rezultatai… sprendžiant iš kišeninės žiniasklaidos elgesio dabar, tai vėl gali pasikartoti…

 4. Romas:

  Tokie protestai būtini. Antraip hienų įžūlumas būtų beribis.

 5. Diedas:

  Juozaicio gerbejai,
  Jus apgavo.
  Juozaitis toks pat melagis kaip ir visi kiti kandidatai.
  Tiek metu dirbo kremliaus islaikome leidinyje, derge Lietuva issijuoses ir tik keberiokst, pries rinkimus tapo patriotu ir pirmos rusies gelbetoju.
  Nu vos ne Karabasas.
  Tautieciai, is zmogaus gali padaryt komunista, bet is komunisto zmogu – ne.
  Nesileiskit mulkinami, neikit i rinkimus, o jei hipnozei neatsispiriat tai kandidatu lapelyje ant visu padekit kryziu.

 6. Gražina:

  Tik už Juozaiti, neapsirikite, Žmonės!

 7. diedui:

  Niekas tavęs diede neklausys. Tamstos nuomonė nulio verta, o sapalionės, kad Juozaitis buvo komunistas – tolygu, kad tamsta buvai karaliumi.

  • Diedui:

   Kokiuose krūmuose tupėjo Šimonytė, Nausėda ir Svernelis, kai Juozaitis su keliais pirmeiviais pradėjo organizuoti Sąjūdį, kuriame dar ir V. Landsbergio nebuvo? Ką jau kalbėti apie Grybauskaitę. Ir Juozaitis – komunistas, o jie patriotai. Labai daug logikos pas tą Diedą. O tu Diede esi tikras neoliberalas ir labai bijai, kad į valdžią neateitų tautos patriotas.

   • Diedas:

    Va iki ko davaro demokratine propaganda.
    Auksciau rases komentatorius gyvas pavyzdys, kaip klausant kandidatu galima tapt durnu.
    Atsirado rusis zmoniu kurie net neisivaizduoja blaiviai mastancio laisvamanio piliecio, kuris nei uz Brazauska nei uz Lanzbergy.
    Apkvailinti tautieciai begiojantys i rinkimus panasus i mazus vaikus kurie pries miega issirenka apie ka ir kas, mama tevelis ir mociute seks pasaka.
    Rinkimus laimi tas kuris paseka graziausia pasaka.
    Suaugusiems zmonems klausytis bleniu kaip ir nerimta, tuo labiau zinant kad vis tiek apgaus. Per trisdesimt metu kitaip nebuvo.
    Bet ziniasklaida ir pasakoriai randa uztektinai kvailiu kuriems priesrinkiminis melas prilimpa.

 8. Algimantas:

  Bet ar tai blogai? Gal ir nereikėjo grupuoti kandidatų, tačiau akivaizdu, kad jų svoris gerokai skiriasi. Juk ir JAV prezidento rinkimuose formaliai dalyvauja ne du kandidatai. Savus kandidatus kelia libertarai, žalieji ir kitos mažosios partijos. Tačiau rimti debatai vyksta tik tarp respublikonų ir demokratų kandidato. Tad remtis reitingais nėra diskriminacija. Juk ir rinkėjams taip aiškiau, kai koks Nausėda diskutuoja su Šimonyte, o ne su kokiu Puidoku.

 9. Romas:

  Rinkau parašus Utenos turguje už A. Juozaitį ir už V. Radžvilo komitetą į E. Parlamentą, tai tokių, kaip Diedas prisižiūrėjau ir prisiklausiau. Jų yra daug – abejingų ir neviltyje (dėl rinkimų):
  – Ką jis ten vienas padarys.
  – Visi jie ten tik pasipinigaut eina.
  Kiti tik ranka numoję, eina šalin.
  Ant tokių ABEJINGŲ ir NUSIVYLUSIŲ laikosi Sistema. Kuo daugiau asilų, tuo lengviau juos valdyti hienom.

 10. Bartas:

  Romai , gerai pasakei. Tokių, tikriausiai, suriktum apie 25-30% . Ir Lietuvių Tauta ne išimtis .

 11. ŽEMAITIS:

  Aiškų, kad be reikalo kandidatus sugrupavo. Manau, kad tai prieštarauja demokratijos principams.
  Reitingavimas neturėtų būti kriterijumi – visų kandidatų teisės turi būti lygios.
  Pvz., aš taip pat simpatizuoju Nausėdai ir Šimonytei (vis dar nepasiprendžiau už kurį iš jų balsuosiu), tačiau tikrai pasisakau prieš tai, kad jie kaip nors būtų išskirti iš kitų kandidatų. Tad protestuotojai teisūs – kandidatų skirstyti negalima.

 12. Algimantas:

  Pirmiausia, Nausėda, Šimonytė ir Skvernelis, jei jie garbingi piliečiai
  , turėjo patys atsisakyti tokių diskusijų, kol nebus sukviesti visi pretendentai. Puteikis vienoje TV laidoje buvo pasirenges net nusirengti……,kad tik…..Na, o rinkimų debatų organizatoriai elgiasi taip , lyg tai būtų mafijos boso rinkimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: