Europarlamentarai patvirtino bevizį režimą tarp ES ir JK po „Brexit“ (0)

„Brexit“ | Pixabay.com nuotr.

„Brexit“ | Pixabay.com nuotr.

Balandžio 4 d. Europos Parlamentas (EP) pritarė, kad Jungtinės Karalystės (JK) piliečiai po „Brexit“ galės atvykti į ES be vizos, jei JK tokias pačias sąlygas taikys ES piliečiams.

Šis sprendimas įsigalios nuo Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES dienos. Britai galės ES teritorijoje būti be vizos 90 dienų per 180-ies dienų laikotarpį. JK bus įrašyta prie daugiau kaip 60 valstybių ir teritorijų, kurių piliečiams nereikia vizos atvykti į ES verslo, turizmo, giminių ar draugų lankymo tikslais. Bevizis režimas savaime nesuteiks teisės britams dirbti ES, o europiečiams – JK.

ES vienašališkai suteikė teisę britams atvykti be vizų, tačiau su sąlyga, kad ES piliečiams taip pat bus numatytos analogiškos teisės. Jeigu JK įvestų vizas bent vienos ES valstybės piliečiams, ES turės taikyti analogišką tvarką britams, pažymima reglamente.

„Tai svarbus žingsnis, skirtas užtikrinti keliones be vizų tarp ES ir Jungtinės Karalystės po „Brexit“, ypač jeigu išstojimas įvyktų be susitarimo. Ne paslaptis, kad derybos buvo užblokuotos dėl Tarybos užsispyrimo dėl Gibraltaro, nors tai nėra esminis klausimas. Toks neatsakingas požiūris iš esmės sumenkina nuoširdų ES institucijų bendradarbiavimą. Šioje situacijoje EP pasielgė atsakingai, kad būtų išvengta chaoso“, – pažymėjo pranešėjas Sergei Stanišev (Socialistai ir demokratai, Bulgarija)

Reglamentą dar turės formaliai patvirtinti ES Taryba. Jis turės būti paskelbtas ES oficialiajame leidinyje iki balandžio 12-osios, kad būtų pasirengta „Brexit“ be susitarimo scenarijui.

Už tokį sprendimą balsavo 502 EP nariai, prieš buvo 81, o susilaikė 29.

Bevizis režimas su Jungtine Karalyste galios visose ES valstybėse išskyrus Airiją, kuri vykdo savarankišką vizų politiką ir yra sudariusi atskirą dvišalį bevizio režimo susitarimą su JK. Bevizis režimas taip pat galios kitose Šengeno erdvės valstybėse: Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: