Sostinė pirmoji surengs hibridinės saugos pratybas „Gedimino legionas“ (3)

Pratybos. Kibernetinis saugumas | S.Žiūros nuotr.

Pratybos. Kibernetinis saugumas | S.Žiūros nuotr.

Ekspertams vis dažniau kalbant apie galimas kibernetinio saugumo grėsmes, Vilniaus savivaldybė birželio mėnesį surengs hibridinės saugos pratybas visoms savo įmonių grupėms ir tarnyboms. Tai bus pirmosios tokio masto pratybos ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje. Šis pasiruošimas – neįprastas, todėl jam itin atsakingai rengtasi jau nuo sausio mėnesio.

Pratybos apims ne tik įmonių ir tarnybų fizinį bei socialinį pasirengimą įvairioms situacijoms, bet ir kibernetinį pasirengimą stresinėse situacijose. Į pratybas ketinama įtraukti ir išorines savanorių komandas.

Tai, pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, padės įtraukti ir miesto gyventojus.

Paklaustas, kodėl šios pratybos reikalingos ir kuo jos išskirtinės, pratybas organizuojančios Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis sakė:

„Anksčiau pratybos apsiribodavo fizinio pasirengimo patikrinimu, tačiau keičiantis laikams ir svarbiai informacijai persikeliant į kibernetinę erdvę, nenuostabu, jog tenka tikrinti ir darbuotojų pasirengimą kibernetinio saugumo klausimais. Manau, kad tokio masto ir specifikos pratybų nėra buvę nei Lietuvoje, nei Šiaurės Europoje, tad, greičiausiai, mūsų pavyzdžiu pasekti norės ne viena savivaldybė. Esu tikras, jog pratybos įvyks sklandžiai, nes joms aktyviai ruošiamasi beveik pusmetį. Prisidėti prie pratybų kviečiame ir Kauno, Klaipėdos, Vilniaus rajono ir Trakų savivaldybes. Manau, kad tai sukurs glaudesnį bendradarbiavimą ir duos apčiuopiamą naudą“.

Saugumo specialistų parengtas pratybų scenarijus bus vystomas strateginiuose miesto objektuose. Povilas Poderskis taip pat pridūrė, kad miesto įmonės turi būti pasiruošusios kritiniu atveju pačios išspręsti ekstremalią ar stresinę situaciją, o ne laukti pagalbos iš išorės“.

Vilniaus miesto savivaldybė pratybas vykdys savo lėšomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Skalvis:

    Šaunu! Jei Venesuela būtų pasimankštinusi iš anksto – nebūtų jokių elektros dingimų. Jei Vokietija – nebūtų vyriausybės lėktuvų sabotažų ( bene 7 kartus vokietitojos aukščiausi pareigūnai nenuvyko laiku, nes vyriausybės lėktuvai buvo sabotuoti, kas nutiko Etiopioje žinoma ), turint omenyje, kad internetą valdo Amerika – būtina mankštintis!

  2. Žemyna:

    Geriau šiuo metu klausytume ŽR laidos „Tiesūs klausimai” (žinoma, galima ir vėliau įrašą pasiklausyti). Kalbama apie tolesnius ?mero ir vienos lygos planus. Kaip suprantu, G taško paieškos ir priešrinkiminis apsilankymas – buvo tik pradžia? Yra planų, kad Vilnius pasauliui pasiskelbs esąs tolerantiškas… Ir vėliavą tokią iškels. Tačiau ir tai dar ne visi planai. Klausimėlis, ką dar prieš rinkimus iš baimės likti be posto, meras prižadėjo piliečių neatsiklausęs?

  3. Skalvis:

    Myliu Žemyną! Jinai tikrai stengiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: