Prezidentiniai debatai: per ankstyvi ir prieinami ne visiems kandidatams (0)

VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Pretendentų į kandidatus tapti Lietuvos prezidentu gretos mažėja, tačiau, kiek kandidatų liks kautis dėl šalies vadovo posto, dar neaišku. Nepaisant to, jau galima išgirsti vieną po kito organizuojamus kandidatų debatus, kuriuose pasisakyti, beje, leidžiama ne visiems.

Įvairiomis temomis diskutuoti pretendentai į kandidatus kviečiami jau kuris laikas. Skirtinguose miestuose, skirtingose aukštosiose mokyklose, bibliotekose ar kitose gyventojams atvirose vietose. Kuo daugiau progų išgirsti kandidatų mintis, tuo geriau, tačiau aiškėja tendencija, kai visuomenei pristatomi ne visi kandidatai.

Šiuo metu norą dalyvauti prezidento rinkimuose yra pareiškę šie pretendentai į kandidatus: Vytenis Povilas Andriukaitis, Arvydas Juozaitis, Valentinas Mazuronis, Gitanas Nausėda, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, Saulius Skvernelis, Ingrida Šimonytė ir Valdemaras Tomaševskis.

Tačiau toli gražu ne visus juos galima išvysti debatuose. Pavyzdžiui, pakviečiami tik tie, kurie pirmauja socialinėse apklausose. Kokiose, neaišku, mat apklausų rezultatai gali labai skirtis. Pavyzdžiui, vieno naujienų portalo užsakymu atliekamos apklausos jau kuris laikas rodo, jog lyderiu tapti prezidentu laikomas Gitanas Nausėda, antroje vietoje – I.Šimonytė, trečioje – S.Skvernelis. A.Juozaitis šios apklausos duomenimis surinktų vos kelis procentus gyventojų balsų.

O štai kito portalo apklausos rezultatai beveik priešingi. Čia pirmauja A.Juozaitis, surinkęs daugiau kaip 50 proc. apklausoje dalyvavusių balsų, jį rinktų beveik 3500 apklaustų respondentų. Tai – pavyzdžiai, įrodantys, kad kol kas lyderių tarp pretendentų įžvelgti sunku, tačiau aiškiai matyti, kurie iš jų visuomenei parodomi dažniau.

„Vakaro žinių“ kalbinta Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė taip pat priminė, jog kol kas nereikėtų sureikšminti išgirdus, jog vienoje ar kitoje vietoje vyksta prezidento rinkimų debatai.

Tikrieji, oficialūs debatai, kuriuos privalo organizuoti VRK, dar neprasidėjo. „Šiuo metu vyksta parašų lapų tikrinimas ir viskas paaiškės, kai žinosime, kokį tikslų kandidatų skaičių turėsime. Kai jau debatus organizuos ir juos apmokės VRK, į debatus bus kviečiami visi pretendentai ar kandidatų statusą turintys asmenys.

Debatai bus transliuojami per nacionalinį transliuotoją bei vieną iš televizijų. Kai žinosime, kiek bus kandidatų, spręsime, ar visi dalyvaus vienoje laidoje, ar bus paskirstyti dviejose laidose, traukiant burtus“, – sakė L.Matjošaitytė.

***

Informacija

* 10 164 eurai – tiek kainuos prezidento rinkimams skirtų diskusijų programos per „Lietuvos ryto“ televiziją

* 10 164 eurai – tiek kainuos rinkimų į Europos Parlamentą diskusijų programos per „Lietuvos ryto“ televiziją

* 275 226 eurai – tiek kainavo savivaldybių tarybų rinkimams skirtų diskusijų programos

* Taip pat Prezidento rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą įstatymai numato debatų organizavimo ir transliavimo pareigą LRT.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: