O. Strikulienė. Smegenų plovimo akcija: Imk dvi pilietybes už vieno balso kainą! (39)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Balandžio 2 d. Lietuvoje prasidėjo 230 tūkst. Eur kainuosianti referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija, kurios metu žmonės bus agituojami per visas žiniasklaidos priemones. Tiesa, Vyriausybės kanceliarijoje teigiama, jog žmonės neva nebus agituojami, kaip balsuoti. Tiesiog jie žinos, kad gegužės 12-ąją teks atsakyti į referendumo klausimą – „ar sutinkate leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias euroatlantinės integracijos kriterijus?“.

Ieško naudos sau

Konkrečios tuos kriterijus atitinkančios valstybės bus nustatytos įstatymu.

Tačiau, nors referendume žada dalyvauti du trečdaliai gyventojų, daugumai euroatlantiniai kriterijai yra visiška mistika. Kažkokia Europa, prilipdyta prie Atlanto vandenyno. O paprasčiau kalbant, kiekviena mama balsuodama galvos apie prieš dešimtmetį išvykusią ir grįžti jau neketinančią dukrą. Ir galvos sau mama – jei balsuosiu už dvigubą pilietybę, gal bus lengviau išvykusiems? Ir čia kažko skalsiau gaus. Ir užsieniuose jausis kaip vietiniai. Migruojantys lietuviai jau susidvejinę. Gyvena ir dirba ten, kur geresnės algos. Medicininių paslaugų atvažiuoja į Lietuvą, nes čia mažesnės kainos. Žodžiu, elgiasi kaip per akcijas prekybos centre. Kur pigiau, kur duoda daugiau, ten ir gyvena. Jei užsienyje vienišoms mamoms didesnės pašalpos, tai ir vaikų susilaukusios poros vestuvių nekelia. Lietuvis dvigubą pilietybę linkęs sutapatinti su dviguba lengvata. Todėl ir prasidėjusi kampanija primena dviejų sūrelių už vieno kainą reklamą.

Visuomenės apklausos skelbia, kad apie 13 proc. lietuvių visai neinformuoti. O jaunimas iki 25 metų beveik tuo referendumu nesidomi. Tad ko tikisi „valstiečiai“?

Įsitrauks į šalies valdymą

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, „valstietė“ Agnė Širinskienė atvirkščiai nei dalis piliečių pasidžiaugė, jog susidomėjimas referendumu yra didelis. Politikė mato ir sėkmingo referendumo naudą: „Visi prieš daug metų išvykusieji ir įgiję kitų valstybių pilietybę, dabar galės išlaikyti ir mūsų pilietybę. Palengvės grįžimas atgal. O Lietuvai padės išsaugoti savo piliečius“.

Tačiau kas trukdo lietuviui, tapusiam Švedijos piliečiu, ir dabar apsigyventi Lietuvoje. Negi lietuvišką švedą mes išvejame? „Niekas netrukdo, – sutinka A.Širinskienė, – bet yra dalykų, kurie išskirtinai siejami su pilietybe. Dvigubas pilietis jau galės dalyvauti valstybės valdyme.“

O kokia nauda iš tokio dalyvavimo, jei lietuvis, gyvenantis Londone, jau painiojasi, kas yra Lietuvos premjeras. Ir naktį pažadintas nepasakytų energetikos ministro pavardės. Toks žmogus valstybės valdyme, švelniai tariant, net pavojingas. Be to, negi žmogus, gyvenantis Čikagoje, dar papildomai mokės mokesčius ir Kupiškyje?

Bet A.Širinskienė vis vien neprarado stoiškos ramybės:

„Ir Lietuvoje yra žmonių, nežinančių ministrų pavardžių. Visos mažos valstybės akcentuoja savo piliečių išlaikymą. O mokesčių mokėjimas yra susijęs ne su pilietybe, bet darbo vietos buvimu. Jei Lietuvoje dirbs airis, tai čia ir mokesčius mokės. Daug dalykų, kurie kvestionuojama, nėra susiję su pilietybe.“

Tačiau vis vien netikiu, jog žmogus, kelis dešimtmečius pragyvenęs užsienyje, idealiai išmano mūsų šalyje vykstančius politinius procesus.

„Šitą retorinį klausimą adresuokit ne man, bet Valdui Adamkui, – nusijuokė A.Širinskienė, – aišku, aš tik juokauju.“ Bet tą ryšį galima palaikyti ir be paso. Holivudo žvaigždė Rūta Lee tik dabar gaus lietuvišką pasą, o ryšį su Lietuva palaiko turbūt jau 60 metų. Jei ne daugiau.

„Bet kaip dabar džiaugiasi. Socialiniuose tinkluose rašo, jog jaučiasi viena iš mūsų. Jausmas padeda lietuviškumą išlaikyti. Ne mes vieni pilietybės klausimą sprendžiame. Estai ir latviai kur kas anksčiau išsprendė.“

Aktualu ne visiems

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Klinikų sporto medicinos ir reabilitacijos gydytojo, Gedimino Tankevičiaus mama ir sesuo jau daug  metų gyvena ir dirba Amerikoje. Gavusios JAV pilietybę, tačiau, anot  G.Tamkevičiaus, išsaugojusios ir lietuviškus pasus.

„Asmeniškai mamai ir seseriai referendumas dėl dvigubos pilietybės nėra aktualus, – neslėpė G.Tamkevičius, – nes, kai vyko į Ameriką, papuolė į kitą laikotarpį, kai įstatymuose buvo tam tikros landos. Grįžti į Lietuvą nesiruošia, tačiau balsavimuose dalyvauja. Dažnai grįžta į Lietuvą. Ar man pakanka tik lietuviškos pilietybės? Aš, žinokite, apie tai visiškai negalvoju. Dirbu Lietuvoje savo darbą – ir viskas“.

Trys lietuvių rūšys

Visuomenės veikėjas Valdas Vižinis pripažino, kad kalba apie dvigubą pilietybę yra labai sudėtinga:

„Mano asmenine nuomone, dviguba pilietybė sukurs trijų rūšių lietuvius. Pirma rūšis – tie, kurie turi Lietuvos pilietybę ir gyvena Lietuvoje. Antra rūšis – gyvenantys Europos Sąjungos teritorijoje ir turintys Lietuvos pilietybę. O trečioji rūšis lietuvių – tie, kurie gyvena Rusijoje, Ukrainoje, ne Europos Sąjungos valstybėse. Šita lietuvių rūšis neturės dvigubos pilietybės. Todėl trečios rūšies lietuviai yra teisiškai diskriminuojami.

Lietuviams, gyvenantiems Lietuvoje, kartu su pilietybe paliktos tik pareigos. Gyventi čia, dirbti, mokėti mokesčius, o globalaus pasaulio lietuviams, nors tas globalumas yra visiška nesąmonė, Lietuva suteikia žaidybinę pilietybę. Kad galėtų su ja žaisti. Pavyzdžiui, suteikia teisę dalyvauti valstybės valdyme, nors tai tik formali teisė. Nei jie dalyvaus, nei ką. Tai politiniai žaidimai, nes daug mūsiškių išvažiavo. Dabar valdantieji žaidžia jausmais žmonių, kurių artimieji išvykę į užsienius. Žaidžia čia likusių tėvų, senelių jausmais. Iš Lietuvos emigravo apie milijonas žmonių. Tai didžiulis skaičius, todėl „valstiečiai“ išnaudoja tuos jausmus politiškai. Dėl populiarumo. Išnaudoja žmonių jausmus nekreipdami dėmesio į pasekmes.“

Komentarai

Buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina sakė neturintis dvigubos pilietybės klausimu specifinės nuomonės, tačiau mąstė, jog nebūtų problemų, jei abi šalys, kurių būtume piliečiai, priklausytų NATO. Tačiau jei pilietybę galėtų gauti ir Rusijos piliečiai, tada galėtų kilti tam tikrų valstybės saugumo problemų.

„Daug valstybių praktikuoja dvigubas pilietybes. Esmė – kam moki mokesčius. Lietuvos atveju, jei pilietis čia mokės mokesčius, tai viskas gerai.“

Negi tikrai G.Grina mano, kad Lietuvos pilietis, gyvenantis JAV ir ten mokantis mokesčius, dar siųs savo mokesčius ir Lietuvai?

„Tada toks pilietis pažeis pagrindinę pilietybės taisyklę – mokėti mokesčius. Mokesčiai ir valstybės saugumas yra pagrindiniai klausimai. O visa kita – tik emocijos“, – atsakė buvęs VSD šefas.

Vilniaus universiteto profesorius, filosofas Vytautas Ališauskas:

„Manau, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės neduos tokio efekto, kokio tikimasi. Dviguba pilietybė – tai papildoma paskata abejingai žiūrėti į įsipareigojimus Lietuvai. Jei kita pilietybė suteikia naujų įsipareigojimų, Lietuvos pilietybė nueis į antrą planą, nes žmonės jaus didesnį įsipareigojimą tai šaliai, kurioje dabar gyvena ir dirba. Klausimas – ar žmonės nori išsaugoti pilietybę, ar gauti iš dviejų pilietybių papildomą naudą?

Norėti sau naudos yra žmonėms būdinga, bet ir praradusieji Lietuvos pilietybę išsaugo galimybę bendrauti ir dirbti su Lietuva įvairiausiose srityse. Gyvenant Europos Sąjungoje tai jau nėra esminis dalykas. Aišku, kai vyksta „Brexit“, žmonės turi priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Apsispręsti.“

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

39 komentarai

 1. Aha:

  2 in 1, bet mokėk kaip už 3. Žavinga…

 2. Iš tiesų:

  Dviguba pilietybė turi teigiamas ir neigiamas pasėkmes.Žinotina,jog dviguba pilietybė dalinama masiškai- o tai lietuviški globalistai ir kosmopolitai siekia- yra kenksmingas politinis reiškinys neskaitlingoms tautoms ypač lietuviams. Neigiamų pasėkmių yra ženkliai daugiau,pvz. paskatins didesnį išvykimą gyventi į užsienį, pietryčių Lietuvos lenkakalbiai įgyję ir Lenkijos pilietybę neturės paskatos integruotis į lietuvišką visuomenę ir šį kraštą izoliuos nuo Lietuvos politinio,kultūrinio gyvenimo, susilpnins pilietybės instituto reikšmę ir pan.Tuo tarpu įtakinga ir visagalė neoliberalioji žiniasklaida ,ypač LRT, teikia tautai beveik vien teigiamas dvigubos pilietybės pasėkmes,deja.Tad, turėsim paradoksalią situciją: pvz.Lietuvos lenkakalbiai turės dvigubą pilietybę, o etniniai lietuviai gyvenatys savo lietuviškose žemėse už Lietuvos ribų arba tremtiniai ir jų palikuonys Rusijoje, Užkaukazėje- tik vieną pilietybę.Aiškiai būtina pasakyti: dviguba pilietybė gali būti tik labai retais atvėjais,nes tik tuomet Lietuva bus saugi ir sugebės apginti ir saugoti savo ,,pilį”.

  • Perskaiciau komentarus ir pasiurpau nuo zmoniu kietakaktiskumo bei ju siauro ir aklo poziurio.Dar karta isitikinau, kad lietuviams butina ne tik keliauti ir pamatyti pasauli, bet ir pagyventi tarp zmoniu, kurie yra kitokie – daug geresni, linksmesni, malonesni, paslaugesni, saugantys, besirupinantys…Musu taip mazai, o mes taip ir neismokome saugoti savu…Gal todel ir nykstame…
   Kai kalbama apie dviguba pilietybe lietuviu kilmes pilieciams prasyciau nemaisyti savoku: dalinti ir islaikyti. Mes balsuosime del pilietybes islaikymo, o ne dalinimo. Negalima atimti pilietybes, jei zmogus ja gavo gimdamas. Amerikoje milijonai nelegaliu imigrantu neturi pilietybes, dirba nelegaliai, nemoka mokesciu valstybei ir rizikuoja buti deportuoti, taciau ju gime vaikai su gimimu gauna pilietybe. Jei seima deportuojama, vaikai, sulauke pilnametystes gali sugrizti, nes jie yra pilieciai, nors daugeli metu salyje negyveno. Kai kas isvykusius lietuvius turbut bando sulyginti su nelegaliais emigrantais, nemokanciais Lietuvai mokesciu. Isvyke lietuviai nera nelegalai – jie moka mokescius tai valstybei, kurioje gyvena,o jei gris i Lietuva – mokes Lietuvai. Lietuviai remia Lietuva labdaringa veikla, atvykstancius lietuviu menininkus, dalyvauja savanoriskais pagrindais lietuvybes islaikymo veikloje. O jei reikes apsaugoti pili ir ja ginti, emigrave lietuviai bus tie pirmieji, kurie prades veikla, kaip pagelbeti ir padarys viska del savo Tevynes Lietuvos. Neleisdama islaikyti dvigubos pilietybes Lietuvoje gimusiems ir uzaugintiems tautieciams Lietuva praras ne piliecius,o tauta ir istikimus draugus…Politikai turetu pamastyti apie dvigubos pilietybes suteikima tiems , kurie nera gime Lietuvoje ir neturi praeities su Lietuva.

 3. Bartas:

  Dvigubas lietuvis. O gal trilinkas. Mirk iš juoko. Šnekoriai, “mūsų tiek mažai’ , o kai pridarysim dvilinkų popierinių piliečių , tai užimsim visą Europą ir “visur bus Lietuva”. Balsuosiu prieš dvilinką pilietybę.

 4. Prašalietis:

  O. Strikulienė. Smegenų plovimo akcija: Imk dvi pilietybes už vieno balso kainą! …..”„Mano asmenine nuomone, dviguba pilietybė sukurs trijų rūšių lietuvius. Pirma rūšis – tie, kurie turi Lietuvos pilietybę ir gyvena Lietuvoje. Antra rūšis – gyvenantys Europos Sąjungos teritorijoje ir turintys Lietuvos pilietybę. O trečioji rūšis lietuvių – tie, kurie gyvena Rusijoje, Ukrainoje, ne Europos Sąjungos valstybėse. Šita lietuvių rūšis neturės dvigubos pilietybės. Todėl trečios rūšies lietuviai yra teisiškai diskriminuojami.”… O. Strikulienė nežino ar “apsimeta”,kad nežino,kad šiandieninėje Lietuvoje gyvenantys ir be “dvigubų,trigubų, daugybinių pilietybių” yra jau seniai “tautinio elito surūšiuoti” į runkelius, vatnykus, kurdupelius, šunaują, eurovatnykus…. Tad lietuvių “trečioji rūšis”gyvenanti Rusijoje, Ukrainoje, ne Europos Sąjungos valstybėse “tautiečių rūšių skaitlingumui”Lietuvoje reikšmės jokios nedaro…..

 5. Žemyna:

  Svetur gyvenančių lietuvaičių dvasinės įkvėpėjos(-jai) pasirinko naują, labai patriotišką lozungą: IŠSAUGOKIME PILIETYBĘ! – Ir URMo vadas pritaria – IŠSAUGOTI PILIETYBĘ. Kaip gražu, kaip patriotiška, nuo to reikėjo ir pradėti – LIETUVIAI, KAD IR KUR BŪTUMĖTE – IŠSAUGOKITE SAVO GIMTĄ PILIETYBĘ!
  Tik vertėtų patikslinti – PATYS, PATYS ją saugokite, neužkraukite to čia paliktoms močiutėms bei motinėlėms! Dabar atrodo, jog kai kurie taip įprato būti tėvelio, mamytės aptarnauti, kad užmiršta, jog jau suaugę, ir turi patys kai ką dėl savęs padaryti. Tokie patys muša, patys rėkia, ir, nelabai susigaudydami, šaukia, jog JĮ apiplėšė, ATĖMĖ iš jo pilietybę… 🙁
  Bet juk:
  1) Lietuva iš nieko pilietybės neatima – nei iš tų, kas uždarbiauti išvažiavo, nei iš tų, kas jos PATS ATSISAKĖ – tada, kai svarstęs, ar net nesvarstęs, pats pasirinko pelningesnę.
  2) Jei apsigalvojai, kad vis dėlto nori jos, tos lietuviškos pilietybės, tai irgi paprasta – atsisakyk svetimos, ir sugrįžk, sūnau (dukra) paklydėli. Atgausi be kalbų – jei svetur neprisidirbai, Lietuvai nekenkei.
  Ai, ne? Nenori anos atsisakyti? Na, vėl TAVO reikalas, PATS turi apsispręsti. Pagalvok, kas tau brangiau – Lietuva, ar pelningesnė svetima pilietybė. Tą ir rinkis.
  3) Įsižeidei? Sakai, tu ten dieną naktį dėl Lietuvos aukojiesi, todėl LT pilietybė tau priklauso? O gal tau tik trūksta dar vienos tavo jau turimų pilietybių kolekcijoje?
  Tačiau – ar negirdėjai, jog rinktis vis vien teks? Bent jau Vokietijoje, o gal ir Anglijoje. Mat, Vakaruose tie pilietybių dvejinimaisi bei trejinimaisi jau išeina iš mados, jau planuoja jų atsisakyti… Jei taip ir atsitiks – katrą rinksiesi galiausiai?
  4) Jei tu svetur dieną naktį tik vardan jos ir dirbi, ir aukojiesi, tai gali būti ramus – TOKĮ TAVE Lietuva pati susiras ir pasiūlys pilietybę. O gal net Garbės piliečio vardą suteiks.
  Taigi, problemų iš Lietuvos pusės kaip ir nėra. Tik kažkas, kitur įkvėpimo savo veiklai neradęs, gal pats ją išgalvojo, o dabar jo fantazijos Lietuvai milijonus kainuos? Tai jau tikrai – patriotai. Ir viskas – tik „vardan jos”… 🙁

 6. Žemyna:

  Jei p. Širinskienė nusileistų iš savo debesėlio ant gimtos žemelės, gal pastebėtų, jog Lietuva ne kur nors Rojaus saloje, o lyg tarp replių užspausta tarp dviejų buvusių okupančių gyvena, kurių apetitai ir didybės pretenzijos nė kiek nesumažėjo. Mažiausia žioplystė, mažiausias plyšys, ir jos tuo su džiaugsmu panaudos tai savo tikslams.
  Ar ne per daug jau plyšių pridarėme, palikome per savo naivų tikėjimą, jog jei jau sykį išsilaisvinome, tai nuo dabar amžinai ir savaime viskas bus gerai, saugu, teisinga, kad viskuo „kažkas” pasirūpins, kad tik mūsų kaktose nė rūpesčio raukšlelė nesirastų… Kai tik piliečių asmeniniai reikalai aukščiau valstybės iškyla, valstybė subyra, o kažkas tuos gintaro karoliukus susirankios…

 7. LosAngeles:

  dviem ponams netarnausi…. senai pasakyta, ir jokio dviracio cia niekas neisras. dviguba pilietybe yra visiskas nesusipratimas. klausimas cia gali buti tik vienas: kas siai valdziukei is to? kokia nauda, nes be naudos tikrai taip uoliai miglos nepustu.

 8. Žemyna:

  Bet užtat Lietuvos ir Lenkijos premjerai džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu, nes, nepaisant tam tikrų skirtumų, sunkumų, kurie tarp mūsų iškyla, turime kurti bendrą istoriją, kurti bendrą ateitį ir įveikti tam tikrus praeities NESUSIPRATIMUS(!!!). Žada Orleną plėsti. Jei ir toliau taip seksis, turės(ime) ir daugiau įmonių?
  Taigi, praeityje būta tik… nesusipratimų. O dabar dvejopa pilietybė juos žaibiškai pašalins. Tokiu pat tempu ir priemonėmis, kaip ir tarpukariu?

 9. Rūta:

  Visas pasaulis gyvena su keliomis pielietybėmis ir vargo nemato, pasitiki savo piliečiais kur bebūtų. Lietuviai nelabai mėgsta savų piliečių ir todėl atiima pilietybę pirmai progai pasitaikius. Išvažiavo apie milijonas gyventojų, bet jie juk nemirė, tai kodėl juos laidojat?

  • Piliečiai- yra tie kurie gina savo pilį- o ne priešo. Pvz. JAV piliečiais tapę – prisiekia, kad gins ne Lietuvą o JAV. Tai Jums ir atsakymas, pone Rūta. Jūs pilietybę painiojate gal su rase, ar tautybe?

   • Rūta:

    Tie žmonės, kurie išvyko prieš 1990-us metus į tą pačią JAV ir prisiekė, jie išsaugojo Lietuvos pilietybę. Ar manote, kad ir iš jų reiktų atimti lietuvišką pasą?

   • Prašalietis:

    Tipinį, pilietinį lietuviškos pilies gynėją simbolizuoja V. Lansbergio tėvelis Žemkalnis… Piliečio Lansbergio-Žemkalnio lietuviškos pilies gynėjo informacija yra gana skurdi, nes, matomai,”tautinės pilies gynėjams”, nėra ką teigiamo pateikti. Bet iš to kas viešai prieinama, “savos tautinės pilies gynėjams” galima pasidžiaugti, kad prie Smetonos Lansbergis-Žemkalnis pabuvo “savanoriu”,kuris neaišku ar nors kartą iššovė. Po to jis trynėsi tai jaunesniuoju inžinieriumi, tai jaunesniuoju asistentu.Pabėgus Smetonai ir parnešus 1939 Stalino saulę, Lansbergis-Žemkalnis darbininkų ir valstiečių valdžios dėka pasidarė Vilniaus miesto vyr.inžinieriumi ir architektu. Atėjus Hitlerio vokietukams, jis užsitarnavo Laikinos profašistinės Lietuvos vyriausybė Komunalinio ūkio ministro pareigas. Vokiečiams iš Lietuvos bėgant nuo Stalino raudonisios armijos, V.Lansbergis-Žemkalnis bėgo “šaudydamas” į savo trusikus iš “lietuviškos pilies” pirma vokiečių.1949 metais Lansbergis-Žemkalnis “gynė Lietuvos pilį” Australijoje iki 1959 metų. 1959 metai sugrįžo lyg niekur nieko į Stalino Tarybų Lietuvą ir toliau sau darbavosi vyr architektu, vyr.specialistu iki 1984 metų. Jo sūnus V.Lansbergis jau nuo mokyklos suolo savo “didvyrišku gyvenimu”duoda ne mažesnį “pilietinį lietuviškos pilies gynėjo pavyzdį”dar neišsivaikščiojusiems šiandieniniams dar neišsivaikščiojusiems”tautiniams”runkeliams, kurdupeliams, šunaujai, vatnykams, eurovatnykams ir t.t.

  • LosAngeles:

   paskaitykite laisvalaikiu nuo braskiu skynimo…. kiek vilties kad suprasite, sunku pasakyti, bet pavadinimas pasako pakanakmai daug… pasaka
   h t t p : / / alkas.lt/2012/08/27/l-medelis-neatsisakau-istikimybesunes-babickaites-patriotizmo-pasaka/?comments#comment-250006

   • Tvankstas:

    Manau šitą straipsnį turi perskaityti tikrai kiekvienas, kuris balsuos už dvigubos pilietybės įteisinimą, taip pat kiekvienas užsienyje gyvenantis lietuvis, prieš ryždamasis gauti kitos šalies pilietybę.

 10. >Rūtai:

  Lietuviai iki 1990m.išvyko politiniais sumetimais arba retais atvejais dėl šeimos susijungimo.Tad, skirkime juos nuo ekonominių išvykėlių.Iš viso daugybinė pilietybė- nūdienos liberalizmo /tiksliau -liberalmarksizmo/ ideologijos išdava,tiesiog jie siekia valstybių panaikinimo arba jų ženklaus susilpninimo ir tautų maišalynės. Išvada: valstybėms ir neskaitlingoms tautoms dviguba pilietybė yra kenksmingas politinis reiškinys.

  • Veronika Tamašauskienė:

   Nesvarbu kokiais sumetimais kas išvažiavo, pilietybė turi būt išsaugota visiems lietuviams.

   • Žemyna:

    Būtinai! Tiems, kas PATYS ją brangina ir todėl išsaugojo, nesusigundė dėl didesnės asmeninės naudos prisiekti svetimai valstybei.
    Taip pat būtinai tiems, kas apsigalvos, jog padarė klaidą, ir atsisakys svetimos, kad susigrąžintų įgimtąją pilietybę.

   • LosAngeles:

    jei zmogus jos atsisako (del sotesnio duonos kasnio), tai kaip ja issaugoti? kaip issaugoti tai, ko paciam zmogui nereikia??? kuriems reikia, tie patys ja saugo, aniems nieko issaugoti nereikia, bet norima padaryti kazka… kazka, tarkime taip, kuriam reikia pilietybe ‘issaugoti’… tai turbut jam bus neikainojama vertybe, atsisake, o kazkas jam ja ‘issaugoja’… kaip sveicarijos banke?

    • Rūta:

     Po referendumo nei vienas lietuvis savo noru neatsisakys savo pilietybės. Šis atsisakymas yra primestas įstatymais, o ne sava, laisva valia.

     Šio referendumo rezultatas leis nebausti piniginėmis baudomis lietuvių už tai, kad nori išsaugoti savo pilietybę.

     • LosAngeles:

      aisku neatsisakys, ka gali zinoti kas kur nutiks (apsidraudimui)… bet kas Lietuvai is tokio piliecio, juk jis PRISIEKIA kitai saliai. siandien priesaika, panasu, jau tik simbolinis ‘aktas’, turbut ir pilietis toks pats gaunasi…

     • Žemyna:

      Netiesa, kad NE savo noru dalis išvykusių atsisako LT pilietybės (juolab neverčia to daryti LT Konstitucija!) – ES šalys neprievartauja priimti jų pilietybę, o lietuviška pilietybė netrukdo įsidarbinti tose šalyse.
      Grįžus į Lietuvą ir atsisakius svetimos pilietybės, lietuviškąją atgauti tikrai nereiks daugiau pastangų, negu jų prireikė, kai svetimos siekė…
      Popierinis pilietis – tas pat, kas popierinės gėlės. Vien tik vaizdas. Kažkuo primena sovietmečio „viršytų gamybos planų” prirašinėjimus!

  • Rūta:

   Iš kur jūs žinote kokiais sumetimais kiekvienas pilietis išvažiavo? Reiktų imti kiekvieną atvejį atskirai ir analizuoti.

   Arvydas Juozaitis sutinka išduoti lietuvio pasus visiems išvykusiems. Vienintelis skirtumas tarp jo siūlomo lietuvio paso ir pilietybės yra panaikinta galimybė balsuoti rinkimuose. Visos kitos šio dokumento funkcijos būtų identiškos pilietybei. Juozaitis supranta, kad palaikyti ryšį su išvykusiais lietuviais yra būtina, nes mažoms valstybėms, kaip mūsų, prarasti trečdalį savo piliečių būtų pražūtis.

   • Žemyna:

    Kalbama NE apie tuos, kas IŠVAŽIAVO (kad ir kokiais sumetimais), o apie tuos, kas SAVO INICIATYVA PILIETYBĖS ATSISAKĖ, SVETIMA SUSIGUNDĘS!
    ES šalyse nėra jokios būtinybės svetimos pilietybės gvieštis, taigi, aplinkybės NEVERTĖ, vien tik didesnė NAUDA sugundė.

 11. Romas:

  Klausimas Veronikai – O apie galimas pasekmes Lietuvai, pagalvojot? Kokiu laipsniu padidės “penktoji kolona”, kuri per rinkimų teisę dalyvaus Lietuvos valdyme?
  A. Juozaitis, svetur gyvenantiems lietuviams, turintiems kitų šalių pilietybes ir nenorintiems jų prarasti, siūlo lietuvio pasą, kuris išsaugo ryšį su Lietuva, tik be balsavimo teisės…
  Argi tokio ryšio su Lietuva nepakanka? Argi dar gi dar būtina “kažkam” iš “kažkur” Lietuvą valdyti? Valdyti tiems, kurie davė priesaiką kitoms valstybėms…

  • Veronika Tamašauskienė:

   Rinkimų statistika rodo, kad išvykusių piliečių politinis aktyvumas niekada neįtakojo rinkimų rezultatų. Beje, tas lietuvio pasas kels daugiau teisinių ir politinių problemų nei pilietybė. Jeigu balsavimas yra tokia aktuali tema, būtų galima panaikinti balso teisę tiems piliečiams, kurie negyvena Lietuvoje daugiau nei penkeri metai.

 12. Romas:

  Trūksta aiškumo šiuo klausimu. Nes jo trūksta liberalei valdžiai, kuri “plaukioja” tarp vertybių, nuostatų, neturėdama SAVO vizijos ir supratimo. Trukdo per didelis lojalumas ir paklusnumas Briuselio komisarams.

  Nors iš tikrųjų reikalas labai paprastas. Neįmanoma vienu metu sėdėti ant dviejų taburečių ar tarnauti dviems ponams. Juk valstybės dažnai konkuruoja, turi priešingų interesų ar net tampa priešais… Ko čia nesuprasti?

  Jau paminėtas lietuvio pasas (be teisės Lietuvą valdyti iš kitos šalies) yra pakankama alternatyva.

 13. atmintis:

  butu labai gerai jei LRT pakartotu 2018 pabaigoje rodyta dokumentine medziaga is Pietu Afrikos respublikos ape ten gyvenancius iseivius is Lietuvos zydus kurie be jokio referendumo JAU yra apdovanoti Lietuvos pilieciu pasais – istisos ju kartos dar nuo 1915 isvyke is Rusijos imperijos. Ministras E.Misiunas net su pristatymu nuolankiai dalino LT pilieciu pasus o vos gave pasus zydai viesai pasizdaejo labai aktyviai dalyvauti Lietuvos rinkimuose…….
  Butu labai idomu zinoti, kiek gi tokiu LT pilieciu kuriems pilietybe buvo suteikta paslapciomis jau yra visame pasaulyje? O kam anie dekingi ir uz ka balsuos prezidento rinkimuose – ko gero, aisku
  Tik nelabai aisku kur bus isteigta rinkimu apylinke aniems, sudaromi rinkeju sarasai ir kas balsus skaiciuos – juk viesumo apie tai jokio!?

  • !!!:

   2016-ais birželio 23d minint sukilimo prieš sovietus 75m jubiliejų Qbilius palaižė žydam priimdamas šį įstatymą ir dar asmeniškai išsiuntinėjo pranešimus kad jau galite dalyvaut LT valdyme…Dviguba pilietybė tai 5-os kolonos stiprinimas…

 14. TROTA:

  Deklaruok pajamas, mokėk mokesčius USA, LT ir Barbadose ir būk nors ir trigubas pilietis

  • Žemyna:

   Šiandienos „Teisė žinoti” laidoje (Valatka, Henkė ir Laučius), kaip visada, išminčiaus veidą nutaisiusi D.H, atšovė, jog pagal įstatymus mokesčiai mokami ten, kur gyveni. Ir net nesuvokia, kad būtent ši frazė paneigia visas jos iškilmingas tiradas apie meilę Lietuvai-motinai…

   • Tvankstas:

    Pati D.Henke įrodė, kad dvigubas pilietis dirbs naujoje tėvynėje, ten mokės mokesčius, o jei bus nelaimė, tai Lietuva naudosis pagal piliečio teises už Lietuvoje dirbančiųjų mokesčius. Tik štai pareigų 0. Labai jau gudrutiška Lietuvos melžimo schema.

   • Veronika Tamašauskienė:

    Mokesčiai mokami ten kur dirbi, o ne kur gyveni. Jeigu dirbi Lietuvoje ir Vokietijoje tai ir mokesčius moki abiems valstybėms.

 15. Al.:

  Milijonas pabėgo nuo tankų, dar milijonas – nuo pasilikusių tankistų, dabar beliko įteisinti jų pilietinių teisių praradimą, o tada – įvežti milijoną du slavų ar juočkių. Toks planas?

  • Žemyna:

   Kol daugybė lietuvių užsienyje (nesvarbu net, kad netapo svetimos šalies piliečiais!), darbo jėgos stigs. Yra darbo vieta , o darbininko nėra – jie bus įvežami.
   Maža to – kol darbdavys nejaus stipraus spaudimo, jam tik geriau įsivežti su viskuo susitaikančius vergus, negu Vakaruose „išlepusius” lietuvius susigrąžinti.
   Joks pilietybės dvejinimasis ar trejinimasis čia nemačys, tad nekabinkime patys sau makaronų .
   Kol įvežantiems nebus rimtų suvaržymų bei stipraus spaudimo, kol Seimo nariai prieš juos kinkas drebins (lyg būtų jų samdiniai), kol visuose frontuose ne moralė ir patriotiškumas karaliaus, tol visoms pusėms vien tik pinigas maloniai kvepės… Kai rasis Seimo narių bei darbdavių, kuriems rūpės ne limuzinų ir kitų tuštybių varžybos, o ne tvirtai ant kojų pastatyta valstybė, taip ir vargs Lietuva. Juolab, kad ir darbo ieškantys irgi ne morale vadovaujasi, ir jie gudrauja aiškindami, kam jiems reikia tiek pilietybių, kiek parduotuvių „lojalumo” kortelių piniginėje turi (ir nelabai mato skirtumo tarp jų)…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: