Prancūzus domina Lietuvos žemės ūkis (0)

Prancūzus domina Lietuvos žemės ūkis | Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuotr.

Prancūzus domina Lietuvos žemės ūkis | Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuotr.

Prancūzijos investicijos Lietuvoje siekia daugiau kaip 0,5 mlrd. Eur. Ši šalis mums yra viena iš prioritetinių rinkų – tai rodo ir augančios prekybos apimtys. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, susitikęs su patarėja žemės ūkio klausimais Centrinės ir Rytų Europos regione Marie Christine LE GAL bei Prancūzijos ambasados atstovais, aptarė abi šalis dominančius žemės ūkio ir investicijų klausimus.

Iki šiol Prancūzija Lietuvoje yra daugiausiai investavusi į didmeninę ir mažmeninę prekybą, nekilnojamąjį turtą, statybas, transportą, ryšius ir kt. Susitikimo Žemės ūkio ministerijoje metu prancūzai daug dėmesio skyrė investavimo į Lietuvos žemės ūkio ir perdirbimo sektorių galimybėms, juos domino ir nederlingų žemių situacija mūsų šalyje.

Prancūzija yra neginčytina žemės ūkio gamybos lyderė Europos Sąjungoje, tačiau ir ją labai neramina Vakarų Europą jau pasiekęs afrikinis kiaulių maras. Ministras G. Surplys svečiams papasakojo apie priemones, kurių Lietuva ėmėsi, siekdama užkirsti kelią šiai mirtinai pavojingai kiaulėms ligai.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad pernai Lietuvoje, bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, buvo įsteigtas afrikinio kiaulių maro mokymo ir kompetencijos centras, kurio tikslas – tarptautiniu lygiu šviesti ir mokyti veterinarijos inspektorius, veterinarijos gydytojus, kiaulių augintojus ir medžiotojus. Ministras G. Surplys pakvietė Prancūzijos, kuri dar neturi didelės patirties kovojant su šia liga, ekspertus atvykti į minėtąjį centrą mokytis.

Susitikimo metu vykę diskusijos dėl ES bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 metų dar kartą patvirtino, kad lietuviai ir prancūzai turi vieningą poziciją dėl jos finansavimo: biudžetas neturėtų būti mažinamas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: