Mirė buvęs Seimo narys, žemės ūkio ministras, agronomas Jeronimas Kraujelis (0)

Jeronimas Kraujelis | manoukis.lt nuotr.

Jeronimas Kraujelis | manoukis.lt nuotr.

Kovo 31 d. mirė VIII Seimo narys, buvęs žemės ūkio ministras, agronomas Jeronimas Kraujelis.

J. Kraujelis gimė 1938 m. vasario 16 d. Panevėžio rajono Šlekių kaime.

1957 m. baigė Panevėžio rajono Ramygalos vidurinę mokyklą.

Tais pačiais metais įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademiją (dabar – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija), kurią 1962 m. baigė ir įgijo mokslinio agronomo specialybę.

1962–1963 m. dirbo Pasvalio rajono Meškalaukio kolūkyje vyr. agronomu, 1964–1968 m. – Pasvalio žemės ūkio valdybos Planavimo-finansų skyriuje viršininku, 1969–1985 m. – Žemės ūkio ministerijoje Darbo užmokesčio, Planavimo ir ekonomikos valdybų viršininku, 1986–1988 m. – Agropramoninio komiteto Vyriausioje ekonomikos valdyboje viršininko pavaduotoju, viršininku.

1989–1991 m. – žemės ūkio ministro pavaduotojas ekonomikos klausimams.

Nuo 1992 m. iki išrinkimo į VIII Seimą dirbo vienoje iš žemdirbių savivaldos organizacijų – Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijoje – generaliniu direktoriumi, prezidentu.

2000 m. išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą, iškėlė Naujoji sąjunga (socialliberalai). Dirbo Kaimo reikalų komitete, buvo jo pirmininkas.

Žemės ūkio ministras dvyliktojoje (XXXIII) Vyriausybėje.

J. Kraujelis buvo keliolikos komisijų (grupių), susijusių su žemdirbių savivaldos ir kaimo plėtros klausimais, narys. Nuolat domėjosi žemdirbių savivaldos organizacijų veikla ir jų skatinimu.

Skaitė paskaitas ir pranešimus kaimo ir žemės ūkio plėtros klausimais žemės ūkio įmonių vadovų ir specialistų bei ūkininkų kursuose, seminaruose.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą buvusio Seimo nario, žemės ūkio ministro, ilgamečio Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovo Jeronimo Kraujelio artimiesiems ir bičiuliams.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia užuojautą dėl buvusio Seimo nario, žemės ūkio ministro, agronomo Jeronimo Kraujelio netekties.

„Netekome aktyvaus ir išmintingo žmogaus, ilgus metus dalyvavusio Valstybei reikšmingų sprendimų priėmimo procesuose. Jeronimas Kraujelis ženkliai prisidėjo prie žemės ūkio politikos formavimo Lietuvoje, buvo dvyliktosios Vyriausybės narys. Dėl skaudžios netekties reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, bičiuliams ir bendražygiams. Esu tikras, kad J. Kraujelio indėlis į Valstybės gerovės kūrimą niekuomet nebus pamirštas“, – sako Vyriausybės vadovas.

„J. Kraujelio išmintis, sukaupta patirtis ir žinios buvo reikšminga dalis formuojant šalies žemės ūkio politiką. Liksime dėkingi už jo profesionalų žvilgsnį ir atsakingą požiūrį,“ – sako parlamento vadovas.

Urna su Velionio palaikais bus pašarvota balandžio 2 d. 16 val. Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, 1 salė). Velionis bus palaidotas balandžio 3 d. Kairėnų kapinėse. Urna išnešama 13 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: