Nevirškinimas sutrikdo viso organizmo veiklą (1)

24h.com.vn nuotr.

24h.com.vn nuotr.

Daugeliui jau įprasta domėtis sveika gyvensena, subalansuotos mitybos principais ir fizinio aktyvumo nauda, tačiau neretai vis dar pamirštama, kad virškinimo sutrikimams ar sulėtėjusiai medžiagų apykaitai įtakos turi ir greitas gyvenimo tempas, įtampa, stresas. O sutrikus virškinimui, gali varginti ne tik pilvo pūtimas, žarnyno spazmai, vidurių užkietėjimas ar pan., bet ir svaigti galva, stigti energijos, padidėti cholesterolis, pasireikšti kiti nemalonūs simptomai.

Norint išvengti ligų, pirmiausia, reikia pagerinti virškinimą

Fitoterapeutas, farmacininkas Virgilijus Skirkevičius pabrėžia, kad nevirškinimas sukelia daugelį ligų, nes nesuvirškintam maistui organizme rūgstant ir pūvant, atsiranda įvairių medžiagų, kurios kaupiasi ir sukelia uždegimus, pažeidžia kaulų, nervų, širdies sistemas.

Rūgimo ar puvimo procesai išprovokuoja problemas ne tik virškinamajame trakte, bet ir tokius, atrodytų su žarnynu nesusijusius, simptomus kaip, pavyzdžiui, galvos svaigimas, energijos stoka, nuovargis, irzlumas, sąnarių skausmai, padidėjęs cholesterolis, atminties sutrikimai ir daugelį kitų. Tad, norint išvengti įvairių varginančių negalavimų, pirmiausia, reikėtų pagerinti virškinimą.

„Svarbu valgyti lėtai ir ramiai, gerai sukramtyti maistą. Mityba turėtų būti subalansuota. Be to, didelę įtaką turi neigiamų emocijų (pykčio, pavydo, pagiežos) suvaldymas, nes, panašiai kaip ir nesuvirškintas maistas, jos nuodija žmogų ir apsunkina virškinamojo trakto darbą. Taip pat reikėtų stengtis vengti stresų“, – sako V.Skirkevičius.

Saugiausi ir veiksmingiausi – augalų deriniai

Subalansuota mityba, fizinis aktyvumas ir lėtesnis gyvenimo tempas – itin svarbu ligų profilaktikai, tačiau ne visada to pakanka. Papildoma efektyvi pagalba, pasak V.Skirkevičiaus, yra augalai.

Kaip veiksmingą žolinį augalą nuo pilvo pūtimo ir skausmų, nemigos, fitoterapeutas išskiria mėtas, žarnyno spazmus, nerimą, kraujo spaudimą mažina valerijonas, o uždegiminius procesus slopina karčiojo kiečio žolė. Tačiau specialistas pabrėžia, kad kelis kartus išgėrus vaistažolių arbatos jokio efekto nebus, o ilgai dideliais kiekiais vartojant vieną augalą gali pasireikšti šalutinis poveikis.

„Saugiausi ir veiksmingiausi yra tūkstančius metų vartojami, moksliniais tyrimais pagrįsti augalų deriniai. Kelių vaistažolių derinys ne tik geriau veikia, bet ir pasižymi stipresniu poveikiu, pagerina viena kitos pasisavinimą, kartu padeda nuo kelių negalavimų“, – pastebi farmacininkas, gaminantis vaistus.

Tokia sinergija, pasak V. Skirkevičiaus, išsiskiria valerijonų, karčiųjų kiečių, pipirmėčių ir šunvyšnių lapų derinys, kuris padeda, kai pučia pilvą, pykina, vargina žarnyno spazmai, esant sunkumui skrandyje. Šios vaistažolės gerindamos virškinimą, ramina ir nervų sistemą, padeda širdies, kepenų, tulžies, kitų organų veiklai.

Greitoji augalų pagalba

Vaistažolės, padedančios gerinti virškinimą, vaistinėse parduodamos įvairiomis formomis – galima rasti arbatų, maisto papildų, vandeninių tirpalų ir kitų. Tačiau norintiems sulaukti efektyvaus gydančio vaistažolių poveikio farmacininkas pataria rinktis etanolio pagrindu pagamintus preparatus – tinktūras. Dėl etanolio vaistinės medžiagos kur kas greičiau patenka į kraujotaką ir yra geriau įsisavinamos organizmo. Tokios tinktūros ypač naudingos, atsiradus ūmiems pilvo diegliams, nevirškinimo ar sunkumo skrandyje jausmui. Nors jų teigiamas poveikis ir saugumas yra pagrįstas moksliniais tyrimais, vis dėlto, kaip ir kiekvieną vaistinį preparatą, svarbu vartoti atsakingai.

Nors augaliniai preparatai stimuliuoja organų darbą, skatindami aktyvesnę jų veiklą, V. Skirkevičius primena, kad norint išvengti tiek virškinimo sistemos negalavimų, tiek kitų ligų būtina keisti mitybos įpročius, daugiau judėti, vengti įtampos ir stresų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Ar ne keista, kad savo vaistinėse galime pirkti kad ir vokiečių vienuolių gal net nuo viduramžių ruošiamų užpilų, ištraukų, trauktinių, tepaliukų ir pan., o mūsų tradicinių žolelių lašiukų vaistinėje nenupirksi?
    Kieno pastangomis tai padaryta (persistengta! – ar ne tautiškųjų farmacijos importo didmenininkų, jų lobistų)?, kodėl mūsų žolelės ir lašeliai taip toli į užkulisius nustumti, kad žmogui sunkiai prieinami tapo? Jei vokiečiai gebėjo savo lašelius ES įteisinti, tai ar mūsų vaistų gamintojai kvailesni??? Pagaliau nė nereikia, kad būtų įteisinti ES – tegu tik mūsų žmonėms čia, LT, bus prieinami! Juk užsienietis jų nė neklaus, nes ir pavadinimo nežino, taigi, nenusitručys :). Be to, savo gamybos vaistus galima žymėti pakuotę kokiu „gėdos ženklu”, kad užsienietį atbaidytų – pvz., įspėjimu „ES neregistruota” lietuvių ir anglų k.. Ir viskas. Žmogus informuotas, o jam „teisė rinktis”.
    Dabar iš LT piliečio jo gimtojoje šalyje atimta teisė rinktis SAVO protėvių nuo amžių vartotą vaistą, susipažinti ir vaikus supažindinti su mūsų liaudies medicinos istorija. Jaunoji karta jau nė negirdėjo, nežino tų visų tepaliukų, lašiukų ir kt. priemonių, kuriomis senelės jų tėvelius gydė!
    O iš manęs atimta galimybė retkarčiais į kavą įsilašinti vaistinėje nusipirktų pelyno lašiukų – saldi kava ir joje keli kartūs lašai… Nuostabus kontrastas! Ir nepaprastai šaunu, ir virškinimą gerina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: