„Feisbukas“ uždraudė kviesti pasirašyti už V. Radžvilo komitetą (12)

„Feisbuko“ reakcija į paramą V. Radžvilo komitetui | Raimondo Navicko koliažas, facebook.com/blogeris.zeppelinus

„Feisbuko“ reakcija į paramą V. Radžvilo komitetui | Raimondo Navicko koliažas, facebook.com/blogeris.zeppelinus

Iš „Feisbuko“ šiandien buvo pašalintos visos nuorodos į oficialų Vyriausios rinkimų komisijos administruojamą „Rinkėjo puslapį“, kuriame piliečiai gali pasirašyti už  visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ dalyvavimą  2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą. Kitų partijų ir komitetų palaikymo puslapiai, kaip ir pats „Rinkėjo puslapis“ apskritai, tuo tarpu nėra blokuojami.

„Feisbukas“ automatiškai neleidžia paskelbti jokių nuorodų į V. Radžvilo komiteto parėmimo puslapį www.rinkejopuslapis.lt/kandidatu-sarasu-iskelimo-paremimas44/-/pasirasymas/40670, įskaitant ir  sutrumpintas nuorodas, sugeneruotas per bit.ly bei kitų adreso trumpinimo paslaugas teikiančių bendrovių svetaines.

Vartotojai, paskelbę žinutes, skatinančias paremti V. Radžvilo komitetą, gavo automatišką „Feisbuko“ pranešimą, kad jų įrašai nebus rodomi, nes esą pažeidžia „Feisbuko bendruomenės standartus“. Aiškiau neapibrėžti „bendruomenės standartai“ pastaruoju metu yra standartinis paaiškinimas blokuojant „Feisbuko“ ideologinių nuostatų neatitinkančias žinutes ir vartotojų profilius.

Nors pastaruoju metu cenzūra tapo nuolatiniu šio faktinio socialinių tinklų monopolisto statusą įgijusio socialinio tinklo atributu ir nuolat griežtėja, kol kas nepasitaikė atvejų, kad ši cenzūra tiesiogiai įsikištų į rinkimų procesą. Tai yra precedento neturintis atvejis: privati užsienio šalies kompanija pirmą kartą atvirai įsikiša į rinkimus kitoje šalyje, sudarydama nelygias sąlygas skirtingiems besivaržantiems sąrašams kreiptis į rinkėjus ir prašyti jų paramos. Turint galvoje, kad „Feisbukas“ yra faktinis monopolistas, valdantis didžiąją dalį socialinių tinklų rinkos Lietuvoje, tai vertintina kaip pakankamai rimtas poveikis rinkimų rezultatams.

Papildyta 2019-03-28 7:45. Kilus skandalui, ketvirtadienio ryte „Feisbukas“ panaikino nuorodų į V. Radžvilo komiteto parėmimo puslapį blokavimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

12 komentarų

 1. Cenzūra:

  Neįtikėtina, kad taip įžūliai vieniems leidžia skelbti, o V. Radžvilo komitetui neleidžia. Tai kur demokratija, kurią taip mėgsta liberalai ir konservatoriai? O gal čia kitos jėgos?

 2. Bartas:

  Žodis “globalus”, tikriausiai, kilęs iš mūsų žodžio globoti – bendraties . Kadangi Lietuvoje , kartojant “išvaduotojo” žodžius , “lituvei jus visi durnielei” , tai kažkas privalo mus globoti. Priemonių tą daryti visada atrasi.

 3. A.L.:

  Mane Bnai-Brith mason bukas blokuoja jau antri metai. Užjaučius visus užblokuotus.

 4. Onutė:

  o kas turi ryšius su ta privačia užsienio kompanija, nes virvutės tampomos tai iš Lietuvos?

 5. O kodėl čia negalėtų būti jam aktualizuoti organizuotas viešųjų ryšių triukas…

 6. Skalvis:

  Juk ką tik Alkas rašė: ” Lietuvos pastangomis kova su melu tapo nuolatiniu ES darbotvarkės svarbiausiu klausimu. ” Ten viskas parašyta, kaip bus susidorojama su neįtikėliais.
  Ar kas nors protestavote prieš diktatūros žodžio laisvei įvedimą?!? Europoje eina minios į gatves, o Lietuvoje ? Čia yra Lietuva !?!

 7. !!!:

  Puikus koliažas,esu pasiruošęs prisidėti finansiškai prie tokių plakatų dauginimo…

 8. Juozas:

  kliedi Radžvilas… Spamą blokuoja, o ne jį

  Eilinį kartą nusikliedėjo pilosopas.

 9. Skalvis:

  ”Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą Europos Sąjungos šalių vadovai ragina stiprinti kovą su melagingomis naujienomis.
  Lietuvos pastangomis kova su melu tapo nuolatinės ES darbotvarkės prioritetu. Mūsų valstybės iniciatyva parengtas ir patvirtintas bendras ES kovos su dezinformacija veiksmų planas.
  Viena pagrindinių šio plano dalių – kovą pradėjusi veikti speciali platforma Greitojo įspėjimo sistema (Rapid Alert System), kurios tikslas – keistis informacija tarp valstybių narių, atpažinti melagingas naujienas ir jas demaskuoti.
  Planas taip pat numato veiksmų koordinavimą tarp ES valstybių narių pasitelkiant kontaktinius pareigūnus, faktų tikrintojus ir vadinamuosius „elfus“. Siekiama stiprinti bendradarbiavimą su interneto svetainių ir socialinių tinklų operatoriais, jie kviečiami savo veikloje pilnai taikyti Kovos su neteisėtu neapykantos kurstymu internete elgesio kodeksą (Code of Practice), kurį 2016 m. pristatė „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“.”

 10. aaaa:

  axaxa pabuciuokit i subine putinas laimes ahahahhaha uzbanino koncervinius neonacius hahahahahahh baigiasi jusu sloves amzius hahahahahah

  • Skalvis:

   Šitą komentarą tikriausia parašė,tipo, žemaitis. Nes, juk nesusiturėtu, kai taip puolamos Amerikos demokratija. Tik Putinas kaltas, jis net independesą privertė pirkti už 10milijardų, kad Lietuvą sužlugdytų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: