A. Širinskienė: I. Šimonytė ir G. Nausėda yra nedeklaravę gautų didelės vertės aukų rinkimų kampanijai (16)

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Agnė Širinskienė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją prašydama įvertinti, ar kandidatai į Prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda tinkamai vykdo jiems įstatymų nustatytas pareigas kai privačių interesų deklaracijoje nedeklaruoja reikšmingas sumas rinkimams padovanojusių asmenų.

„Auka Civiliniame kodekse suprantama kaip viena iš dovanos formų, o kandidatai į Prezidentus yra registravęsi kaipsavarankiški kampanijos dalyviai, taigi jie turi asmenines, jų vardu, atidarytas banko sąskaitas ir aukas gauna tiesiogiai į savo sąskaitą. Tuo tarpu įstatymas numato Seimo narių ir kandidatų į Prezidentus pareigą privačių interesų deklaracijoje nurodyti dovanų, kurios viršija 150 eur., gavimą bei dovanotojus. To nei vienas iš kandidatų nėra padaręs, nors, pavyzdžiui, Ingrida Šimonytė į jos asmeniniu vardu atidarytą sąskaitą yra gavusi aukų, kurių bendra suma viršija 100 tūkst. eurų, o, atskirų aukotojų atveju, aukos dydis siekia gerokai per 150 eurų. Pvz. 2018-12-27 gauta auka 3500 eur. auka, 2019-01-22 – 2000 eur. auka, 2019-02-15 – 8000 eur. auka ir t.t. Interesų konflikto situaciją dar labiau paaštrina tas faktas, kad kandidatė į Prezidentus yra kartu ir Seimo narė, kuri gali dalyvauti priimant su aukotojais susijusius įstatymus“, – sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Seimo narė atkreipia dėmesį, kad nemaža dalis I. Šimonytei dideles aukas dovanojusių asmenų yra įmonių vadovai ar verslų atstovai. Pavyzdžiui, Giedrius Jocius, I. Šimonytės politinei kampanijai paaukojęs 5000 eur, sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos yra UAB KTD group“ vadovas. Kaip matyti iš viešoje erdvėje prieinamos informacijos šios UAB specializacija – kelių tiesimas. Kitas asmuo, vėlgi sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos,

Lietuvos draudimo brokerių asociacijos prezidentas Robertas Šaltis, politinei kampanijai paaukojo 1250 eurų, Martynas Majeris – viešojoje erdvėje nurodytas kaip IT technologijomis prekiaujančios UAB Solmetra vadovas  – 1000 eur., 8850 eurų kampaniją parėmė Monika Variakojienė, galimai dirbanti JAV įmonėje „Slant“. Aukotojų sąraše yra ir Ignas Staškevičius, paaukojęs 3000 eur. Sprendžiant iš viešojoje erdvėje pateikiamos informacijos, tai – vienas iš VP Market akcininkų ir t.t. Seimo narė taip pat pastebi, kad panaši situacija yra ir su G. Nausėdos privačioje deklaracijoje nedeklaruotomis aukomis bei aukotojais.

A. Širinskienės kreipimesi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją taip pat prašoma pateikti Seimo narei I. Šimonytei patarimus, kaip ji turėtų elgtis Lietuvos Respublikos Seime svarstydama su jai asmeniškai aukojusiais žmonėmis bei jų vadovaujamomis įmonėmis susijusius klausimus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Vilnietis:

  Bet juk tai skandalinga ir tai ne VRK klausimas jau bet spectarnybų- plius jei yra registruoti tokie pažeidimai rinkimų kampanijos- tai tiek nausėda tiek šimonytė turėtų būti pašalinti iš jos.
  kame reikalas?

 2. Aukotoja:

  Šimonytė tiek prisirinko ir dar prašinėja, kad jai aukotų nuo 1 iki 12 eurų pergalei pasiekti. Tokio turinio informaciją siunčia el.paštu. Iš manęs gaus nulį.

 3. Gabrielė:

  Tokiu atveju turėtų būti pašalinti iš kampanijos. Ar kaip? Kas per viena ta Šimonytė? Būdama Finansų ministre per krizę pasiskolino su 9 proc. palūkanomis, kai estai ir latviai tik su 3 proc. SAVO TAUTIEČIŲ SĄSKAITA PARĖMĖ SKANDINAVIŠKUS BANKUS. Mes, mūsų valstybė netekome nepaprastai didžiulės sumos, kurią galėjo skirti algoms, medicinai ar švietimui. Ar tai nėra grėsmė nacionaliniam saugumui? O ji dar į Prezidentes eina, o mes dar už ją balsuojam pakniupstomis. LIETUVIAI, KOKIAIS MES LIURBIAIS VIRTOM…

 4. ŽEMAITIS:

  Kelintas tamstos reikalas?
  Štai ką reiškia, kai tokios veikėjos išrenkamos į Seimą. Ką ji sukūrė, kokius įstatymus pasiūlė? Vien tik sąmokslo teorijomis gyvena… Apgailėtina.

 5. Danielius:

  Jeigu Jus Gabrielė. Panašiau, kad etatinis , nes kartojate maskvėnų melagystes. Tikrai kokiais mes tapom
  liurbiais, jeigu tokiais LIURBIAIS tikim…Sėkmės I.Šimonytei.

 6. Danielius:

  Valio-o-o-o…būsimai Lietuvos prezidentei.

 7. Gal Širinskienė galėtų paaiškinti dėl Kauno iš “valstiečių” gautos politinės dovanos, kai sujungiant VDU su LEU Kaunui tapo atiduota (dovanota) Vilniaus miesto turėta pedagogų rengimo galimybė, t.y. tokiu sprendimu buvo sumažinta sostinės studentų skaičiaus galimybė, tuo pačiu buvo likviduotas ir vienas iš ilgamečių lietuvybės židinių sostinėje, be abejonės ženkliai prisidėjusio prie sulenkinto Vilniaus atlietuvinimo. Akivaizdu, kad tokie dovanojimai prieštarauja Lietuvos strateginiams interesams. Be to, ši “valstiečių” politinė dovana nėra paprasta, o strateginės vertės. Dabar panašaus strateginio dovanojimo vertės procedūrų “šokis” vedamas su Žemės ūkio ministerijos perkėlimu į Kauną. Šiuo atveju “šokama” netgi nepaisant Konstitucijos 17 str., nustatančio, kad valstybės valdžių – kuo ir yra ministerija, buveinė yra valstybės sostinėje Vilniaus mieste. Strateginės vertės politinių dovanų, kuriomis “valstiečiai” kraunasi politinį kapitalą yra ir daugiau. Antai, ne kas kita yra ir 5 Lenkijos TV kanalų transliavimas už valstybės pinigus lenkų kalba Pietryčių Lietuvoje, įskaitant ir Vilnių, kuriame, beje, save laikančių lenkais nėra ir 10 %. Tai taip pat konstitucinės suvereno teisės, nustatančios, kad valstybinė yra lietuvių kalba, pažeidimas. Trumpai sakant, kur bepažvelgtum, visur “valstiečių” politinio kapitalo krovimasis valstybės strateginių interesų sąskaita…

  • Gražina:

   Tai vienintelė valdžia, kuri dirba, gal ne visada sėkmingai, nes trukdo visi kas tik netingi, bet tikrai stengiasi

   • Taip dirba… Iš vieno paimti, kitam duoti ir durnas gali. Antai, LEU dydžio studentų skaičių valdžia iš Vilniaus paėmė ir davė Kaunui, dabar tą patį daro su Žemės ūkio minsterija. Tai ar čia darbas! Taip ir komunistai “dirbo”… Be to, akivaizdu, kad abu šie veiksmai yra Vilniaus išlietuvinimas, išsostinimas, kad tuo tarnaujama “kresinei” Lenkijos strategijai. Arba vėl. Šios valdžios buvo “pradirbti” 28 mln. eurų, kai EK pagal Lenkijos skundą skiriant Lietuvai baudą. Teisiškai žvelgint tokios baudos buvo galima išvengti, jeigu iki skundo nagrinėjimo Vyriausybė būtų pateikusi savo nutarimą atstatyti išardyto geležinkelio į Latviją ruožą. Tai ar čia ne komunistinio principo “darbai” Lietuvai…

 8. Simbolius išmanantiems:

  pžr. atleistos Swedbank grupės vadovės nuotrauką:
  g1.dcdn.lt/images/pix/880×550/gWOox-fQ7bc/birgitte-bonnesen-80742327.jpg

  Šiame kontekste niekas niekur niekad nieko neprimena?

 9. Danielius:

  Tai vienintelė valdžia, kuri taip aršiai griauna valstybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: