Lietuvos pastangomis kova su melu tapo nuolatiniu ES darbotvarkės svarbiausiu klausimu (7)

Prezidentė Europos parlamente | lrp.lt nuotr.

Prezidentė Europos parlamente | lrp.lt nuotr.

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą Europos Sąjungos šalių vadovai ragina stiprinti kovą su melagingomis naujienomis.

Lietuvos pastangomis kova su melu tapo nuolatinės ES darbotvarkės prioritetu. Mūsų valstybės iniciatyva parengtas ir patvirtintas bendras ES kovos su dezinformacija veiksmų planas.

Viena pagrindinių šio plano dalių – kovą pradėjusi veikti speciali platforma Greitojo įspėjimo sistema (Rapid Alert System), kurios tikslas – keistis informacija tarp valstybių narių, atpažinti melagingas naujienas ir jas demaskuoti.

Planas taip pat numato veiksmų koordinavimą tarp ES valstybių narių pasitelkiant kontaktinius pareigūnus, faktų tikrintojus ir vadinamuosius „elfus“. Siekiama stiprinti bendradarbiavimą su interneto svetainių ir socialinių tinklų operatoriais, jie kviečiami savo veikloje pilnai taikyti Kovos su neteisėtu neapykantos kurstymu internete elgesio kodeksą (Code of Practice), kurį 2016 m. pristatė „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“.

Lietuva yra viena pirmųjų ES šalių, kuri nacionaliniu lygiu ėmėsi aktyvių kovos su dezinformacija priemonių. Esame priėmę įstatymus, kurie už nesantaikos kurstymą, skleidžiamas melagingas naujienas teismo sprendimu leidžia sustabdyti televizijos kanalų transliaciją.

Aktyviai su dezinformacija kovoja ir Lietuvos žiniasklaida bei pilietinė visuomenė. Naujienų portalas „Delfi“ kartu su „Google“, pasitelkdami dirbtinį intelektą, paleido melagingų naujienų gaudyklę „Demaskuok.eu“. Socialiniuose tinkluose į kovą su melu įsitraukė „elfai“. Lietuvos žurnalistai prisideda ugdant šalies žmonių sąmoningumą, įvairiuose susitikimuose su visuomene tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose, aiškindami melagingų naujienų keliamą grėsmę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Skalvis:

  Ilgus metus vargęs , samburis TIESOS , pagaliau pasiekė tikslą? Šaunu.

 2. Tai tikėt ar ne ,tuom kas čia paskelbta?:

  Turėtu būti prierašas koks. Tipo : Informacija patikrinta ,standartus atitinka ,dezinformacijos nėra. Cenzorius Tokstai.Parašas.

 3. Skalvis:

  Juk prieš keletą metų buvo jau tas panikos priepuolis užėjęs. Visai Lietuvai buvo liepta netikėti savo ausimis ir akimis. Visi laukė, tuoj tuoj gvaltavos, bet… šnipštas. Dabar vėl, jau europiniu lygiu. Ką tai reiškia? Kokios būtent informacijos taip bijoma?

 4. Skalvis:

  ”…pasitelkiant kontaktinius pareigūnus, faktų tikrintojus ir vadinamuosius „elfus“. Nieko naujo, rusų laikais taip buvo. Šiaurės korėjoj , spėju, tebėra ?

 5. Labiausia:

  bijoma tiktų faktų. Nes dabartinė hunta tik ant melo ir laikosi.

 6. Skalvis:

  ” Planas taip pat numato veiksmų koordinavimą tarp ES valstybių narių pasitelkiant kontaktinius pareigūnus, faktų tikrintojus ir vadinamuosius „elfus“.” Kiek informacijos patenka viešumon per minutę? Kiek turės būti tų trolių, kad patikrintų?!? Kitas klausimas: Kaip jie atskirs kur melas, kur tiesa ? Turės Dievo dovaną? Būkit žmonės, paaiškinkit, nesuprantu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: