Lietuvos žurnalistų sąjunga paminėjo įkūrimo 90-metį (nuotraukos) (3)

Renginio akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Renginio akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

LŽS 90-mečio sukaktį paminėjo įvairiais renginiais: Seime surengta Baltijos šalių konferencija „Visuomenės informavimo teisinio reguliavimo ir savireguliacijos iššūkiai profesionaliai žurnalistikai“, kurioje dalyvavo Europos žurnalistų federacijos generalinis sekretorius Rikardas Gutjeresas (Ricardo Gutierrezas), Latvijos ir Estijos žurnalistai.

Valdovų rūmuose surengtas jubiliejinis vakaras, kurio metu buvo prisiminta LŽS istorija, įteikti Žurnalistų bendruomenės apdovanojimai, šventiniu koncertu visus susirinkusius pasveikino grupė NIKO.

Seime ir Žurnalistų namuose bus surengtos žurnalistų meno ir fotografijos parodos. Jubiliejui bus skirti šiųmetiniai almanacho „Žurnalistika“ numeriai. Spaudai ruošiama knyga „Žurnalistų dainos“.

Lietuvos žurnalistų sąjunga buvo įkurta Kaune 1929 metų kovo 22 dieną. Iki 1940 m. LŽS turėjo penkis pirmininkus: Juozą Purickį, Vincą Kemežį, Izidorių Tamošaitį, Augustiną Gricių ir Vytautą Alantą.

Pagal Įstatus LŽS tikslai buvo kelti periodinės spaudos darbuotojų solidarumą, draugiškumą ir profesinę etiką, ginti ir rūpintis jų moraliniais bei materialiniais interesais ir teisiška padėtimi, rūpintis spaudos tobulumu, kad ji būtų doros, kultūros ir žmonių gėrovės rėmėja ir platintoja, atstovauti Lietuvos periodinei spaudai. Kaip rodo įstatai, jau tuomet reikalavimai buvo nemaži.

O šiandien LŽS jubiliejų pasitiko keldama sau ir naujus tikslus – ginti žurnalistų teises ir laisves, gerinti darbo ir gyvenimo sąlygas, siekti profesinių etikos normų laikymosi, rūpintis žurnalistų profesiniu mokymusi, dalyvauti žurnalistų ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Šiuo metu LŽS vadovauja Dainius Radzevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Eglė:

    Klouną, dergiantį Lietuvą ir už ją žuvusius didvyrius, pasiėmė sau į kompaniją. Besiglebėsčiuodami su juo, tapo tokiais klounais kaip ir tas. Glėbesčiavimosi ceremonija vyko Lietuvos Valdovų rūmuose. Amžinai teisinga lietuvių išmintis: “Pasakyk kas tavo draugas, pasakysiu kas tu”. Nuotrauka nr.12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: