Kvapni kasdienybė ir naudingieji eteriniai aliejai (0)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Kasdien mus supa įvairiausi kvapai. Vienus mėgstame, kitų galbūt negalime pakęsti. O kai kurie aromatai netgi naudingi. Tai ypač aktualu kalbant apie eterinius aliejus.

Aromatai – ne tik dėl malonumo

Paradoksalu, bet… eteriniai aliejai nėra aliejai tiesiogine prasme. Teoriškai tam, kad produktas būtų priskiriamas aliejaus kategorijai, jo sudėtyje turėtų būti riebalų rūgščių. Tačiau techniniai apibrėžimai nesumenkina naudingumo. Vienas aktualesnių privalumų pavyzdžių – streso ir nerimo mažinimas. Štai tokie aromatai kaip bergamočių, levandų ar rožių įvardijami kaip atpalaiduojantys.

Pabrėžiama, kad eteriniai aliejai pasižymi neuroprotekciniu poveikiu ir gali pagerinti kognityvinę veiklą. Tad yra stipri pagalba sergantiems alzheimerio liga, demencija. Mokslininkų nustatyta, kad eteriniai aliejai padeda gerinti smegenų veiklą.

Pagerina mokymąsi, atmintį ir koncentraciją – šie pliusai dar labiau įrodo, kad aromatai nėra tik malonumo apraiška. Dirbant protinį darbą tai vertintina kaip tikslingas pasirinkimas. Tikslingas ne tik dėl paties efektyvumo, bet ir todėl, kad poveikis greitas.

Poveikis siejamas ne tik su protiniais gebėjimais ar emocine būsena, bet ir su skausmo mažinimu. Tyrėjai kalba apie reikšmingumą susidūrus su pooperaciniu, akušeriniu, ginekologiniu skausmu.

Pliusų esama ir daugiau: gražesnė ir sveikesnė oda (pavyzdžiui, pagerinama būklė dermatito atveju), stipresni plaukai. Ir tai pasiekiama be kažin kokių cheminių medžiagų. Nenustebkite, jei dermatologas rekomenduos vienokį ar kitokį aliejų. Nes kone šimtą rūšių specialistai laiko dermatologiškai vertingais.

Uoslė ir stulbinantys skaičiai

Yra nemažai priežasčių, kodėl natūralūs eteriniai aliejai aptariami iš teigiamos pusės. O ar kada pagalvojote, kiek kvapų žmogus gali užuosti? Patikėti sunku, nes tai ne šimtas tūkstančių ir net ne milijonas. Galbūt reikėtų prisėsti: užuodžiame bent vieną trilijoną!

Įdomu, kad moterų uoslė geresnė nei vyrų. Tai siejama ne tik su labiau išsivysčiusia prefrontaline smegenų sritimi, bet ir su… partnerių pasirinkimu. Uoslė – galimybė atpažinti geriausią partnerį. Žinoma, šitai apima gerokai senesnius laikus.

O kiekvieno žmogaus kvapas – savitas. Kažkur girdėta? Gali būti, nes taip pat kalbama ir apie pirštų antspaudus – jų nėra identiškų.

Skamba gana įspūdingai, tačiau visos liaupsės tenka geriausiam žmogaus draugui. Taip, mūsų augintiniai, šunys, turi apie 40 kartų daugiau uodžiamųjų ląstelių. Šis faktas skatina nesistebėti, kodėl gi keturkojai tiek uostinėja.

Ieškantiems eterinio aliejaus

Kad ir koks tai aromatas (kad ir koks eterinis aliejus), prieš naudojant visuomet svarbu skaityti instrukciją ir jos laikytis. Tačiau prieš tai ne mažiau svarbu atsakingai rinktis (ne tik todėl, kad užuodžiame tiek daug aromatų ir galima pasakyti „patinka“ ar „nepatinka“.

Ieškote gerų eterinių aliejų? Tuomet užsukite į PasaulisDelne.lt, nes čia siūloma daug be galo vertingų produktų. Nauda įsitikinti netruksite.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: