Europos žalieji įspėja, kad ES valstybės privalo išsilaisvinti iš „rosatom“ priklausomybės (1)

„Rosatom“ | Rosatom.ru nuotr.

„Rosatom“ | Rosatom.ru nuotr.

Europos žaliųjų užsakymu parengta studija „ES priklausomybės nuo Rosatom šešėlis“ įspėja apie priklausomybę nuo Rusijos ir atskleidžia, kaip Rusijos valstybės valdoma „Rosatom“ grupė išlaiko politinį spaudimą visoms Centrinės ir Rytų Europos valstybėms – Vengrijai, Bulgarijai, Čekijai, Slovakijai, o taip pat ir Suomijai bei Lietuvai. Vienintelė išimtis yra Lenkija, kuri toliau remiasi atomine energetika, tačiau nenori tapti priklausoma nuo Rusijos.

Priklausomybė nuo Rusijos valstybės valdomos „Rosatom“ yra pastebima per artimus tiesioginius ryšius, korupciją ir politinę įtaką, ką studijos autorius Janas Haverkampas (Jan Haverkamp) atskleidžia aprašydamas Suomijoje statomos atominės elektrinės „Hanikivi“ pavyzdį.

Europos Parlamento žaliųjų ir EFA frakcijos lyderis bei pagrindinis Europos žaliųjų partijos kandidatas artėjančiuose rinkimuose, šiandien Budapešte pristatydamas studiją sakė: „Ilgos Rusijos įtakos rankos siekia Europos energetikos rinkos gilumą. Rusijos vyriausybė stengiasi sustiprinti savo dalyvavimą Europos energetikos rinkoje naudodama ilgalaikius santykius ir pindama valstybės valdomos „Rosatom“ grupės ekonominius interesus bei politinę darbotvarkę. Energetiniai ryšiai su „Rosatom“ reiškia, kad šios valstybės toliau bus priklausomos nuo Rusijos savo energetikos poreikiais. Siekiant atominių elektrinių saugumo Centrinėje ir Rytų Europoje, Suomijoje, Baltijos ir kaimyninėse valstybėse mums reikia nepriklausomų ir skaidrių priežiūros institucijų. Europos energetikos sąjunga privalo išsilaisvinti nuo Rusijos politinės įtakos ir atominės energetikos“.

Su studija dar jos rengimo stadijoje susipažinęs Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys sakė, kad studija yra geras ženklas, jog Europos Sąjungoje kyla rimta diskusija, kokiomis priemonėmis būtina saugotis nuo mišrios energetinės politikos, kuria Rusijos vadovai siekia ne sąžiningų ekonominių santykių, o bando didinti savo įtaką Europos valstybių politikams. Kartu studija yra puikus signalas, kad Europos žaliųjų partija girdi ir visapusiškai remia Lietuvos poziciją – tiek uždarant Ignalinos atominės elektrinę, tiek ir telkiant visos bendrijos pajėgas tokiais atvejais, kaip statoma Astravo elektrinė, kai būtinos nuoseklios ir griežtos priemonės atribojant nesaugių atominių elektrinių elektros energijos tiekimą į ES rinką.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Skalvis:

    Kaip žinia, yra paskelbtas 2019 World Happiness Report. Šalių laimingumo pranešimas. Spėkit kas laimingiausi pasaulyje vėl? Ogi tie, kurie neturi visiškai jokių gamtos išteklių, net žemės ūkio, gyvena atšiaauriame klimate,… taip, tai Suomiai. Antri danai ir kiti šiauriečiai. Suomiai, kurie turi 1400km bendros sienos su Rusija , bet neina keliais aplink Baltuosius rūmus ir kariuomenei teskiria varganus 1.2%. Prekyba su Rusija bujoja, suomiai kvatoja. O Lietuva? 42 vietoj po Uzbekistano. Lietuviai šiaurėčiai ar afrikiečiai ? Kas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: