Ventiliuojami fasadai: pasirūpinkite savo namais atsakingai (1)

exterus.lt nuotr.

exterus.lt nuotr.

Fasadas – tai tokia namo dalis, kuri matoma ne tik jo gyventojams, bet kaimynams ir atsitiktiniams praeiviams. Todėl norisi, jog namai spindėtų švara ir jaukumu. Be to mūsų šalyje fasadas ištisus metus veikiamas gamtos pokyčių. Vasarą plieskia kaitri saulė, rudeniop pliaupia lietus, o žiemą padengia storas sniego sluoksnis. Tad fasado parinkimas ir jo apdaila turėtų būti vienas svarbiausių darbų, įrengiant naujus namus ar atnaujinant senuosius.

Tad kokį fasadą pasirinkti išmintingiausia? Ekspertai tvirtina, jog yra dvi rūšys: tinkuojami ir ventiliuojami fasadai. Pastebima, jog šiomis dienomis dažniausiai renkamasi pastaruosius.  Namų statybos meistrai teigia, jog ventiliuojami fasadai puikiai išsprendžia namo išorei gamtos sukeltas bėdas. Karštomis dienomis apdailos plokštės puikiai atspindi saulės spindulius, o dėl tinkamos šilumos izoliacijos žiemą nepatiriama šilumos nuostolių. Tokiu būdu galima sutaupyti ir investuotos lėšos greitai atsiperka. Verta žinoti, jog patalpose nesikaupia drėgmė, nes ventiliuojamoje konstrukcijoje kondensatas yra pašalinamas.

Ventiliuojami fasadai konstruojami naudojant gana platų apdailos plokščių spektrą. Jų dėka šie fasadai įgyja begalę privalumų:

  • Gera garso izoliacija;
  • Tinka sienų su įvairiausiais defektais atnaujinimui;
  • Apsaugo nuo šilumos tiltelių susiformavimo;
  • Paprastas ir greitas plokščių įrengimas;
  • Galimybė atnaujinti pastatą teik karšą, tiek žvarbią dieną;
  • Užsiplieskui gaisrui šių fasadų dėka ugnis plinta gerokai lėčiau, nei esant kitokiam namo    įrengimui;
  • Šiuolaikiška išvaizda;
  • Užtikrintas ilgaamžiškumas.

Greitas drėgmės pašalinimas ilgą laiką buvo bene svarbiausiu argumentu, dėl kurio ventiliuojami fasadai tampa vis populiaresni. Tobulėjant technologijoms, apdailos plokštės gaminamos vis iš kokybiškesnių medžiagų, todėl drėgmei leidžiama pasišalinti iš vidaus ir tuo pačiu ji neįgeriama iš išorės. Todėl specialistai vieningai ventiliuojamus fasadus įvardija energetiškai efektyvesnius už nevėdinamuosius.

Ventiliuojamoje sistemoje oro cirkuliacija vyksta natūraliai. Fasado apačioje suformuojamos angos ir pro jas patenka oras. Šaltas lauko oras kontaktuoja su šiltesniu šiltinimo medžiagos paviršiumi, sušyla ir kyla į viršų. Vykstant tokiai natūraliai oro apykaitai siena puikiai vėdinama ir greičiau džiūsta. Tuo tarpu karštą dieną oro tarpas neleidžia namui  greitai įkaisti, sienų neveikia tiesioginiai saulės spinduliai, tad ir įšyla gana lėtai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: