Seimas pritaria siūlymui leisti registruoti Europos politines partijas ir Lietuvoje (2)

partijos_tm.lt

tm.lt nuotr.

Kovo 19 d. Seime po pateikimo pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui leisti Lietuvoje registruoti Europos politines partijas.
Europos politinių partijų ir Europos politinių fondų įstatymo projektu siekiama užtikrinti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl Europos politinių partijų ir Europos politinių fondų statuto ir finansavimo tinkamą įgyvendinimą Lietuvoje. Reglamentas įsigaliojo 2017 m. sausio 1 d., jis taikomas tiesiogiai ir yra privalomas ES valstybėms narėms.„Neįgyvendinus Reglamento, Europos Komisija gali pradėti ES teisės pažeidimo procedūrą ir paskirti Lietuvai baudą. Todėl būtina kuo skubiau priimti reikalingus teisės aktus,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Europos politinė partija – politinių tikslų siekiantis politinis aljansas, todėl pagal Reglamentą Europos lygmens politinių partijų nariais galės būti valstybių narių nacionalinės ir regioninės partijos, taip pat ir pavieniai piliečiai. Tačiau Europos politinėms partijoms nebus suteikiama teisė siūlyti kandidatų dalyvauti nacionaliniuose ar Europos Parlamento rinkimuose ir referendumų kampanijose.

Europos politinių partijų ir Europos politinių fondų registre užregistruota 10 Europos politinių partijų, kurių buveinės yra Belgijoje, Olandijoje arba Prancūzijoje. Kai kurioms Europos politinėms partijoms priklauso ir Lietuvos politinių partijų nariai. Pavyzdžiui,  Europos liaudies partijos nariais yra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai – Europos Parlamento nariai, Europos socialistų partijai – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai – Europos Parlamento nariai, Liberalų ir demokratų aljansui už Europą – Darbo partijos ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nariai ir t.t.

Seimui priėmus šį įstatymo projektą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo pataisas, būtų sudarytos sąlygos, pavyzdžiui, vienai iš naujai steigiamų Europos politinių partijų turėti būstinę Lietuvoje (jeigu ji to pageidautų) ir t.t. Tokia Europos politinė partija po įregistravimo Europos politinių partijų ir fondų registre būtų registruojama ir Juridinių asmenų registre.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Lukas:

  Idėja gal ir nebloga, bet kokia iš to nauda, jei Europos Sąjungos partijoms nebus leista dalyvauti rinkimuose? Vien tik dėl registracijos Teisingumo ministerijoje? Tad niekas iš esmės nesikeičia. Turėtų būti kuriamos Europos Sąjungos partijos ne kaip aljansai, o kaip politinės organizacijos. Panašiai, kaip ir nacionalinės partijos. Federalizuojantis Europai neišvengiamai prireiks tokių partijų.

 2. Žemyna:

  Oi, kaip gerai! Tada svetimos partijos galės čia daug ką už mus tvarkyti! Premjerui (gal bus jau prezidentu vadinamas) nereiks galvoti, ką ir kaip čia padarius – reiks tik nuvažiuoti, gauti užduotis ir jas įvykdyti. Tik tiek.
  O LT piliečiai galės tapti Europos politinių partijų nariais?
  Šimašius kaip sykis lyg ir apie naujos partijos sukūrimą kalbėjo? Tai galės iš karto stoti į kokią liberalią strateginės kaimynės partiją, o tada su bendraminčiais sudaryti tos partijos Vilniaus skyrių.. Tada būtų lengviau tvarkyti Vilnijos švietimo tinklą… Jam net rūpintis nereiktų –
  „Koalicijos dėlionė Vilniuje: LLRA tikisi švietimo, konservatoriai – energetikos”
  ir „ A. Bužinskas. Kaip R. Šimašius su V. Tomaševskiu broliškai Vilniaus švietimo sistemą pertvarkė”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: