„Aktualioji istorija“: Kryžiaus žygių pėdsakais: nuo Romos iki Lietuvos ir Žemaitijos (video) (5)

Tomas Baranauskas ir Inga Baranauskienė | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Inga Baranauskienė | Alkas.lt nuotr.

Šiemet yra Žemaitijos metai. Ta proga pakalbėsime plačiau – ir apie Žemaitiją, ir apie visą Lietuvą. Tačiau tema būtų kryžiaus žygiai Žemaitijos ir Lietuvos likime ir popiežių reikšmė juose.

Taip jau atsitiko, kad daugelis Lietuvai reikšmingų sprendimų buvo priimama ne tik Lietuvoje, bet ir už Lietuvos ribų, ir vienas iš tokių dalykų yra kryžiaus žygiai.

Kalbamės su istorike, Žemaitijos istorijos tyrinėtoja Inga Baranauskiene. Kur mums reikėtų ieškoti tų pagrindinių sprendimų priėmmo vietų?

Šios laidos metu lankomės Romoje (Laterane) ir Neapolyje.

Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Saulius:

  Ačiū istorikams Ingai ir Tomui . Kad daugiau tokių būtų.

 2. Elgetas,gera medziokle diena:

  Tau Baranauskai idomu kas buvo alkuos, ramoviej ir Nalsiosj?
  Niekuo tu uz Bumbliauska negeresnis.

 3. R.Z.:

  Tomai ir Inga! O Kas LIETUVAI reikšmingo IV a. įvyko ? Ogi tai, kad Romos imperatorius Konstantinas I, LIETUVAI ( tuometinei SARMATIJAI) buvo paskelbęs KRYŽIAUS KARĄ! Mat, iki to laiko, beveik visa Vakarų Europą, jau buvo “pakrikštyta”!. Tad, Tomai ir Inga, – kur ir KODĖL? Jūsų ISTORIJOJE dingo, ROMOS, o vėliau ir jau EUROPOS KRYŽIUOČIŲ, KRYŽIAUS KIRTĮ patyrusi garbingiausioji – SARMATIJA? Kur (po Saramtijos,?!) dingo GARDARIKIJA? Kur DINGO MŪSŲ GARBINGIAUSIOJI VYKINGŲ GENTIS?! Kur? ir Kodėl? dingo VANDUOLĖS RIKIS – DAUGONIS?
  Ir t.t. ir t.t.? Ko vertas Tamstų pasivaikščiojimas – po Italiją?! Tokie straipsniai mokslų daktarams garbės nedaro! Su Pagarba R.Z.

 4. “Elgetai!” Alkos buvo – protėviams šventosios vietos, kuriuose apsigyvendavo mūsų ŠVENTIEJI TĖVA! – KRIVIŲ KRIVAIČIAI! Šaltiniuose pirmoji ŠVENTVIĖTĖ buvo TROJOJE! Prieš Tero ( Atlanto- Santarini) ugnikalnio susisprogdinimą 1179 m.pr.m.e., Krivių Krivaitis VANDENORIUS ALKAVIETĘ perkėlė į PANONIJĄ – VENGRIJĄ – iki 436-jų metų pr.m.e.! Nuo – 499 mūsų eros metų – iki 785- m. – Rikaičiuose- Prūsijoje ! Iki 1168 m. – Arkonoje (Rugjos saloje – Vokietija). Po gėdingų 1387 m. – (Anot mūsų istoriko DAUKANTO) – mūsų Krivius – Žynius priglaudė BAISOGALOS MIŠKAI!
  Galiausiai praradome – ir KRIVIUS, ir ŽYNIUS!
  Tačiau mūsų protėvių garbei turiu PRANEŠTI – PROTĖVIŲ DARBAI GYVUOJA IR ŠIANDIENA!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: