Vėl kviečia kovo 21-ąją prasidėsiantis „Kino pavasaris“! (0)

23 KP logotipu komplektas (2017)Kovo 21-ąją prasidėsiantis „Kino pavasaris“ Vilniaus ir Kauno žiūrovams žada išskirtinių susitikimų su pripažintais kino pasaulio žmonėmis. Šiemet festivalyje viešės Rusijos kino meistras Vitalijus Manskis, Lenkijos kino legenda Kšištofas Zanusis ( Krzysztof Zanussi), „Auksinio lokio“ savininkė Adina Pintili (Adina Pintilie), garsus britų fotografas Ričardas Bilinghemas (Richard Billingham), su kino formomis eksperimentuojantis menininkas Džeremis Šou (Jeremy Shaw) ir daugybė kitų svečių.

Vienas iš garbiausių festivalio svečių  79-erių režisierius K. Zanusis. Į „Kino pavasarį“ jis atvyks savo apdovanojimų sąrašą papildęs prestižiniu Lenkijos kino akademijos „Auksiniu ereliu“, įteiktu už gyvenimo nuopelnus.

Kovo 31 dieną per naujausio K. Zanusio filmo „Eteris“ pristatymą lenkų klasikui „Kino pavasaris“ taip pat įteiks apdovanojimą už ilgametę draugystę ir kūrybinį indėlį į kino istoriją. „Eteris“ nukelia į XX amžiaus pradžios carinės Rusijos pakraštį, kur karo gydytojas eksperimentuoja stipriu anestetiku ir narkotiku eteriu.

Balandžio 2 ir 3 dienomis festivalyje svečiuosis dokumentikos meistras V. Manskis, kurio filmai „Giminaičiai“ ir „Po saule“ sulaukė didžiulio „Kino pavasario“ žiūrovų susidomėjimo. Naujausia jo juosta „Putino liudininkai“ Karlovi Varų festivalyje buvo išrinkta geriausiu dokumentiniu filmu. Rusijos politinę sistemą kritikuojantis V. Manskis grįžta į 2000-uosius, kai mažai kam žinomas politikas pradėjo siekti prezidento posto.

Garsiausiems pasaulio muziejams ir galerijoms kuriantys svečiai

Į šių metų „Kino pavasario“ naujienos 9 salės atidarymą kovo 21 dieną atvyks Berlyne gyvenantis ir kuriantis kanadietis Džeremis Šou. Neseniai žymiojoje Londono galerijoje „Tate Modern“ buvo rodyta jo eksperimentinė „Kvantifikacijos trilogija“, kurią jis ir pristatys festivalio žiūrovams.

Ypatingas festivalio svečias garsus britų fotografas Ričardas Bilinghemas. Jo darbai laikomi garsiausiose pasaulio kolekcijose, pavyzdžiui, Modernaus meno muziejuje Niujorke, „Tate“ ir Viktorijos ir Alberto muziejuose Londone. Balandžio 3 ir 4 dienomis R. Bilinghemas lankysis visame pasaulyje gausiai apdovanoto savo debiutinio filmo „Rėjus ir Liza“ seansuose.

Iš moterų ir vyrų perspektyvų žvelgiančios režisierės

Dar viena ryški viešnia prancūzė Jolanda Zauberman (Yolande Zauberman), kuri filme „M“ pravers žiaurias paslaptis slepiančios Izraelio ortodoksų žydų bendruomenės duris. Ji festivalyje lankysis kovo 24 dieną.

Kovo 29 ir 30 dienomis režisierė  Sudebė Murtezai (Sudabeh Mortezai) žiūrovams pristatys geriausią Londono kino festivalio filmą „Džoja“. S. Mortezai su žiūrovais pasidalys labai jautria tema  pabėgėlių iš Afrikos patirtimis, įstrigus užburtame prekyba moterimis rate.

Jau ne pirmą kartą su festivalio žiūrovais susitiks viena talentingiausių Rusijos režisierių Natalija Meščaninova (Nataliya Meshchaninova). Drauge su lietuviais kurtą dramą „Pasaulio šerdis“ ji kovo 31 ir balandžio 1 dienomis pristatys drauge su vyru Stepanu Devoninu, atlikusiu pagrindinį vaidmenį.

Austrų režisierė Mari Kroice (Marie Kreutzer) kovo 31 dieną Vilniuje ir balandžio 1 dieną Kaune kviečia susitikti vasarį „Berlinalėje“ rodytos įtemptos psichologinės dramos „Žemė po mano kojomis“ seansuose.

Festivalyje debiutuos estų režisierė Lina Triškina-Vanhatalo. Apie kūdikį vieną likusį auginti jauną vyrą pasakojantis „Viskas arba nieko“ yra Estijos kandidatas į „Oskarą“. Režisierė į žiūrovų klausimus atsakys kovo 30 ir 31 dienomis.

Kovo 31 ir balandžio 2 dienomis lankysis kuriant filmą „Apie kūną ir sielą“ režisierės Ildik Enjedi (Ildik￳ Enyedi) asistente buvusi Žesia Feziligi (Zs￳fia Szilįgyi). „Kino pavasaryje“ ji viešės su drama „Viena diena“, išradingai pasakojančia šiuolaikinės tėvystės iššūkius.

„Kino pavasario“ žiūrovai turės progą susipažinti ir su Berlyno „Auksinį lokį“ pernai laimėjusia ir kritikus bei žiūrovus į dvi stovyklas padalijusia Adina Pintili. Rumunų režisierę bus galima sutikti filmo „Neliesk manęs“ seansuose balandžio 2 ir 3 dienomis.

Lietuvoje nerodyto senegaliečio retrospektyvą pristatys sūnus

Unikalaus Senegalo kino režisieriaus Džibril Diop Mambeti (Djibril Diop Mambéty) retrospektyvą du restauruotus ilgametražius filmus „Touki Bouki“ ir „Hienos“ pristatys jo sūnus muzikantas Timūras D. Mambeti (Teemour D. Mambéty), kuris viešės kovo 22 ir 23 dienomis.

Vieną ryškiausių programos „Kritikų pasirinkimas“ filmų „Krovinys“ kovo 23 ir 24 dienomis atvyks pristatyti serbų režisierius Ognenas Glavoničius (Ognjen Glavonič). Nenuspėjama pagrindinio herojaus kelionė po karo nuniokotą Serbiją įtrauks ir kels daugybę klausimų.

Kovo 31 ir balandžio 1 dienomis į atvirą pokalbį nepatogia tema kvies „Laukinio“ režisierius Kamilis Vidal-Nake (Camille Vidal-Naquet), pasakojantis apie savo kūnais Strasbūro gatvėse prekiaujančius vaikinus.

Balandžio 1, 3 ir 4 dienomis su mįslingus filmus mėgstančiais žiūrovais susitiks ispanų debiutantas Chasė Bao (Xacio Ba￱o), kurio filmą „Risčia“ prodiusavo Marija Razgutė („Išgyventi vasarą“, „Šventasis“).

Naujausią filmą „Artimi priešai“ balandžio 2 dieną pristatys kino meistras Davidas Olhofenas (David Oelhoffen), filmavęs šį kriminalinį trilerį su tokiais garsiais aktoriais kaip Matijas Šouenertas (Matthias Schoenaerts) ir Reda Katebas.

Balandžio 2 ir 3 dienomis su žiūrovais bendraus vaikų pataisos namuose dirbęs ir filmą „Pasekmės“ sukūręs slovėnų režisierius Darko Štante.

Unikalius teatro ir kino sintezės projektus kuriantis vokietis Florianas Seufertas (Florian Seufert) pateko į Europos debiutų konkursą. Balandžio 1 ir 3 dienomis Vilniuje ir 4 dieną Kaune hibridiniame filme „Pamparios“ režisieriaus alter ego nukels į šamanų pasaulį.

Lenkijos kino mokyklai, be K. Zanusio, atstovaus Kinga Debska (kovo 23 ir 24 dienomis) ir Pavelas Malona (Paweł Maślona) (kovo 22 ir 24 dienomis Vilniuje ir 23 dieną Kaune). Filmu „Mano dukterys karvės“ festivalio žiūrovams žinoma K. Debska komiškoje dramoje „Iki dugno“ tyrinėja moterų priklausomybės nuo alkoholio problemą. Debiutuojantis P. Malona komedijoje „Panikos ataka“ aštriai skrodžia šiuolaikinę visuomenę.

Visi susitikimai su kūrėjais pateikti https://kinopavasaris.lt/lt/susitikimai-su-kurejais

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: