Čikagoje paminėtos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo V. Putvinskio-Pūtvio 90-osios mirties metinės (11)

Sąjungos ir šaulių dalinių Čikagoje vėliavos | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Sąjungos ir šaulių dalinių Čikagoje vėliavos | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Kovo 10 d., kaip ir kasmet, Vytauto Didžiojo šaulių Rinktinė išeivijoje pakvietė visus į renginį skirtą Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo V. Putvinskio-Pūtvio 90-osioms mirties metinėms paminėti.

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Uniformuoti šauliai dalyvavo Vėliavų rikiuotėje. Po Mišių visi skubėjo į Šaulių namus.

Iškilmingą minėjimo dalį pradėjo Vytauto Didžiojo Rinktinės vadas Linas Marganavičius. Įnešamos vėliavos, sugiedoti JAV ir Lietuvos himnai. Tylos minute pagerbti žuvusieji už Tėvynę, pagerbti kuopų nariai, kurių nebėra mūsų tarpe.

Pranešimą skaitė Rinktinės vadas Linas Marganavičius. Jis pristatė įkūrėjo V. Putvinskio-Pūtvio biografiją, veiklą. Jo subrandinta valstybinio-tautinio šauliškumo ideologijos forma, įgyvendinta per Lietuvos šaulių sąjungą, gyvuoja šiandien, gyvuos ir ateityje.

Atliekami JAV ir Lietuvos himnai | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Atliekami JAV ir Lietuvos himnai | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Po pasisakymo šaulio priesaiką davė jauniausias Vytauto Didžiojo Rinktinės šaulys Deimantas Gilys ir šaulė Auksuolė Kišonaitė-Marciulevičienė.

Kalba LŠSI vadas Julius Rūtenis Butkus | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Kalba LŠSI vadas Julius Rūtenis Butkus | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Sveikinimo žodį tarė LŠSI vado sekretorė Roma Bikulčius. Ji perskaitė sveikinimus gautus iš LŠS vado, Plk. ltn. Gintaro Koryznos ir LŠS V. Putvinskio-Pūtvio klubo prezidento Stasio Ignatavičiaus. Pasisakė LŠSI vadas Julius Rūtenis Butkus. „Baltijos“ jūrų šaulių kuopos 10-mečio įkūrimo proga Šaulių Žvaigždės medaliais apdovanoti „Baltijos“ jūrų kuopos šauliai. Šaulių Žvaigždės Ordinu apdovanota „Baltijos“ jūrų šaulių kuopos vadė Regina Butkus.

Renginio dalyviai | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Renginio dalyviai | R. Marganavičiaus, D. Gilio, Ž. Gurauskienės nuotr.

Renginio svečias profesorius Antanas Adomėnas taip pat tarė sveikinimo žodį. „Baltijos“ jūrų šaulių kuopos šaulys Ernestas Lukoševičius pristatė paminklo projektą tarpukario Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai. Jis bus pastatytas Vilniuje. E. Lukoševičiaus nuomone, paminklas Vilniuje tikrai turėtų gilią istorinę prasmę. Lietuvos šaulių sąjunga išeivijoje (LŠSI) nutarę palaikyti sumanymą pastatyti paminklą Prezidentui – šauliui, A. Smetonai Vilniuje. Susirinkusieji buvo supažindinti su LŠSI kreipimosi ir į Lietuvos valstybines institucijas tekstu:

smetona 1130Prezidento A. Smetonos paminklo Vilniuje projektas,autorius A. Žukauskas | A. Žukausko nuotr.

Prezidento A. Smetonos paminklo Vilniuje projektas,autorius A. Žukauskas | A. Žukausko nuotr.

Išnešus vėliavas, prasidėjo renginio meninė dalis. Jos vedėja Rasa Marganavičius pasipuošė lietuvių dizainerės Auksuolės Kišonaitės-Marciulevičienės siūta suknele. Tai nuostabus rūbas su tautiniais elementais. Rasa skaitė savo kurtas eiles apie Tėvynę, ilgesį, meilę… Muzikinę dalį atliko solistės Danguolė Žibkutė-Pažemeckienė ir Gilija Krūmaitienė. Nuostabūs solisčių balsai, jų atliekami kūriniai ir Rasos eilės pakerėjo visus susirinkusiuosius. Jie negailėjo joms plojimų.

Garbes šaulio Prezidento A. Smetonos apdovanojimo liudijimas,iš kolekcininko V. Kavaliausko rinkinio | V. Kavaliausko nuotr.

Garbes šaulio Prezidento A. Smetonos apdovanojimo liudijimas,iš kolekcininko V. Kavaliausko rinkinio | V. Kavaliausko nuotr.

Po koncerto savo eiles skaitė šauliai Irena Šalaviejienė, Zenonas Gailius ir Irena Valaitienė. Vėliau šauliai vaišinosi, bendravo, su solistėmis Danguole ir Gilija dainavo lietuvių liaudies dainas. Vyravo pakili šventiška nuotaika.

Numatoma Prezidento A. Smetonos paminklo vietą Vilniaus senamiestyje | A. Žukausko nuotr.

Numatoma Prezidento A. Smetonos paminklo vietą Vilniaus senamiestyje | A. Žukausko nuotr.

Nuoširdžiai dėkojama renginio rengėjams Rasai ir Linui Marganavičiams, Vytauto Didžiojo rinktinės šaulėms už vaišes. Visada gera apsilankyti svetinguose Šaulių namuose, pabūti, pabendrauti. Čia durys atviros visiems. Iki kitų susitikimų.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Vilnietis:

  Apsiverstų grabe (ir nenustotų vartytis) tas įkūrėjas jei sužinotų kad dabar šaulių sąjungoje lyderiauja aktyviausi antilietuviški, antitautiniai, antimoraliniai, antitradiciniai globalistai, tolerastai, leftistai, lgbt’istai ir panašus brūdas kaip pvz Jakilaitis, šimašius, miliūtė. Aš rašiau asmeniškai į Šaulių sąjungą dėl jakilaičio- dėl jo pasisakymų apie pederastų vėliavą ” kokia ji nuostabi ir kad jis tikisi kad ji plėvesuos virš prezidenūros ir Gedimino bokšto (bei ką jis tuo metu LRT išdarinėjo)- ir klausiau ar tai yra Šaulių sąjungos vertybės- tai tie atsakė tik tai, kad mol sakykit kokį įstatymą jis pažeidė. Ir jokių problemų su moraliniais klausimais pas juos nekilo ir kaip mes matome tokie kaip jakilaitis yra dabartinis šaulių sąjungos veidas. Taip kad šita šaulių sąjunga yra tiesiog ginkluota, antitautinių elementų grupė, siekianti įtvirtinti globalizmą ir visokias pederastijas Lietuvoje- kitaip sakant eiliniai sušikti stribai- kuriuos privalu panaikinti, nuginkluoti ir išvaikyti.

 2. Jonas:

  Vilniečiui,šį pasiūlymą pasiulė LŠSI jos narių sąraše nera Jūsų minimų asmenų..

 3. Jonas:

  Vilniečiui Jūs ką žvalgybininkas,ar žvejys mėgėjas,nuvykite į JAV ir Jums juos pateiks,arba kreipkitės raštu.Linkiu sėkmės ieškant.

  • Vilnietis:

   aš tavęs žmogau nesuprantu- tu tik ką paiškinai kad Šaulių sąjungos sąrašuose nėra mano minimų jakilaičių, šimašių ar miliūčių- tai aš tau sakau paroduk sąrašus jei taip viską žinai kad jų ten nėra- nes aš žinau kad yra ir reklamuojasi per LRT ir siūlo jungtis priešaulių sąjungos vos ne kiekvieną dieną (kaip ir pvz facebooke) – Dabar kažkokį brėdovą komentarą parašei apie jav, žvejus megėjus ir.t.t.
   tau viskas gerai su galva?

 4. Jonas:

  Vilniečiui,Jus gal medžiotojas ne žvejys,atsiprasau,bet vienintelis kelias,vykite ir JAV ir ten ieškokite jus dominančių asmenybiu,,tiesiog sunku suprasti ko Jus ieškote LŠSI tai JAV valstijose registruota organizacija,tiesiog idomu ka Jus valgote ir ką geriate, o gal ką rukote…

 5. Jonas:

  Vilniečiui,bukite nuoseklus pats sau,savo komentaruose Jus rašote ką ? susipažinkite ,jei puikiai suprastumėte, kad LŠS ir LŠSI ne tas pats,tai ir ieškoti nieko Tamstai ir nereikėtų..Dabar sunku suvokti ko Jus norite ieškoti ir kur….?Linkiu Jums didelių atradimų, ir sveikatos., gal būsite naujas Kolumbas.,beje šis visas straipsnis ir skirtas LŠSI…nerukykite daugiau ,prieš viešą komentarą..

  • Vilnietis:

   Straipsnis kalba apie Lietuvos šaulių sąjungą ir jos įkūrėją. Ar sunku suvokt kad mano minimos pavardės ir įvykiai straipsnyje yra apie Lietuvos šaulių sąjungos realias?
   Jums reikia kažką kitką vartot – nes tai ką vartojat jau nepadeda.

 6. Jonas:

  Vilnieciu,straipsnyje kalbama apie V.Putvinskio- Putvio minėjimą Cikagoje JAV, jiį organizavo LŠSI ,gal bukite sąžiningas pats sau.,o ieškoti reikia jei noras yra tik ne tuo adresu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: