VRK vėl kelioms dienoms užblokavo elektroninę parašų rinkimo sistemą (1)

Vėl užblokuotas rinkimų portalas www.rinkejopuslapis.lt | Alkas.lt nuotr.

Vėl užblokuotas rinkimų portalas www.rinkejopuslapis.lt | Alkas.lt nuotr.

Kovo 16 d. 20 val. vakare, priešprasidedant kai kuriuose Lietuvos rajonuose savivaldybių merų 2-ojo rato rinkimams, Valstybinė rinkimų komisija (VRK), nenurodžiusi jokio teisinio pagrindo, tik motyvuodama „saugumo priežastimis“, vėl užblokavo rinkėjams skirtą portalą rinkejopuslapis.lt, kuriame elektroniniu būdu buvo siūloma balsuoti už pasirinktus norimus paremti kandidatus į Lietuvos Prezidento postą ar į Europos Parlamentą.

Pabandžius prisijungti prie šio portalo vėl matome pranešimą:

Gerbiamas portalo „Rinkėjo puslapis“ lankytojau,Informuojame, jog š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis” nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose elektroninį parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.). Portalo „Rinkėjo puslapis“ paslaugos išoriniams naudotojams nebus teikiamos nuo š. m. kovo 16 d. 20:00 val. iki kovo 18 d.

Balsavimo rezultatai ir rinkėjų aktyvumas rinkimuose bus skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje adresu www.vrk.lt.

Informacija rinkėjams teikiama ir trumpuoju telefono numeriu 1855.

Atsiprašome Jūsų už galimus nepatogumus.

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija

Alkas.lt redakciją vėl užgulė piliečių skambučiai, kurie negali pasinaudoti savo teise parašu palaikyti asmenis, išsikėlusius kandidatais Lietuvos Prezidento ir Europos parlamento rinkimuose.

Siekiantis tapti kandidatais į Prezidento postą  20 000 parašų turi surinkti iki kovo 28 d.

Primename, kad VRK jau kovo 1 d. išplatino pranešimą dėl informacijos apribojimų savivaldybių tarybų rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu. Jame VRK nurodė, kad savivaldos rinkimų išvakarėse ir rinkimų dieną bus draudžiama bet kokia agitacija – ne tik susijusi su savivaldos rinkimais, tačiau ir Prezidento rinkimų kampanijos agitacija bei parašų skirtų iškelti kandidatams į Prezidentus rinkimas tiek popieriaus lapuose, tiek ir internete. Tiesa, kovo 15 d. įvykusiame VRK posėdyje daugelis VRK narių suabejojo tokiu kategorišku draudimu ir prakalbo apie tai, kad parašų skirtų palaikyti pretendentams kandidatuoti į Lietuvos Prezidentus savivaldos rinkimų metu rinkti nedraudžiama. Esą draudžiama tik vykdyti agitaciją  renkant parašus. Tačiau oficialaus išaiškinimo šiuo kalusimu VRK nepaskelbė.

Arvydo Juozaičio štabo narys Jonas Vaiškūnas Alkas.lt sakė, kad po kovo 15-osios dienos VRK posėdžio asmeniškai skambino VRK pirmininkei, bet toji išsisuko nuo aiškaus atsakymo į klausimą – galima ar ne rinkti parašus už pretendentus į Prezidento postą?

„Aš asmeniškai skambinau VRK pirmininkei Laurai Matijošaitytei. Ji sakė, kad spręstumėme patys, nes, esą VRK vieningos nuomonės nepriėjo ir šiuo klausimu sprendimo nepriiėmė… Sakė spręskite patys kaip elgtis, o mes nuspręsime ką su Jūsų surinktais parašais daryti kai pasibaigs parašų rinkimo terminas… Tai visiškas nesusipratimas. Už sklandų rinkimų procesą atsakingi aukščiausi valstybės pareigūnai taip elgtis ir kalbėti neturėtų“, – piktinosi J. Vaiškūnas.

„Manau, kad VRK jau antrą kartą sustabdydama pretendentams į kandidatus Lietuvos prezidento rinkimuose skirtų palaikymo parašų elektroninę sistemą šiurkščiai pažeidė rinkimų įstatymą ir piliečių konstitucinę teisę rinkti ir būti išrinktiems. Niekas nesuteikė VRK nariams teisės trumpinti įstatymo nustatyto parašams skirto laiko“, – Alkas.lt sakė pretendento į kandidatus Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose A. Juozaičio štabo narys Gintaras Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. T0mas J.:

    Kas tai?
    Visiškas nupušimas ir teisės neišmanymas ar sąmoningos trukdymas parašų rinkimui?
    Juk akivaizdu, jog pasirašymas už kandidatus elektroninėje erdvėje nėra rinkimų agitacija!

    Kodėl kandidatų į prezidentus štabai nesikreipia į teismą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: