VRK nusprendė nubaust A.Juozaitį (video) (22)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, S. Paškevičiaus nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, S. Paškevičiaus nuotr.

Kovo 15 d. vykusiame posėdyje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė nubausti  pretendentą būti kandidatu Lietuvos respublikos prezidento rinkimuose Arvydą Juozaitį. Administracinę bausmę nuspręsta skirti už tai, kad kovo 2-3 dienomis vykstant savivaldos rinkimams, Kaziuko mugėje, renkant parašus už A. Juozaičio teisę dalyvauti Lietuvos Prezidento rinkimuose, esą, buvo padarytas rinkimų agitacijos pažeidimas.

VRK nariai posėdyje samprotavo, kad renkant parašus mugėse Vilniuje ir Klaipėdoje, Savivaldos rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu, parašai už tai, kad A. Juozaitis galėtų būti iškeltas kandidatų į prezidentus buvo renkami vykdant agitaciją.  Na o Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas draudžia bet kokią agitaciją iki rinkimų pradžios likus 30 valandų, o draudimas galioja iki balsavimo pabaigos. 

Dauguma VRK narių balsavo už tai, kad už šį pažeidimą atsakingiems asmenims būtų taikoma administracinė atsakomybė.

Buvo nuspręsta atmesti VRK narių Olgos Kilkinovos ir Andriaus Pukso parengtą VRK nutarimo projektą, kuriame buvo siūlyta naikinti kovo 2-3 dienomis už A. Juozaitį surinktus parašus. Dauguma VRK narių pažymėjo, kad tokios bausmės nenumato įstatymai.

Atsitiktinai sužinojęs, kad VRK posėdyje svarstomas su A. Juozaičiu susisjęs klusimas, ir be kvietimo į VRK posėdį atvykęs A. Juozaičio atstovas Gintaras Songaila teigė, kad įstatymas nedraudžia rinkti parašų už pretendentus būti kandidatais rinkimų agitacijos laikotarpiu.

„Įstatyme nėra parašyta, kad rinkimų metu negalima rinkti parašų? Taip pat nėra parašyta, kad parašų rinkimas yra agitacija“ – sakė G. Songaila.

VRK nariai savo nuomonę grindė tuo, kad mugėje renkant parašus palapinėje buvo iškabinti plakatai su A.Juozaičio atvaizdais.

Prieš savivaldos rinkimus VRK buvo paskelbusi, kad agitacijos draudimo laikotarpiu parašų už pretendentus į prezidentus rinkti negalima. Dabar VRK narių diskusijoje buvo išsakyta nuomonė, kad pats parašų rinkimas nėra agitacija ir kad negalima drausti rinkti parašų. Tačiau sprendimo šiuo konkrečiu klausimu VRK nepriėmė ir galutinės nuomonės nutarimo pavidalu neįtvirtino.

A. Juozaitis tokį VRK sprendimą pavadino absurdišku ir tvirtino, kad parašai už jį bus renkami ir šį savaitgalį, kai vyks antrasis savivaldybių rinkimų turas: „Parašų rinkti niekas neuždraudė ir nepaaiškino, kokiu pagrindu būtų uždraudę. Ten agitacijos jokios nereikia, kai parašą renki, tas ir bus daroma“ – A. Juozaitį cituoja agentūra ELTA.

„Atkreipiu dėmesį, kad parašų rinkimas už teisę kandidatuoti yra rinkimų teisės įgyvendinimas, o ne rinkimų agitacija. Tai nėra „rinkimų agitacija“ net ir pagal VRK cituojamą Savivaldybių rinkimų įstatymo 53 straipsnį, jo antrą dalį. Nagrinėjame galimybes kreiptis į teismą ne tik dėl šios dienos VRK sprendimo, bet ir dėl trukdymų piliečiams rinkti parašus. Dar kartą primenu, kad piliečių teisės rinkti trukdymas yra nusikaltimas, kuris yra baudžiamas iki ketverių metų laisvės atėmimo (BK 172 str., „Trukdymas pasinaudoti rinkimų ir referendumų teise“).

Vienas iš atvejų, kurį numato BK – trukdymas apgaulės būdu. VRK pareiškimai, kad esą ji gali anuliuoti piliečių parašus skirtus iškelti kandidatams į prezidentus, jei jie bus surinkti savivaldos rinkimų metu, neturi jokio teisinio pagrindo. Tai apgaulė. Netiesa yra ir viešai paskleista informacija, kad VRK šiandien taip esą nusprendė. Siūlome Lietuvos radijui šią klaidą ištaisyti, kitaip tai irgi bus apgaulė“, – teigia A. Juozaitis po šiandieninio VRK sprendimo viešai išplatintame savo pareiškime:

 

DAR KARTĄ DĖL TRUKDYMŲ PILIEČIAMS RINKTI PARAŠUS
UŽ TEISĘ KANDIDATUOTI PREZIDENTO RINKIMUOSE IR DĖL…

Posted by Arvydas Juozaitis on 2019 m. kovo 15 d., penktadienis

Kaip žinia, įstatymai numato, kad rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas agitacijos draudimo laikotarpiu asmenims užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų, o komisijų nariams bei stebėtojams – nuo 300 iki 1150 eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

22 komentarai

 1. Diedas:

  Dą nesurinką parašų????????
  Ajazau !!!!!!!!

 2. Kęstutis:

  O šią Juozaičio ir VRK “audrą stiklinėje”, užskaitau kaip pastangas būti matomu, su kuo ir sveikinu. Tik tiek… Bauda, kuri greičiausiai bus skirta, bus mokestis už pasiviešinimą žiniasklaidoje. T.s. – pigiai, greitai, taikliai…

 3. Bartas:

  Ajazau!!!!!!!! “sistema” iš baimės pratrydo . Sėkmės Arvydui Juozaičiui.

 4. Getas:

  Žvelgiant teisiškai, sambūris “Lietuva yra čia” nedalyvavo savivaldos rinkimuose ir nedalyvauja, todėl sambūrio pirmininko portretas palapinėje negali būti laikomas agitacija.- tai dar vienas pastebėjimas, kad VRK neteisi.

 5. Gustavas:

  Ar gali po šimts pypkių per 28 nepriklausomybės metus kokia tai valdžios kiauliap….sių šaika sulementi aiškius rinkimų įstatymus. Viena šaika SAMPROTAUJA, kad nedraudžia, kita šaika SAMPROTAUJA, kad draudžia agituot.Ir pagal ką visokios Olgos ir Pukso rengia nutarimo projektus, jeigu tai nenumato įstatymai.

 6. Romas:

  Jeigu teks bylinėtis, Geto argumentas tikrai pravers. Jį reikia užsirašyti.
  Įdomu pačios VRK iniciatyva šis priekabiavimas ar jau SISTEMA nerimauja?

  • :

   Aišku, kad nerimauja. Su Šimonyte daromas didžiulis moralinis spaudimas. Net Sodų bendrijose reklaminiai plakatai kabo… Juokinga iš tiesų. Man Šimonytė yra labiausiai charizmos stokojanti kandidatė. Tiesiog nematau joje nei asmenybės. Tai mano subjektyvi nuomonė.

 7. T0mas J.:

  “Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas draudžia bet kokią agitaciją iki rinkimų pradžios likus 30 valandų”

  Netikiu. Negali įstatymas būti toks kvailas. Negi draudžiama ir už miškų saugojimą bei tausojimą agituoti?
  Bet kuriuo atveju Juozaičiui tai išeis į naudą.

 8. T0mas J.:

  53 straipsnis. Rinkimų agitacijos draudimas rinkimų dieną
  1. Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui. Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa. Jeigu tuo pačiu metu kartu vyksta arba Seimo rinkimų, arba Respublikos Prezidento rinkimų, arba rinkimų į Europos Parlamentą agitacija ar agitacija dėl referendumo, jų agitacija draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos tokiomis pačiomis, kaip šioje dalyje nurodyta, sąlygomis ir tvarka.

 9. T0mas J.:

  Užduosiu klastingą klausimą:
  O jei žmogus padėjo parašą už kandidatą į Prezidentus internete Rinkimų agitacijos draudimo laiku – ar tas parašas bus naikinamas?

 10. Diedas:

  Paskaitau komentarus. Baisu daras.
  Kažkokie sektantai rašinėja.
  Kaip čia švelniau uždavus klausimą, kad paskaitę neiššoktumėt pro langą, nesudaužytumėt galvų į sieną, ar nepapiltumėt į šipulius kompiuteriaus.
  Ei, fanatikai, parašykit, kuo gelbėtojas Juozaitis geresnis už gelbėtoją Puidoką, gelbėtoją Uspaskichą, gelbėtoją Šimonytę, gelbėtoją Nausėdą ar už kurią nors kitą gelbėtojo pavardę????
  Jei laimėtų rinkimus, nuo ko mus išgelbėtų?
  Ar po rinkimų jau nebegelbėtų?

 11. :

  Dabar aš dar labiau už Juozaitį.

 12. :

  Šita dvokianti sistema užsiima priešmirtinėmis konvulsijomis. Kitaip nepasakyti.

 13. Tauta turi būti pasirengusi ne tiktai prieš “tymus”, bet ir prieš gerbiamos “didenybės” nenuspėjamą poelgį, paskutiniais jos “viešpatavimo mėnesius”, O ARVYDUI JUOZAIČIUI LINKIU KANTRYBĖS IR IŠTVERMĖS!

 14. Žemyna:

  youtube.com/watch?v=lWdAfjTYZAU

 15. Henrikas:

  Lietuvos VRK – konservatnikų įrankis

 16. Žemyna:

  Žinoma, atminimo lentų skaldytojas VRK protokolo niekaip nežeidžia…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: