„Mokslo sriuba“: Dubajaus ateities mieste – vertikali žemdirbystė, autobusai be vairuotojų ir tvarumo idėjos (video) (0)

Mieste | LRT nuotr.

Mieste | LRT nuotr.

LRT Plius laidos „Mokslo sriuba“ kūrėjai lankėsi Dubajuje, kuriame susipažino su baigiamu statyti itin moderniu, aplikosaugos ir tvarumo idėjų įkvėptu rajonu „The Sustainable City“.

Viduryje dykumos pastatytame rajone naujausios technologijos apjungiamos su praktišku emyratiečių sumanumu. Automobilių aikštelėse esantys saulės moduliai pagamina  maždaug 84% visam miestui reikalingos energijos. Kilometro ilgio kvartale nėra automobilių, tik mažos golfo mašinėlės ir autonominis autobusas. Dirbtinė upė teka palei bio-šiltnamius. Priešingai nei Lietuvoje, oras juose vėsinamas. O dalis auginamų lapinių daržovių atiduodamos vietiniams gyventojams.

„Dubajuje vyksta neįsivaizduojami kiekiai statybų, tad nekilnojamojo turto projektų plėtotojai siekia išsiskirti. Ir nors dauguma projektų mieste pabrėžia prabangą, „The Sustainable City“ pasirinko čia netikėtą, kiek europietišką kelią. Rajone siekiama apjungti pačias įvairiausias ekologiškumo, atsinaujinančios energetikos, žiedinės ekonomikos ir kitas „žalias“ idėjas. Emyratiečiai turi grandiozinių vizijų, drąsos bei finansų joms įgyvendinti. Per kelias mieste praleistas dienas supratome, kad panašiai atrodys ateities miestai. Ironiška, kad toks patogus ir aplinkai draugiškas rajonas pastatytas tokioje nesvetingoje aplinkoje – vėjo pustomoje dykumoje“ – pasakojo „Mokslo Sriubos“ reportažą Dubajuje filmavęs Lukas Keraitis.

Bio šiltnamyje | LRT nuotr.

Bio šiltnamyje | LRT nuotr.

Antrojoje reportažo dalyje „Mokslo Sriuba“ papasakos apie Dubajaus tvariajame rajone dirbančius ir kuriančius lietuvius.

Jūriniame konteineryje auginamos braškės | LRT nuotr.

Jūriniame konteineryje auginamos braškės | LRT nuotr.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

Miesto modelis | LRT nuotr.

Miesto modelis | LRT nuotr.

Reportažas:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Technika ir technologijos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: