Ką rinktis pirmiausia – programėlę ar svetainę? (0)

mygtukai-telefono-rengeju-nuotr

Rengėjų nuotr.

Gyvename tokiais laikais, kai bemaž bet kuri įmonė turi savo internetinę svetainę. Galbūt Lietuva čia dar kiek atsilieka, bet įprasta pasaulinė praktika rodo, jog dauguma įstaigų turi ir savo mobiliąją programėlę.

Klausimas ar mobilioji aplikacija yra reikalinga? O gal dažnai užtenka tik svetainės? Šiame tekste aptarsime keletą situacijų, kurios jums padės patiems nuspręsti – ar reikalingi abu įrankiai, kuris iš jų, kai kuriais atvejais, turi pranašumą.
Ar tikslas pasiekti daugiau vartotojų?

Jeigu jūsų tikslas yra pasiekti daugiau vartotojų, tai svetainė tikrai taps naudingesniu įrankiu. Kaip rodo Jungtinėse Valstijose atlikti interneto tyrimai, vos 21 proc. vartotojų įprastai naudojasi mobiliosiomis aplikacijomis, likusi masė viską sužino iš internetinių svetainių. Akivaizdu, kad jose vartotojų srautas, bent jau šiuo metu yra kur kas didesnis.

Ar jūs vartotoją sudominsite nuolat?

Jeigu žinote, kad jūsų vartotojas norės matyti jūsų turinį bent kelis kartus per dieną, tuomet tikai vertėtų pagalvoti apie programėlę. Nuolatiniams vartotojams patinka, kad programėlės atsiunčia priminimo pranešimus apie svarbius įvykius, be to jas galima nuolat atnaujinti, o pastoviems vartotojams programėlė dažnai yra patogesnė nei svetainė.

Ar jums reikia prieigos prie vartotojo telefono funkcijų?

Daug ką lemia jūsų paslauga – jeigu jūsų paslaugas reikalinga, pavyzdžiui, fotokamera, žinoma jums geriau turėti programėlę. Pagalvokite, jeigu į „Instagram“ kas kartą reikėtų jungtis renkant svetainės adresą… Tokio tipo programėlės be abejonės gerokai pranoksta interneto svetainę.

Ar jums svarbus naršymo greitis?

Jeigu jūsų paslaugai aktualus greitis, tuomet programėlė tikrai pravers. Programėlės įprastai yra kur kas greitesnės, nes remiasi paties telefono resursais, dauguma aplikacijos elementų yra saugoma jūsų telefone. Tuo tarpu naršymas tiesiogiai internete priklauso nuo daugelių dalykų – vis dar dažnai pasitaiko zonų, kuriose internetas yra lėtas ir greičiausiai ši tendencija artimiausiu metu nesikeis.

Ar vartotojas ketina naudotis paslauga be interneto ryšio?

Jeigu jūsų paslauga vartotojas norės naudotis ir neprisijungęs prie interneto ryšio, jam tikrai bus patogiau naudotis programėle. Dauguma programėlių leidžia peržiūrėti turinį ar naudoti tam tikras funkcijas ir be interneto, tuo tarpu svetainės įprastai tuo pasigirti negali. Puikus to pavyzdys – „Google Maps“. Žemėlapiais, kuriuos neseniai žiūrėjote galėsite naudotis ir dingus internetui, tuo tarpu jeigu neturite programėlės, teks verstis be žemėlapio.

Ar turite pakankamą biudžetą?

Jeigu neturite bent 10 tūkst. eurų, kuriuos galėtumėte skirti programėlės kūrimui, geriau jos nekurkite. Tai nėra pigus malonumas, o kokybiškas turinys ir dizainas tikrai kainuoja. Neišdirbtos programėlės dažniausiai susilaukia daugybės kritikos, todėl tokiu keliu geriau nežengti. Sakykime darote automobilių pardavimo programėlę, bet išdirbate ją nekokybiškai – tikriausiai automobilių pas jus tiesiog niekas nepirks, nes paliksite slogų įspūdį.

Ar jums reikalingas prietaiso GPS?

Jeigu siūlant savo gaminį ar paslaugą, jums reikia turėti priėjimą prie prietaiso GPS duomenų, tuomet tikrai verta naudoti „appsą“. GPS naudoti programėlėje daug paprasčiau ir patogiau, o tuo jau dabar naudojasi dauguma iš mūsų. Bent jau Lietuvos didmiesčių gyventojai labai dažnai naudojasi taksi programėlėmis, pavyzdžiui Bolt (buvęs Taxify), kurios, reikia pripažinti, išties patogios.

Ar konkurentai turi programėlę?

Kaip ir rašėme – svetainę šiais laikais turi iš esmės visi, o programėlę kol kas dar ne. Jeigu konkurentai jos neturi galima žvelgti dvejopai – čia juos galite pranokti, kita vertus galbūt jie įvertino padėtį ir suprato, kad tai nereikalinga? Jei jie turi ir matote gerus rezultatus – tai paskatinimas juos vytis. Pavyzdžiui, jei teikiate online casino paslaugas, dauguma iš konkurentų turės savo mobilias aplikacijas, todėl neturint savosios, bus sunkiau su jais konkuruoti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: