ISO standartai įmonės kokybės vadybai (0)

lasercart.es nuotr.

lasercart.es nuotr.

ISO (International Standard Organization) yra tarptautinės standartų organizacijos kokybės vadybos sistemų standartai. Tarptautinė standartizacijos organizacija buvo įkurta 1947 m.

ISO standartų diegimas – vyksmas, susidedantis iš kelių etapų. Pirmasis žingsnis yra nustatyti, kokia yra kokybės esmė jūsų versle ir kokie su tuo susiję veiklos tikslai. Antrasis etapas – aprašyti, kaip reikėtų dirbti, kad visa tai būtų  įgyvendinta. Laikytis nusistatyto planą ir pagal jį dirbti. Ir galiausiai – įrodyti, jog viską darote taip, kaip aprašyta.

Iš tiesų, yra daug skirtingų ISO standartų, todėl kartais gali būti sunku suprasti, kurie iš jų yra labiausiai tinkami jūsų verslui. Kai kurie iš jų yra skirti konkrečiai pramonės šakai, tačiau daugelis populiariausių standartų yra bendri ir gali būti pritaikomi įvairioms organizaciją, nesvarbu, kokiame sektoriuje jos veikia.

Kokie yra populiariausi ISO standartai?

ISO 14000 yra standartų grupė, susijusi su aplinka. Joje yra daug standartų, panašių į ISO 9000. ISO 14001: 2015 yra populiariausias grupėje ir yra vienintelis, kuriame organizacija gali būti sertifikuota. Ji pirmą kartą buvo paskelbta 1987 m. Ir nuo to laiko atnaujinta kas 7 metus. Standartinėje informacijoje aprašoma, kaip įdiegti kokybės valdymo sistemą (KVS), kad organizacija pasiruoštų geriau gaminti kokybiškus gaminius ir paslaugas. Jis yra orientuotas į žmogų ir pabrėžia nuolatinį tobulinimą ir aukščiausius valdymo vyksmus, kurie išplėtoti visoje organizacijoje.

Standartas buvo atnaujintas 2015 m. Ir dabar daugiau dėmesio skiriama rizikos valdymui. Standartas yra bendrinis ir gali būti naudojamas bet kurioje organizacijoje bet kuriame sektoriuje. Pagal ISO vadybos sistemos standartinių sertifikatų tyrimą daugiau nei milijonas ISO sertifikatų išduota daugiau nei 170 šalių.

ISO 14001 standartas nustato aplinkosaugos vadybos sistemos (EMS) reikalavimus ir yra pagrįstas nuolatiniu tobulinimo modeliu PDCA (Plan-Do-Check-Act). Tai savanoriškas standartas, kurį įdiegė įmonės, norinčios tobulinti savo procesus. Jis yra labai populiarus. Buvo išduota daugiau nei 300 000 sertifikatų 171 šalyje visame pasaulyje.

Tai tik keli ISO standartai, tačiau jų yra daugybė. Kiekvienas iš jų yra skirtas nustatyti vis kitos srities reikalavimus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: