Čekija oficialiai pripažinta laisva nuo afrikinio kiaulių maro (0)

vmvt.lt nuotr.

vmvt.lt nuotr.

Europos Komisija artimiausiomis savaitėmis priims sprendimą – pripažinti Čekiją laisva nuo afrikinio kiaulių maro (AKM). Tai bus pirmoji Europos Sąjungos (ES) valstybė, turinti tokį statusą, kai liga šalyje nebuvo pasireiškusi. Kadangi nuo 2018 m. Čekijoje  nebuvo nustatyta nei vieno AKM protrūkio kiaulių laikymo vietose ar laukinėje faunoje, šaliai panaikinti visi apribojimai dėl AKM.

Pirmasis AKM atvejis Čekijoje buvo užfiksuotas 2017 m. laukinėje faunoje šalies pietryčiuose. Iki 2018 m. balandžio mėn. AKM buvo diagnozuotas 230 šernų (211 nugaišusių ir 19 sumedžiotų). Protrūkių kiaulių laikymo vietose šiai šaliai pavyko išvengti.

Nustačius AKM atvejus, Europos Komisija (EK) Čekijai teikė veterinarijos ekspertų pagalbą ir glaudžiai bendradarbiavo su šios šalies atsakingomis institucijomis, padėjo pasirinkti ir įgyvendinti tinkamas ligos prevencijos ir kontrolės priemones.

Čekijos atsakingos tarnybos stengėsi užtikrinti, kad AKM virusas neišplistų. Užkrato teritorijose buvo nustatyti griežti priėjimo ir įvažiavimo apribojimai, vykdyta intensyvi šernų medžioklė ir stebėsena, sutelktos didelės pajėgos šernų gaišenoms ieškoti ir šalinti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: