Patriotinės Kovo 11-osios eitynės: „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“ (nuotraukos, video) (35)

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11 d. Vilniuje 16 val. jau tradicija tapusių kasmetinių patriotinių eitynių dalyviai nuo paminklo Lietuvos Karaliui Gediminui  Gedimino prospektu žygiavo į Lukiškių aikštę, kurioje surengė mitingą „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“.

Pagrindiniai eitynių rengėjai – vienas iš eitynių pradininkų Vytautas Stepas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas Jonas Burokas ir Užupio Respublikos premjeras, Vilniaus bendruomenių asociacijos bei Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos (LTRS) pirmininkas Sakalas Gorodeckis – pabrėžė, kad šių metų eitynėmis bus pabrėžta valstybės simbolio – Vyčio įtvirtinimo Vilniuje, istorinėje Lietuvos sostinėje, svarba.

Į eitynių vėliavų ir transparantų jūrą šiemet įsijungė ir Sąjūdžio pradininko dr. Arvydo Juozaičio telkiamo visuomeninio sambūris „Lietuva yra čia“ vėliavos ir ženklai.

„Kovo 11-oji turėtų būti nacionalinio solidarumo ir pasididžiavimo diena. Deja, matome kitą vaizdą. Šiemet tikriausiai jau vyks net trys eitynės. Vienos – tradicinės Kovo 11-osios Patriotinės Eitynės. O kitos – alternatyvios, gal net konfrontacinės. Raginu visus, kuriems brangi Tėvynė, Tauta ir Kovo 11-osios idealai, nepasiduoti skaldytojiškoms srovėms ir nepriklausomai nuo politinių orientacijų ar partinių skirtumų dalyvauti tautinių jėgų rengiamose kasmetinėse Kovo11-osios eitynėse“, – savo Feisbuko paskyroje rašo A. Juozaitis.

Ruošiantis Kovo 11-osios patriotinėms eitynėms Vilniuje. A.Juozaitis su Lietuva yra čia | J. Vaiškūno nuotr.

Ruošiantis Kovo 11-osios patriotinėms eitynėms Vilniuje. A.Juozaitis su „Lietuva yra čia“ | J. Vaiškūno nuotr.

Vienas iš eitynių rengėjų LTRS pirmininkas Sakalas Gorodeckis  kviesdamas į tradicines Kovo 11-osios patriotinės eitynes, taip pat ragino nepasiduoti skaldytojų pastangoms ir nepriklausomai nuo politinių orientacijų ar partinių skirtumų dalyvauti Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse, prasidėsiančiose nuo 16 val.  Savo Feisbuko paskyroje jis trumpai priminė Kovo 11-osios eitynių istoriją:

Kovo 11-osios eitynių tikslas – drauge atšvęsti Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės dieną, pagerbti garbingus kovotojus, paskatinti to nepamiršti ateities kartas.

Papildyta:

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Į šiandienos Kovo 11-osios patriotines, tautines eitynes susirinko apie 2000 šventės dalyvių. Pirmose eitynių gretose žygiavo ir filosofas, kandidatas į prezidento postą A. Juozaitis.

Eitynių dalyviai, pajudėję nuo Lietuvos karaliaus Gedimino paminklo, žygiavo Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės. Ten vyko mitingas „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“. Mitingo rengėjai savo pasisakymuose kreipėsi į miesto valdžią, ragindami Lukiškių aikštėje pastatyti Vyčio paminklą.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Patriotinių eitynių dalyviai buvo pasipuošę tautine atributika, nešėsi trispalves, istorines vėliavas su Vyčio ir kitais įvairiais heraldiniais ženklais, plevėsavo trispalvės su užrašu „Lietuva yra čia“, buvo nešami transparantai su tuo pačiu „Lietuva yra čia“ įrašu ir su „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“

Kovo 11-oji 2019 m. | S.Gorodeckio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | S.Gorodeckio nuotr.

 
 

 

Arvydo Juozaičio kalba Kovo 11-osios minėjimo mitinge 2019-03-11

Posted by Vitalijus Balkus on 2019 m. kovo 11 d., pirmadienis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

35 komentarai

 1. Mano supratimu šūkis – sugrąžinti Vytį Vilniui reiškia sugrąžinti Jogailą su Lenkijos karalyste, o tai susipratusiam – nežečpospolitiam lietuviui nepriimtina. Va tokie istoriškai ir politiškai neišmanėliški šūkiai skaldė ir skaldo Lietuvą…

 2. Kęstutis:

  Ką siūlai, pasikeisti herbą???…

  • Seniai tai derėjo padaryti. Tarpukariu nepamatuotai, ant greitųjų herbu buvo pasirinkta Vytis. Herbas – Vytis, o Vilniaus ir teritorijų vaduoti per 20 metų jota nebuvo. Tai mano supratimu baisi gėda ir toliau turint tokį herbą… Juo labiau tai dera padaryti dabar, kai neišmanant kas prie ko imta paminklai jam makliavoti…

   • Laumėjantis:

    Šiaipjau Lietuvos simboliai yra du – Vytis ir Rūpintojėlis. Ir jeigu Lietuvos herbe būtų jie abu, būtų pats tas.

    • Valstybinis lietuvių simbolis yra Teodoro Narbuto pavadintas Gedimino stulpų vardu. Jis yra nuo seniausių laikų pasaulio (gyvenimo) teisingumo – svarstyklių principą išreiškiančiu simboliu. Kovą teisingumo vyksmo vardan išreiškia dvigubo kryžiaus simbolis. Rūpintojėlis taip pat yra gilios senovės (senovės Egipto laikų) simbolis, tačiau jis yra daugiau asmens angelo sargo tipo. Taigi tų simbolių turime pakankamai, tik senasis jų supratimas mūsuose yra primirštas.

 3. Jūs:

  galite kviesti tik vienybei,ne konkurencijai.Konkurencija yra pražūtis.Tai būtų nedovanotina klaida.

 4. Palangos Juzė:

  aš supratau taip: vietoj “bunkerio” ,- pastatyti Lukiškių aikštėje tikrą paminklą Vytį.Taškas.

 5. Laumėjantis:

  Na ir ką, eisena įvyko. Sakyčiau, netgi nieko ypatingo. Kaip ir planavau, atėjau prieš 15 val. Žmonių buvo nedaug. Nusprendėme laukti 16 valandos. Kai kas nebeiškentė ir pasitraukė, pavyzdžiui Vytautas Sinica, vyrukas su Vilniaus Forumo vėliava bei vienas toks senukas, su kuriuo truputį pabendravau. O va ,,Krypties” atstovai, šaunuoliai – buvo iki galo. Iki 16 val. žmonių prisirinko – beveik kaip paprastai. Eisenoje, vėl gi – daug visokių krypčių atstovų, matosi, kad vienybė tikrai galima. Kaip sakiau, atsirado naujokai – ,,Kryptis”, o taip pat Tibeto rėmėjai, na ir aišku – LYČ-iai su Arvydu J. ,,Pasigedau” tiktai satanisto bei Danieliaus Lupšico… Beje, nesupratau, ką prie Katedros veikė moteris su Šimonytės plakatėliu…

  • Jonas:

   Laumėjantis 18:56 atrodo iš mėnulio kritote ar kitus nutarėte durinti savo komentaru…Vilniaus forumas paskelbė, kad jie eis 15 val. Atsiskelia. Ir piš…Visą savaitę kvietė, Radžvilas str. rašė, el. laiškus išsiuntinėjo. Ir tesusirinko apie 15 žmonių. O Tautininkų eisena kaip ir kiekvieni metai renkasi 16 val. Ir su puikia nuotaika sudalyvavo eitynėse.

 6. ŽEMAITIS:

  Kaip ir visuomet. Nieko naujo 🙂
  A, tiesa, dabar turit savo Vadą :)))

  • Kęstutis:

   …didelė tikimybė, kad jis greitu laiku bus ne tik mūsų, bet ir jūsų, ir jūjų, ir tūjų vadu ;)… vienu žodžiu Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Sūduvos ir visos Lietuvos Vadu :)))))….

   • ŽEMAITIS:

    Nulinė tikimybė 🙂
    Liks tik jūsų Vaduku 🙂

    • Kęstutis:

     …o tai mes labai greitai ir pasitikrinsim… juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis ;)… Be to net ir nelaimėjęs rinkimų Juozaitis lieka su savo judėjimu politikoje, dalyvaus seimo rinkimuose ir stebint bendrą EU politikos tautiškėjimą, Juozaitis neabejotinai pateks į seimą ir dar su stipriu palaikymu… palaukim…

     • Vilnietis:

      Neskubekit su teiginiais. Juozaiciui nera jokiu sancu auksciau 4 vietos pakilti.

      • Kęstutis:

       Parašiau – “be to net ir nelaimėjęs rinkimų…” Kitas reikalas, kad pateikiami reitingai aiškiai “gaidiški”. Pvz. Lryte ar delfi jei tik koks Juozaičio pasisakymas ar apie jį, atsiliepimų nuo tūkstančio ir dauguma už Juozaitį. Jei apie Nausėdą ar Šimonytę – keli šimtai, bet ir ten už Juozaitį. Jei kokioje mažiau viešoje žiniasklaidoje, tai ten į vienus vartus” – Juozaitis pirmas. Teisybės dėlei reikią paminėti ir tai, jog 15min.lt skaitytojų tarpe pirmauja Nausėda ir Šimonytė. Juozaitis ten nemėgiamas. Aiškus pirmaujančiųjų trejetukas – Nausėda, Šimonytė, Juozaitis ir dar neaišku kuris ten pirmaujantis, bet antrasis turas A.Juozaičiui visiškai tikėtinas. Dėl “garbingos” ketvirtosios vietos susigrums Skvernelis su Andriukaičiu..

       • Žemyna:

        Kadangi Delfyje suaktyvėji antitroliniai bei tautiški komentatoriai, dalis Wilno nasze ir ktt. „mažumų” troliai persikėlė į 15min. Todėl būtų neprošal, kad, parašę Delfyje komentarą, kopiją dar ir 15min. įdėtumėte.

 7. Žemyna:

  Ar dalyvavo Vyčio bei Geležinio vilko autoriumi besiskelbiąs G. Karosas iš JAV?
  Man keistoka tokia pretenzija į autorystę.
  Ar mes, jo bendraamžiai, čia užaugome Vyčio ar Geležinio vilko atvaizdų nematę ir apie juos negirdėję? Arba mūsų vaikai ir anūkai? O mūsų tėvai bei seneliai? Visi matėme juos istorijos knygose, net ir mokykliniuose vadovėliuose. Ar apskritai gali būti asmuo, kuris galėtų būti pagrįstai laikomas Vyčio idėjos autoriumi, kai ši idėja prieš daugybę amžių masiškai išplito?
  Galima būti tik konkretaus jo projekto įgyvendintoju, paruošiančiu piešinius, brėžinius, paskaičiuojančiu konstrukcijas (jei tai bus statula), numatančiu medžiagas (priklausomai nuo paskirties, iš ko ir kur sumanymas bus įkūnijamas) ir visaip kitaip parengiančių viską jo gamybai.
  G.K. padovanojo Sąjūdžiui savo įmonės gamintas gaireles, emblemas, vėliavėles su Vyčiu bei Vilku, ir jos paplito taip, kad žmonės pradėjo visur jas naudoti ir patys gaminti? Jo indėlis į Sąjūdį buvo tikrai šaunus! Man tai kutentų savimeilę, kad praktiškai prisidėjau prie to, kad jis vėl sugrįžtų į mūsų kasdienybę bei šventes. Ar G.K. dabar tikisi kokio nors autorinio atlygio, pelno dalies nuo kiekvieno piešinio ar aksesuaro su Vyčiu? Ar už tai, ką dėl Sąjūdžio darei, apskritai įmanoma kaip nors atlyginti? Abejoju, ar kas nors tenkins labiau, negu šiluma, užliejanti širdį nuo prisiminimų, kad ir tu, kitur gyvendamas, štai taip prisidėjai prie Sąjūdžio.
  Neįsivaizduoju, kad žmogus, prisidėjęs prie Sąjūdžio, ne DĖL SAVĘS tai darytų, o tam, kad už tai gautų atlygį – ar piniginį, ar šlovinimą… O jei to negauna, vadina tai SKANDALU.
  Jis norėtų, kad visur būtų jo vardas minimas. Na, gal ir galima, paminint, jog Sąjūdžio metais būtent jis, savo įmonės lėšomis grąžino Vytį oficialiam, viešam LT gyvenimui… Tačiau jį laikyti Vyčio arba Geležinio vilko AUTORIUMI?
  Tai gal norės, kad ir iš istorinės (herbinės) vėliavos jį išimtume? Na, visa tai paversti skandalu jį nebent kokių trolių kalbos įkvėpė. Arba tų, kas Lietuvą holokausto autore paskelbė. Bet kuriuo atveju, jo pretenzija „gražiai” įsikomponuoja į chorą tų, kas ieško, kuo čia dar galima būtų Lietuvą apkaltinti, kuo juodžiau pasauliui pristatyti.
  Gal aš ko nors nesuprantu?
  (Žr. LRT laidos „Atspindžiai” sausio 13 d. įrašą.)

 8. Diedas:

  Geros eitynės turėjo būti kartu su raudonskūriu Juozaičiu ir prisiplakėliu nevykėliu Gražuliu.
  Kremlius savo autkojams davė komandą tapt nacionalistais, prašom. Viens ir yra.
  Ir ne tik šie, bet ir didelė dalis “intelektualų” iš internacionalistų komunistų tapo tautiniais nacionalistais.
  Tik va bėda, skūrą išvertė, bet matyti Vytį vietoj Lenino nė už ką nenori..
  Komentaruose net nauja propagandos kryptis atsirado, kad Vytis, atseit, visai ne lietuviškas herbas ir svarbesnių darbų už jį yra.
  Na ką gi, stebėsim toliau, kokiais būdais šitie raudoni inter nacionalistai “intelektualai” kenks Lietuvai.

 9. PAGARBA ir AČIŪ VISIEMS:

  ir KIEKVIENAM, kieno širdis jautė poreikį prisidėti prie TAUTOS EITYNIŲ!
  Tai ne šiaip eitynės!
  Tai Eitynės, kuriomis mes primename, jog esame ne šiaip šios teritorijos gyventojai, jog esame Tauta, turinti čia, Tautos žemėje, savo paskirtį, savo PAREIGAS, savo siekius bei tikslus, jog esame ir jaučiamės ATSAKINGI už šią žemę ir jos Tautą.
  Koks nuostabus, šiltas bendrumo jausmas jungia visus! Kaip mūsų daug, kokios glaustos gretas! Net atrodo, jog net piršto tarp mūsų neįsprausi! Branginkime, išsaugokime jį, kad ir tolimoms kartoms po mūsų jį perduotume!

 10. Žemyna:

  Svarbiausia, kad šias Eitynes įvertino p. Kacas. Ir jau nebegali atsispirti širdies šauksmui, kasmet jose dalyvauja. Tiesa, kol kas kukliai, bet galvą dedu, jog vieną kartą prisijungs ir su mumis skanduos mūsų šūkius! .

 11. Romas:

  Dabar svarbiausia rinkti parašus. Čia yra kontaktai pagal miestus žmonių iš kurių galima paimti lapus…

  https://www.arvydasjuozaitis.lt/2019/03/04/kur-kreiptis-pasirasyti-uz-arvyda-juozaiti/#.XH6kt5QOb94.gmail

  Aš paskambinau, pasisiūliau ir renku šeštadieniais Utenos turgavietėje…

  • Žemyna:

   Beje, prieš juos renkant, praverstų perskaityti
   Narbuto str. Lietuvos žiniose „Apverstinė tikrovė”
   lzinios.lt/Komentarai/apverstine-tikrove/283482
   bei kt., – kad iš anksto apmąstytumėte ir pasiruoštumėte atsakymams.

  • Žemyna:

   Tai padaryti galima tokia tvarka:
   1. Apsilankykite www . rinkejopuslapis.lt ir spauskite „Prisijungti“ (dešinėje viršuje).
   2. Per e-bankininkystę arba SMART ID prisijunkite prie e-valdžios vartų.
   3. Tada eikite į https://www.rinkejopuslapis.lt/pretendentu-i-kandid…/…/40660 ir paspauskite mygtuką „Pasirašyti“.

   Svarbu žinoti, kad savo parašais GALITE paremti ne vieną kandidatą.
   NEGALIMA daryti vieno: pasirašius popieriniame lape ranka, už tą patį kandidatą pasirašyti ir elektroniniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: