Patriotinės Kovo 11-osios eitynės: „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“ (nuotraukos, video) (35)

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11 d. Vilniuje 16 val. jau tradicija tapusių kasmetinių patriotinių eitynių dalyviai nuo paminklo Lietuvos Karaliui Gediminui  Gedimino prospektu žygiavo į Lukiškių aikštę, kurioje surengė mitingą „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“.

Pagrindiniai eitynių rengėjai – vienas iš eitynių pradininkų Vytautas Stepas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas Jonas Burokas ir Užupio Respublikos premjeras, Vilniaus bendruomenių asociacijos bei Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos (LTRS) pirmininkas Sakalas Gorodeckis – pabrėžė, kad šių metų eitynėmis bus pabrėžta valstybės simbolio – Vyčio įtvirtinimo Vilniuje, istorinėje Lietuvos sostinėje, svarba.

Į eitynių vėliavų ir transparantų jūrą šiemet įsijungė ir Sąjūdžio pradininko dr. Arvydo Juozaičio telkiamo visuomeninio sambūris „Lietuva yra čia“ vėliavos ir ženklai.

„Kovo 11-oji turėtų būti nacionalinio solidarumo ir pasididžiavimo diena. Deja, matome kitą vaizdą. Šiemet tikriausiai jau vyks net trys eitynės. Vienos – tradicinės Kovo 11-osios Patriotinės Eitynės. O kitos – alternatyvios, gal net konfrontacinės. Raginu visus, kuriems brangi Tėvynė, Tauta ir Kovo 11-osios idealai, nepasiduoti skaldytojiškoms srovėms ir nepriklausomai nuo politinių orientacijų ar partinių skirtumų dalyvauti tautinių jėgų rengiamose kasmetinėse Kovo11-osios eitynėse“, – savo Feisbuko paskyroje rašo A. Juozaitis.

Ruošiantis Kovo 11-osios patriotinėms eitynėms Vilniuje. A.Juozaitis su Lietuva yra čia | J. Vaiškūno nuotr.

Ruošiantis Kovo 11-osios patriotinėms eitynėms Vilniuje. A.Juozaitis su „Lietuva yra čia“ | J. Vaiškūno nuotr.

Vienas iš eitynių rengėjų LTRS pirmininkas Sakalas Gorodeckis  kviesdamas į tradicines Kovo 11-osios patriotinės eitynes, taip pat ragino nepasiduoti skaldytojų pastangoms ir nepriklausomai nuo politinių orientacijų ar partinių skirtumų dalyvauti Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse, prasidėsiančiose nuo 16 val.  Savo Feisbuko paskyroje jis trumpai priminė Kovo 11-osios eitynių istoriją:

Kovo 11-osios eitynių tikslas – drauge atšvęsti Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės dieną, pagerbti garbingus kovotojus, paskatinti to nepamiršti ateities kartas.

Papildyta:

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Į šiandienos Kovo 11-osios patriotines, tautines eitynes susirinko apie 2000 šventės dalyvių. Pirmose eitynių gretose žygiavo ir filosofas, kandidatas į prezidento postą A. Juozaitis.

Eitynių dalyviai, pajudėję nuo Lietuvos karaliaus Gedimino paminklo, žygiavo Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės. Ten vyko mitingas „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“. Mitingo rengėjai savo pasisakymuose kreipėsi į miesto valdžią, ragindami Lukiškių aikštėje pastatyti Vyčio paminklą.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | R.Petronaičio nuotr.

Patriotinių eitynių dalyviai buvo pasipuošę tautine atributika, nešėsi trispalves, istorines vėliavas su Vyčio ir kitais įvairiais heraldiniais ženklais, plevėsavo trispalvės su užrašu „Lietuva yra čia“, buvo nešami transparantai su tuo pačiu „Lietuva yra čia“ įrašu ir su „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“

Kovo 11-oji 2019 m. | S.Gorodeckio nuotr.

Kovo 11-oji 2019 m. | S.Gorodeckio nuotr.

 
 

 

Arvydo Juozaičio kalba Kovo 11-osios minėjimo mitinge 2019-03-11

Posted by Vitalijus Balkus on 2019 m. kovo 11 d., pirmadienis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: