Seime – iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai (tiesioginė transliacija) (0)

Kovo 11-osios minėjimas Seime | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Kovo 11-osios minėjimas Seime | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Kovo 11 d., pirmadienį, 10 val. Seime Kovo 11-osios Akto salėje bus iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Iškilmingą minėjimą sveikinimo kalba pradės Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Seimo vadovas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovams perduos saugoti per šalį keliavusią knygą „Pasižadėjimas Lietuvai“, kurioje visi norintieji galėjo pažymėti savo moralinį įsipareigojimą Tėvynei.

Šventiniame renginyje taip pat kalbės Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas, Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijos pirmininkas prof., hum. m. dr. Zenonas Butkus, 2019 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatė dr. Justina Kozakaitė.

Iškilmingo minėjimo pabaigoje Seimo Pirmininkas V. Pranckietis kartu su Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijos pirmininku prof., hum. m. dr. Z. Butkumi pasveikins 2019 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatę dr. J. Kozakaitę, kuriai bus įteiktas diplomas ir atminimo dovana.

Minėjimas tradiciškai bus baigiamas visuomeninių organizacijų įteikiamu apdovanojimu, kuriuo pagerbiami Lietuvai nusipelnę žmonės. Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Pečeliūnas už nuopelnus Lietuvai skulptūrėlę „Žinia“ įteiks rezistentui, politiniam kaliniui, Atgimimo metraštininkui Albinui Kentrai.

Į iškilmingą minėjimą pakviesti: buvę ir esami valstybės vadovai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, Seimo ir Vyriausybės nariai, buvę Seimo Pirmininkai, Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai ir aukščiausi kitų Europos Sąjungos institucijų pareigūnai iš Lietuvos, teismų vadovai ir atstovai, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Sąjūdžio Seimo tarybos nariai, žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji, kovotojai už Lietuvos laisvę, Sąjūdžio dalyviai, Lietuvos bažnyčių hierarchai ir atstovai, miestų ir rajonų savivaldybių merai, tautinių bendrijų atstovai, Lietuvos Respublikoje akredituoti užsienio valstybių ambasadoriai, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, pagrindinių kariuomenės rūšių ir pajėgų vadai, mūsų sąjungininkų – NATO padalinių atstovai, Seimui atskaitingų institucijų, Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovai, jaunimo atstovai ir kiti didžiai garbingi svečiai.

Iškilmingam minėjimui pirmininkaus Seimo Pirmininkas V. Pranckietis ir Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas.

1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė Aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“, už kurį balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas, ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.

Šis dokumentas yra saugomas Seimo archyve kartu su kitais parlamento priimtais teisės aktais. Kitas originalus Kovo 11-osios aktas, pasirašytas ne tik Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio ir Tarybos sekretoriaus Liudviko Sabučio, bet ir Aukščiausiosios Tarybos deputatų, dalyvavusių balsavime už nepriklausomos valstybės atkūrimą, saugomas Lietuvos valstybės naujajame archyve.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: