Priėmimas į darželius: raskite savo vaikui tinkamiausią (0)

Vaikai darželinukai | sam.lt nuotr.

Vaikai darželinukai | sam.lt nuotr.

Darželio lankymo pradžia vaiko gyvenime – labai  svarbus įvykis. Visą laiką leidęs namuose su šeimos nariais, apsuptas pažįstamos ir saugios aplinkos, mažylis staiga didesnę laiko dalį turi praleisti svetimoje jam erdvėje su nepažįstamais žmonėmis. Todėl darželio parinkimas tėvams tampa ne ką mažiau svarbiu ir atsakingu žingsniu.

Priėmimas į darželius, su tuo susiję rūpesčiai  – tai toks klausimas, kurį reikia spręsti, nelaukiant paskutinių dienų iki pradedant  mažyliui jį lankyti. Visai nesvarbu, ar rinksitės valstybinį ar privatų vaikų darželį, Jūs pirmieji galite nuspręsti, koks darželis yra tinkamiausias mažyliui ir kokie yra šeimos lūkesčiai. Vieniems bus priimtinesnis griežtesnės tvarkos laikymasis, kiti, tuo tarpu, teigiamai vertins demokratišką, laisvą atmosferą. Visais atvejais svarbu vaiko kūrybiškumo, aktyvumo ir savarankiškumo ugdymas.

Pirmas žingsnis, kurį žengia būsimo darželinuko tėveliai – tai žinių rinkimas apie pasirinktą ugdymo įstaigą. Visada yra naudinga pasikalbėti su tą darželį lankančių vaikų tėvais. Vienos nuomonės išklausymas gali sudaryti klaidingą įspūdį, tad derėtų neapsiriboti vienu pokalbiu. Šiomis dienomis beveik visi  darželiai (ypač tai būdinga privatiems) turi savo internetines svetaines. Jose galima detaliai susipažinti su įstaigos tradicijomis, ugdymo programa, papildomomis paslaugomis, personalo kvalifikacija ir kt.

Anksčiau vyravo nuomonė, jog svarbiausia, kad vaikas būtų pavalgęs, pamiegojęs ir apsaugotas nuo susižeidimų. Tačiau šiais laikais ikimokyklinio ugdymo įstaigoms keliami gerokai didesni reikalavimai. Itin mėgiami tiek vaikučių, tiek tėvelių tie darželiai, kuriuose skiriama daug dėmesio meniniam ugdymui – dailei, muzikai, šokiui, literatūrai ir net sveikam gyvenimo būdui. Kartais meno pakraipa dirba ne visas darželis, o tik atskiros grupės. Tad išryškėjus konkretiems vaiko gabumas, galima parinkti jam tinkamiausią grupę.

Kad ir kokia pakraipa dirba darželis, labai svarbu auklėtojų kompetencija ir asmeniniai gebėjimai bendrauti su vaikais. Pirmas įspūdis atėjus į grupę,  gali būti labai svarbus ir netgi lemtingas. Net per pirmas pokalbio minutes galima pastebėti kaip auklėtoja elgiasi su vaikais ir nepažįstamaisiais žmonėmis. Todėl visus administracinius klausimus pasistenkite išspręsti su vadovybe, o atvedus mažylį pirmą kartą į grupę, stenkitės iškarto įtraukti jį į pokalbį su auklėtoja.

Tikriausiai niekas neprieštaraus, jog svarbiausia yra vaiko gerovė ir pozityvi emocinė būsena. Tačiau priėmimas į darželius apima ir kitas procedūras.  Tiek valstybiniame, tiek privačiame darželyje neišvengsime ir reikiamų dokumentų tvarkymo proceso. Pirmiausia reikės specialios sutarties su įstaigos administracija. Tuomet prireiks medicininės pažymos, gimimo liudijimo kopijos, vienkartinio stojimo mokesčio. Mėnesinį mokestį galite sužinoti dar prieš pradedant tvarkyti dokumentus. Į jį įeina ugdymas, priežiūra, medicinos specialisto konsultacijos, priemonės įvairioms veikloms. Nepamirškite pasidomėti apie galimas kompensacijas. Jos taikomos ir privačiuose vaikų darželiuose.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: