Paskirtas naujas Gruzijos gynybos atstovas Lietuvai (0)

Paskirtas naujas Gruzijos gynybos atstovas Lietuvai | G. Maksimovicz, KAM nuotr.

Paskirtas naujas Gruzijos gynybos atstovas Lietuvai | G. Maksimovicz, KAM nuotr.

Kovo 1 d., Krašto apsaugos ministerijoje surengtos naujojo Gruzijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko Zviado Šanavos  akreditavimo iškilmės.

„Džiaugiamės Gruzijosvykdomomis reformomis kelyje į NATO ir Europos Sąjungą. Esame pasirengę aktyviai tęsti bendradarbiavimą ir teikti tiek politinę, tiek praktinę paramą, ypač kibernetinio saugumo ir strateginės komunikacijos srityse, – sveikindamas naująjį gynybos atašė pabrėžė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

Akreditavimo iškilmėse taip pat dalyvavo Gruzijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Katuna Salukvadzė (Khatuna Salukvadze), kiti krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

Gruzijos gynybos atašė Lietuvai plk. Z. Šanavas reziduoja Vilniuje. Jis kartu paskirtas gynybos atašė Estijai ir Latvijai.

Plk. Z. Šanava pakeitė plk. Archilą Petremgdišvilį (Archil Petremgvdlishvili), kuris gynybos atašė Lietuvai pareigas ėjo nuo 2015 iki 2018 m. spalio mėnesio.

Plk. Z. Šanava karinį išsilavinimą įgijo Karo akademijoje Jaroslavlyje (Rusija), Karo mokykloje Istanbule (Turkija), taip pat yra baigęs Tbilisio valstybinį universitetą. Jis ėjo įvairias pareigas Gruzijos krašto apsaugos sistemos padaliniuose, dirbo Gynybos ministerijoje bei Gynybos štabe.

Lietuva ir Gruzija aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Gruzijos atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Taip pat vyksta aukšto rango vizitai, Lietuvos ir Gruzijos karo akademijų anglų kalbos dėstytojų ir kadetų mainai. Lietuva konsultuoja Gruzijos kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos ir kt. klausimais. Gruzijos kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje, o Lietuvos kariai vyksta į pratybas Gruzijoje. Lietuva taip pat remia NATO ir Gruzijos esminių priemonių paketo projektų įgyvendinimą – nuo 2015 m. Lietuva kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis padeda kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: