Už sužalotas liepas Kauno Laisvės alėjoje surašyti nusižengimo protokolai (5)

Sužalotos liepos Kauno Laisvės alėjoje | am.lt nuotr.

Sužalotos liepos Kauno Laisvės alėjoje | am.lt nuotr.

Praėjusią savaitę nustačius, kad Kaune rekonstruojant Laisvės alėją padaryta žalos želdiniams, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pareigūnai situaciją šioje alėjoje stebės iki rekonstrukcijos pabaigos.

Aplinkosaugininkai į Laisvės alėją nuvyko iš karto, kai telefonu ir elektroniniu paštu buvo gauti pranešimai apie galimai žalojamą liepą atliekant rekonstrukcijos darbus. Apžiūros metu jie nustatė, kad pažeistos medžio gyvybinės funkcijos.

Kitą dieną Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, dalyvaujant Kauno m. savivaldybės atstovams ir darbus atliekančių uždarųjų akcinių bendrovių „Autokausta“ ir „Kauno tiltai“ darbų vykdytojams, patikrino, ar ir kitoje Laisvės alėjos atkarpoje nėra daroma žalos saugotiniems želdiniams. Šios apžiūros metu užfiksuotas dar vienas medžio gyvybinių funkcijų pažeidimas.

Už padarytus pažeidimus atsakingiems įmonės „Autokausta“ darbuotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Už neteisėtą želdynų naikinimą arba žalojimą gresia bauda asmenims nuo 60 iki 200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 80 iki 300 eurų. Be to, turės būti atlyginta aplinkai padaryta 904 eurų žala.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. :

  Puiku. Tokios žinutės turėtų mus pasiekti kasdien (būtų gerai, jei žmonės nekenktų medžiams, deja, kol kas yra kitaip). Gėda kenkėjams, o ypač didžiuojamės teatro aktoriais, kurie neliko abejingi.

 2. atmintis:

  Puiku!
  Gerai butu kad su modernios irangos pagalba butu apziuretos ir visu uzbetonuotu Laisves alejos liepu liepu saknys.
  Nepakenktu ivertinti ir nuo praeitu metu balandzio be jokios apsaugos sauleje kepintas atkastas dideles Laisves alejos liepu dalies saknu stovi – juk iki rugsejo stovejo nuogomis saknimis mazdaug nuo 170 iki 2 metru apnuogintos saknys.
  Tiesiog sirdi vere vaizdelis einant pro sali.
  Spalio menesi atsirado keistoka apdanga is kazkokios i ruberoida panasios medziagos.
  Kazin kodel tokiais vezlio tempais vykdoma Laisves alejos pertvarka???

 3. O čia ne iš serijos:

  Europos sąjunga finansuoja?

 4. Žemyna:

  BŪTENT, „NUSIŽENGIMAS”.
  Kalbant žmonėms taikomais įstatymais tai NUSIKALTIMAS, kurio padarinys – LĖTA MIRTIS NUO ŽIAURIŲ KANČIŲ!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: