Pilietinė visuomenė kviečia politines partijas pasirašyti istorinį susitarimą! (tiesioginė transliacija) (2)

Žinau ką renku | rengėjų nuotr.

Žinau ką renku | rengėjų nuotr.

Kovo 1 d., penktadienį, 10 val. Lietuvos Respublikos Seimo spaudos konferencijų salėje pilietinė visuomenė kartu su parlamentinėmis politinėmis partijomis pasirašys memorandumą, kuriuo kartu įsipareigos įgyvendinti 10 pagrindinių punktų, kuriais siekiama skaidrios, atviros ir demokratiškos savivaldos.

Pilietinė visuomenė meta iššūkį politinėms partijoms susitarti dėl bendradarbiavimo bendrųjų pažadų įgyvendinimui savivaldybėse.

Tai, kad Lietuvos visuomenės nuomonė pagal pasitikėjimą nevyriausybinėmis (pilietinės visuomenės) organizacijomis (NVO) 2018 metais buvo 51,7%, o politinėmis partijomis tik 6,5% sudaro prielaidas būtinumui vienyti visuomeninių organizacijų pajėgas stiprinti savivaldybių galias ir politikų sąmoningumą vietos gyventojų gerovei užtikrinti.

Jau artėjantį sekmadienį savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose spręsime, kas ir kuria kryptimi ves mūsų miestus ir miestelius.

„Regioninė politika Lietuvoje iki šiol yra paribiuose. Savivaldybės paliktos pačios tvarkytis su savo problemomis, nesuteikiant joms realios savivaldos galių. Todėl ir  gyventojai vangiai dalyvauja tiek rinkimuose, tiek ir priimant vietos sprendimus ar įsitraukiant į viešųjų paslaugų teikimą. Norėdami įsitikinti, jog parlamentinių partijų lyderiams rūpi savivaldos reikalai, pilietinių organizacijų vardu pakvietėme tai įtvirtinti pasirašant memorandumą tarp politinių partijų ir pagrindinių šalies skėtinių NVO“ – teigia Nacionalinės NVO koalicijos koordinatorius Martinas Žaltauskas.

Šiuo metu apie savo dalyvavimą ir memorandumo pasirašymą jau patvirtino:

  • Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Gentvilas;
  • Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas (derinama);
  • Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko pavaduotojas J. Bernatonis;
  • Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai pirmininkas G. Landsbergis;
  • Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas (derinama);
  • Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė R. Tamašunienė.

Nacionalinė NVO koalicija vienija per 3000 visoje Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų. Daugiau apie koalicijos narius ir veiklą galima rasti čia.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš šio renginio:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: