A. Bajoras. Ko atsižadėjo Tėvynės sąjunga ir jos kandidatė į Lietuvos prezidentus? (65)

Ingrida Šimonytė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ingrida Šimonytė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 26 d. 15min.lt laidoje „Mes ne prieš, bet…“: kuo I.Šimonytė skiriasi nuo D.Grybauskaitės?“ Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), populiariai vadinančių save konservatoriais, kandidatė Ingrida Šimonytė buvo paklausta – kodėl nuo 2009 m. dirbdama konservatoriams nenori stoti į šią partiją?

Atsakymas buvo labai netikėtas, bet trumpas ir aiškus:

– Todėl, kad ten buvo Kazimieras Uoka.

Kuo gi neįtiko I. Šimonytei K. Uoka ir jo bendražygiai?

15 min.lt laidą „Mes ne prieš, bet…“: kuo I.Šimonytė skiriasi nuo D. Grybauskaitės?“ klausykite čia nuo 32:22 min:

nuoroda-15min-ltKaip žinia, vienas Sąjūdžio pradininkų, Kovo 11-osios Akto signataras, tautininkas Kazimieras Uoka (1951-2016) TS-LKD nariu buvo 2008-2010 metais, kuomet Tautininkų sąjunga buvo prisijungusi prie TS-LKD ir turėjo šioje partijoje savo frakciją. Būdamas TS-LKD nariu K. Uoka, kaip ir kiti jo bendražygiai tautininkai, bandydami stiprinti ir telkti patriotinį konservatyvųjį TS-LKD sparną, be kita ko, aktyviai gynė ir prigimtines tradicinės šeimos bei lyčių santykių sampratas.

Signatarai Romualdas Ozolas (1939-2015), Algirdas Patackas (1944-2015), Kazimieras Uoka (1951-2016), Leonas Milčius, Vidmantė Jasukaitytė (1948-2018), Vidmantas Povilionis Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje 2013 m. | Alkas.lt., A. Sartanavičiaus nuotr.

Signatarai Romualdas Ozolas (1939-2015), Algirdas Patackas (1944-2015), Kazimieras Uoka (1951-2016), Leonas Milčius, Vidmantė Jasukaitytė (1948-2018), Vidmantas Povilionis Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje 2013 m. | Alkas.lt., A. Sartanavičiaus nuotr.

Iš TS-LKD partijos K. Uoka buvo pašalintas 2010 metais už aktyvų protestą prieš homoseksualistų demonstracijas Vilniuje. Kiek vėliau 2011 m. iš TS-LKD buvo pašalintas ir šios partijos Tautininkų frakcijos lyderis, Seimo narys Gintaras Songaila, kuris tuo metu itin aktyviai priešinosi TS-LKD vykdomai liberaliai ir antitautinei politikai. G. Songailos vadovaujama  TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba stojo mūru prieš TS-LKD Vilniaus miesto savivaldybėje kurtą koaliciją su antivalstybines nuostatas deklaravusiu „V. Tomaševskio bloku“ ir  jam priklausančiais KGB statytiniais, tokiais kaip KGB majoras Viktoras Balakinas.

Tuomet, pasisakydamas už tokią koaliciją KGB majoras V. Balakinas viešai teisinosi nematąs nieko bloga KGB veikloje. Tokią pat mintį piršo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, pareiškusi, jog V. Balakinui kažkaip „reikėjo užsidirbti duonai“… O buvęs Andriaus Kubiliaus patarėjas ir kandidatas į sostinės mero kėdę Raimundas Alekna aiškino, kad politikoje reikia išmokti gyventi su buvusiais KGB darbuotojais, t. y. bendradarbiauti su KGB majoru, buvusiu Europos Parlamento nario V. Tomaševskio padėjėju bei „V. Tomaševskio bloko“ frakcijos Vilniaus miesto taryboje pirmininko pavaduotoju…

Tokiai koalicijai prieštaravo ir tuometinė Seimo pirmininkė, TS-LKD vicepirmininkė Irena Degutienė, teigusi, kad „nepritaria koalicijai su Lietuvai nelojaliais asmenimis“.

Tad, vargu ar I. Šimonytės žodžiai apie Kovo 11-osios Akto signatarą K. Uoką ir jo bendražygius liudija neapykantą konkretiems žmonėms, greičiausiai taip kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentes išreiškė savo principinį nusistatymą prieš kai kurių TS-LKD partijos narių pastangas ginti tradicines vertybes, puoselėti šios partijos konservatyvumą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

65 komentarai

 1. Vytis:

  Krikdemai save konservatoriais nevadina

 2. Žemyna:

  Skaudu matyti tokias nuotraukas, kai pusės vienoje eilėje ėjusių nebėra – nebeliko tvoros, mūro, saugojusio Tautą ir jos vertybinį paveldą nuo griovėjų.

 3. Martynas:

  Bet kad Uoka dar ir kairysis. Tėvynės sąjungai iš tiesų nelabai jis ir tiko. Gal labiau kokiems socialdemokratams. Bet jiems stinga nacionalumo. Todėl man suprantama, kodėl liberalių pažiūrų Šimonytė nenorėjo būti vienoje partijoje su kairiaisiais. O dėl Šimonytės – tai puiki kandidadė.

 4. LosAngeles:

  ‘..greičiausiai taip kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentes išreiškė savo principinį nusistatymą prieš kai kurių TS-LKD partijos narių pastangas ginti tradicines vertybes, puoselėti šios partijos konservatyvumą..’

  ka cia beslepsi, konservatoriai jie tik pagal pavadinima, kuris dauguma ir klaidina. daugiau nieko konservatorisko ten nelike, ir kandidate tai labai akivaizdziai suformulavo. ka ji galvoja apie tradicines vertybes (tokias kaip seima) kaip ir akivaizdu taip pat. stai ir visas kandidates vaizdelis: uz bet ka, kad pries tauta, seima… ne koks vaizdelis, tiesa sakant.

 5. ĮdomuĮ:

  Kandidatams į prezidentus, kaip rodo 15min.”Mes nieko prieš…” intreviu su abiem prokonservatoriškais kandidatais G,Nauseda ir I.Šimonyte, kurie deklaruoja save nepriklausomais , o demonstruoja konservatoriškas pažiūras, tačiau į partiją stot nenori, ar nesibaigs kaip Monikai Marijai “Eurovizijos” konkurse.

  • !!!:

   Jie abu atvirai demonstruoja liberastines pažiūras…

   • ŽEMAITIS:

    Taip! Ir tai puiku. Aš ne tik už juos balsuosiu, bet ir aktyviai kitus agituosiu.

    Jų liberalumas ir yra ta esminė priežastis, kodėl ir vienas ir kitas taps gerisiais visų laikų Lietuvos prezidentais.

    • Ūla:

     Na ir pasakėte. Baisu skaityti. Reikia išsisaugoti jūsų komentarą ateičiai, komentatoriau Žemaiti 🙂 Laikas viską atidengia.

    • !!!:

     Jau tuoj 30 mętų kaip Lietuvą valdo liber-bolševikai todėl ir esame antri nuo galo.O tai labai džiugina tokius mankurtus kaip tu,,žemaiti”skeltanagi…

    • Dronas:

     Jų komunistinės pažiūros ryškiai išsiskiria tarp kitų patrialchalinio nacionalizmoa kamuojamų kandidatų, todėl aktyviai remsiu jų kandidatūrą į tarybos pirmininkus. Valio draugai! Sarkazmas, bet neabejoju, jog panašių pasisakymų anais laikais buvo nemažai. Tokie žmonės(?) gerai kilo tarnyboj, nesvarbu, kad pijokai ar ištvirkeliai, nesvarbo, kad nieko nemoka ir nesugeba, svarbu mano viršuje parašyta frazė. Ant tokių papuvusių pamatų valstybė negali stovėt. Sugrius su trenksmu. Nors gal jums ir nelabai rūpi, sąskaita užsienio banke, dviguba pilietybė ir namukas Ispanijoje ant jūros kranto… Ko čia taip jaudintis dėl to griuvimo, na išties. O kada privirtą košę “dėkingi” piliečiai kažkaip išsrėbs, jeigu sugebės, galima sugryžt ant balto žirgo ir toliau mokyt “tamsuolius” savo “teisingai-progresyvių tiesų”. Man tai tokie dalykai kelia pasišlykštėjimą. Dvi kojos, galva, o ir šneka žmogiškai, bet viduje padaras, kuris save laiko kitu, atskiru nuo šitų “atsilikusių tamsuolių”.

 6. Dinora:

  Šimonytė žmogus ,kurio biografija susideda iš keletą eilučių.Ar toks žmogus nieko nenuveikęs gyvenime gali būti prezidentu .Atsakymas vienareikšmis .Ne.

  • Yra daug baisiau, – visiška ultrahomofobė (labai aiškiai lietuviškai apie gabrielinius “sapnus”), teko pora syk reikalų apturėt, – brrr, kraupus, lyg “iš rūsio” žmogeliūkštis, bet tiksliau – ž m o g y s t a ir tiek.
   Kas Gabrieliui, – ar žmogysta, ar menkysta (vien rimuojasi, o skirtumo jokio), – visi kiti tai ne JIS ir “JI”
   (užuojauta vargą vargstantiems posąjūdiniams TS’KP nariams).

  • )..(:

   Kaip tai nieko nenuveikus?..o Lietuvos praskolinimas su beprotiskom palukanom..,o snoro subankrotinimas..

 7. T0mas J.:

  a.a. Uoka – spalvinga asmenybė:

  1983-1988 m.buvo TSKP narys,
  1989 m. LSDP,
  2001 m. LNDP,
  2004 m. LTS,
  2008 m. TS-LKD,
  2011 m. LTS

  (pirma eilutė – iš VRK tinklapio, likusios iš Wikipedijos)

 8. Diedas:

  Uoka buvo komunistas.
  Jeigu Simonytei su raudonaisiais nepakeliui, tai ji gera kandidate.

 9. tai va:

  tarp TS-LKD komunistų ir dabar be vargo rastum.

 10. Bartas:

  Jei šitą mergužėlę lietuviai išsirinks , tai minėkit mano žodžius, landsberginis klanas tokias intrigas pavarys , maža nepasirodys. Ateis anūkėlio era.

  • Diedas:

   Simonyte rinks ir ne lanzberginis “klanas”
   Dabar, kai aukstos pareigos perkamos ir skirstomos pagal pinigu kieki, mazai saliai kaip Lietuva tinkamai gali atstovaut tokia asaba kuri zodzio kisenej neiesko ir pamaciusi pinigu maisa arba maskoliu remiama tuza nepuls ant keliu.
   Simonyte protinga, ismano ekonomika ir pasneka bet kokia tema.
   Visi kiti kandidatai visiski memes.
   I prezidento pareigas turetu buti kiti kriterijai ar egzaminas koks nors.
   Netvarka , kai kiekvienas ablavukas turintis 4tukst kiseneje gali kandidatuot.
   Rinkimai paversti pigiu sou.

  • ŽEMAITIS:

   Nepergyvenk, neišrinks. Išrinksime Nausėdą – tuo net neabejoju 🙂

 11. Barbora:

  Debatai, 2018-12-12.

  45:00 A. Maldeikienė: “…Tautos idėja yra XIX-ojo amžiaus forma, konstruktas, kuris globaliam pasaulyje praranda turinį”.
  50:00 I. Šimonytė: “…akivaizdu, kad bandymas dalintis į tautines valstybes – laikmečio atliepimas”.

  ht tps://www.delfi.lt/video/aktualijos/metine-konferencija-apie-lietuvos-uzsienio-politika.d?id=79850841&fbclid=IwAR0nk_Dcax9hS4A6zIWnk2rNBxk7AIrRGjP4UPvWrkNTxpsIm6Iqt9HXWNM

 12. T0mas J.:

  Netekėjusią ir neturinčią vaikų turėjome dvi kadencijas iš eilės, 5 + 5 metus.
  Vien dėl to reikia pokyčių. Mėgstu įvairovę. Esu už įprastą šeimą, kur vyras, žmona ir vaikai. Neniekinu žinoma ir tų kuriems mažiau pasisekė.

 13. Žemyna:

  Išsižadėjo to, kas įrašyta LR Konstitucijoje. Kandidatei nesvarbu tai, kas susiję su Tautos teisėmis, su jos kultūriniu Paveldu. Nesvarbu Valstybinė kalba.
  D. Stancikas savo straipsnyje „Alke” surašė:
  Tik ką darysim su Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje rašoma, kad Lietuvos valstybė yra čia, kad jos „teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius“ (10 str.)? Apie valstybę, kuri turi sienas ir kurios „sostinė yra Vilniaus miestas – ilgaamžė istorinė Lietuvos sostinė“

 14. atmintis:

  skeptikams del I.Simonytes pasisakymo apie a.a. K.Uoka vertetu pasikalbeti su senais kaunieciais kurie gerai pazinojo K.Uoka ne tik kaip “izymuji buldozerininka” bet ir is antros puses ir net susidure su jo “uzklasine” veikla ir del to nukentejo. O tokiu dar yra ir gyvuju tarpe…… p.s “Naudingas (kazkam) idiotas P.Grazulis juk irgi buvo krikscionis-demokratas kuris veliau tapo sios senos ir tradicines Lietuvos partijos duobkasiu…….

  • Pažįstamas seno gandų platintojo – trolio braižas – mes apie Jus viską žinome. Jei žinote tai ko nežino kiti – pasirašykite pavarde ir išdėstykite 1.
   2.
   3.
   Jei to negalite padaryti – esate melagis šmeižiantis garbingą Velionį.

   • Kęstutis:

    … vienu žodžiu – alzheimeris… (ne) užmirštuolė…

   • atmintis:

    labai malonu kad “viska zinote” apie mano kuklia persona. Kadangi nelaikau saves labai svarbia todel ir neapsunkinu skaitytoju prisistatinedama. O jus juk galite pasikelti mano tikrai neplona KBG surinkta byla smalsumui sumazinti kadangi as saves auka tikrai nelaikau – tokiu buvo tukstanciai. Taciau jauciu pareiga pasidalinti atsiminimais ir pastebejimais su aiskiai apie daugeli ivykiu ir zmoniu zinanciais tik is ne visada objektyviu rasiniu….. Mano kartos zmoniu gyvu jau nedaug belike.
    O as rasu tik tai ka pati atsimenu ir ka teko pergyventi ir absoliuciai jokiu gandu neskelbiu Esu gyvas liudininkas nevien po 1988-uju, o su Velioniu teko susidurti dar anksciau.
    Daugiau nei 20 metu negyveniu Lietuvoje taciau myliu savo Tevyne ir negaliu leisti iskraipyti tiesa ir istorija ta kuria labai gerai zinau. O is salies ziurint ir turint su kuo palyginti daug geriau viskas matosi. Kaip ir visi pensininkai turiu nemazai laiko ir galimybes daznai lankytis Lietuvoje ir matau, ne vien skaitau.

 15. Irena Vitkauskienė:

  Oho, čia tai bent – I.Šimonytei, pasirodo, pats baisiausias žmogus konservatorių partijoje buvo Kazimieras Uoka! Tai kas tuomet yra pati ponia Ingrida? Kuo gi ji taip labai nusipelniusi, kad ją rinktume prezidente? Kazimierą Uoką mačiau Lietuvos atgimimo laikais (tada šventai tikėjome, jog tai – Lietuvos Atgimimas) sunkiausių darbų baruose, kai reikėjo apginti skriaudžiamus, komunistinės nomenklatūros apvogtus žmones, mačiau drąsų ir pasiaukojusį Kazimierą Sausio įvykiuose, pirmaisiais nepriklausomybės metais, kai keitėsi ekonominė šalies sankloda. Galiu pateikti ne vieną liudijimą, kai tik Kazimiero Uokos ir jo vadovaujamo valstybės kontrolės departamento dėka būdavo sustabdomas kolūkinio turto plėšimas (tą turtą vežėsi naktimis ne kas kitas, o “galingieji”), neteisėti prichvatizacijos užmojai. Kai kreipdavomės dėl žmonių skundų į prokurorus, jie tik šaipydavosi iš mūsų įžūliai ir ciniškai tvirtindami, kad “neturi įstatymo ir instrumentų” sutramdyti savivalei. Vienintelis Kazimieras Uoka tokių “instrumentų” gebėdavo rasti. Labai skaudu, kai kažkada krūmeliuose bailiai tupėjusios ypatos dabar drįsta šmeižti tuos, kurių sukurtu gėriu godžiai naudojasi – lipa karjeros laiptais, gviešiasi garbės, kurios nenusipelnė, ir, kas baisiausia, mulkina jaunąją kartą, kuri, suprantama, jau nežino, kas toks buvo ir ką nuveikė signataras Kazimieras Uoka. Nes tokie žmonės tyčiomis nutylimi, apie juos niekas nepasakoja mokyklose. Vyksta koktus, ciniškas, šlykštus istorijos perrašymas.

  • Beje, iš I.Šimonytės to atsakymo į klausimą, kad 2009 metais dirbdama ministre konservatoriams esant valdžioje į konservatorių partiją nestojo todėl, jog joje buvo Kazimieras Uoka, nėra aiškus to jo buvimo kaip priežasties turinys. Todėl tą atsakymą nepasiaiškinus su I.Šimonyte plačiau išpūsti iki to, kaip komentare darote, nėra rimta.

 16. Ir vėl Lietuva neturi jos verto kandidato į Prezidentus. Per tuos 25 metus valstybė popindama partijas kasmet kišo joms po kelis milijonus, tačiau savo paskirties – išugdyti valstybės ir tautos vertus valstybės vyrus ar moteris jos neįvykdė. Tas rodo, kad jose vyravo ir vyrauja ne ta dvasia. Taigi jų veiklos organizavimas kuo skubiau peržiūrėtinas – 19 amžiaus politologiniai vadovėliai pasenę…

  Dabar, kai turime ką turime, belieka manyti, kad Prezidentas tariamai nuo konservatorių (Šimonytė), o ne nuo – panašu daugiau mažiau Kauno (Skvernelis ar Nausėda), kas reikštų ir – Karbauskio, Lietuvai būtų geriau, t.y. įžvelgtina, kad Šimonytė būtų daugiau už kitus du reitingų lyderius lygiai visų Lietuvos vietų Prezidentė. O tai reiškia, kad jau pirmame ture būtina balsuoti nesidairant – nesiskaldant. Beje, išsirinkę Prezidentą jau pirmame ture sutaupytume ir valstybės milijonus…

  • Kęstutis:

   … nėra čia ko seiliotis ir iškrypėlių siūlyti… Priminsiu… kai buvo uždarinėjamas Snoro bankas, labai gerai atsimenu kai penktadienį, po pietų Kubilius su Šimonyte kalbėjosi su žurnalistais – pasitarę nusprendėmę Snoro banką nacionalizuoti, nes tai bus valstybei pigiausia išeistis. Su didžiaisiais kreditoriais ir indėlininkais sutarta, jie savo lėšas įšaldo (berods 5-riems metams)…. Na pagalvojau, teisingas sprendimas, po to kai jau bankas bus pastatytas ant kojų, valstybė pardavusi dar galės ir užsidirbti. Nors teisybės dėlei, valstybei geriau turėti savo banką ir daryti reikiamą įtaką rinkai. Kaip gerai dabar būtų, jei būtų Valstybinis komercinis bankas… Bet nespėjus nei pasidžiaugti, pirmadienį, tai buvo 10 val., Kubilius paskelbią – bankrotas… Šimonytė tikrai puikiai žino kas vyko savaitgalį, kokios vyko derybos, su kuo ir po kiek… Ir tai valstybei kainavo “tik” 4milijardus litų, kai kitu atveju galima buvo ir užsidirbti… Ir ji dar čia tyčiojasi, rodo dantis ir tikisi, kad ją kas rinks??? Tik “diedai”, “apšlapintos vilnos” ir tie kurie bijo galvoti, ją dar gali rinkti…

 17. Jonas:

  Nieko naujo. Kaip tik senmergė,tai ir lasbietė tai ir liberalė, drūčiai “mylinti ” vaikus!

 18. Leonas Milčius:

  Diaugiuosi ir didžiuojuosi, kad tada buvau kartu, kaip ir Sąjūdžio metu, Kovo 11, Sausio 13, 1991 -ųjų metų pučo metu, o ir visą kitą laiką, su tokiomis istorinėmis asmenybėmis, kaip Kazimieras Uoka, Romualdas Ozolu, Vidmantė Jasukaitytė ir kt., kurie savo tikru patriotiškumu, gyvenimu ir darbais ant savo pečių iškovojo Lietuvai Nepriklausomybę. Ir ne pabuvusiai panelei juos teisti.Tegul parodo savo darbus. Bet jų nėra, o priešingai. Sėjo tik tuščias kalbas ir nešė skurdo deglą tautai.

 19. Algimantas:

  I. Šimonytės maskavimasis nepriklausomybe partijoms patvirtina jos liberalias pažiūras. Ką jau kalbėt apie jos A†A Uokos neigiamą vertinimą! Kurlink nueitų TS-LKD, jei prezidente taptų Šimonytė?

  – Į susinaikinimą!
  Atsikvošėkite rinkėjai!

 20. Gėda kandidatei:

  Tikra nelaimė būtų Šimonytė prezidentė. Ji neverta K. Uokos net kelių gyvenimo dienų. Tuo labiau jau išėjusį iš gyvenimo žmogų taip įžeisti gali tik bejausmis, grubus, beširdis žmogus.

 21. Skalvis:

  Matau tik įnirtingus ginčus: kas nusipelnė rojaus Lietuvos žemėje už dirbančiųjų pinigus. Kodėl niekas nesvarsto kandidatų vizijos Lietuvai?!? Radau tik vieną dalykišką pastabą: ” Už nausėdą,kurio vadovaujamas bankas į LT biudžetą sumokėjo 3000Lt metinių pajemų,lygiai tiek kiek ir mano kioskas…”

 22. Žmogus:

  Turėjome skaudų neapgalvotų veiksmų dešimtmetį , nuvedusį didžiąją dalį visuomenės skurdan, kuriame aktyviai dalyvavo ekonomistė Šimonytė. Pagaliau pradėtos gražinti nevykusiai vykdytos skolos pensininkams, pradėtos kelti pensijos , keliami atlyginimai. Kaip konservai bepeiktų valstiečius, bet gyvenimas palengvėjo. Vaikų problema taip ir liko, nes ką gali suprasti bevaikis žmogus. Jeigu Lietuvai lemta bevaikiai Prezidentai tai balsuokite už Šimonytę. O aš balsuosiu už Skvernelį, leiskim jam dirbti.

 23. Skaitytojas:

  Nei Ingridas Nausėda, nei Gitanas Šimonis nevilioja. Balsuosiu už Juozaitį. Jis vienintelis vertas to posto; kiti kandidatai kažkokie blankūs, sugebantys tik pijaro konsultantų parašytas standartines frazes kartoti.

 24. Skaitytojas:

  O kalbant apie Šimonytę, visai neseniai TSPMI surengtame renginyje ji minėjo, kad „neatmeta galimybės sukurti federaciją ant Europos sąjungos pamatų“. Betgi „sukurti federaciją“ reiškia panaikinti atskirų šalių suverenitetą. Kaip pavadinti, kai žmogus, pretenduojantis tapti šalies vadovu, „neatmeta galimybės“ panaikinti jos suverenitetą? Kažkodėl į galvą ateina žodis „išdavystė“.

  Taigi. Dėl to tuos, kas myli Lietuvą ir nenori panaikinti jos suvereniteto, ir kviečiu balsuoti už Arvydą Juozaitį.

  • ŽEMAITIS:

   Tikrai? Šimonytė pasisakė už Europos federacijos sukūrimą?

   Tuomet puiku! Jau seniai laukių ir niekaip nepavyksta identifikuoti, kuris iš kandidatų – Nausėda ar Šimonytė yra liberalesnis bei aktyviau remia ES federalizacijos idėją. Iki šiol maniau, kad Šimonytė per daug priklausoma nuo Tėvynės Sąjungos, kurioje greta liberalasnių pažiūrų politikų netrūksta ir visokių nacioanalistinės ar kairiosios pakraipos politikuotojų. Tad atrodė, jog nuo TS mažaiu priklausomas Nausėdą gali drąsiau būti liberalesniu bei ES federalizacijos šalinku.

   Ačiū kad informavote. Reiks dar patikrinti – gal kur rasiu jos pasisakymus TSPMI. Ir jei tikrai pasitvirtins, kad ji remia ES federalizacijos idėją – tuomet rinkimuose balsuosiu ne už G. Nausėdą, o už I. Šimonytę.

   • Kęstutis:

    … labai gerai, kad “žemaitis” blaškosi, vadinasi ir kiti likusieji “surūdijusio vamzdžio” lygio “intiligentai” blaškosi, dalijasi per pus. Vadinasi Juozaičio tikimybė patekti į antrą turą didėją…
    Politologai dar mėgina save raminti sakydami, kad Skvernelis atims iš Šimonytės balsus. Nieko panašaus, yra dvi rimtos poros, kurios dalinsis balsus Nausėda-Šimonytė, Skvernelis-Juozaitis… Tokie kaip Puteikis, Puidokas tik mašysis Juozaičiui “po kojomis” atims kelis procentus balsų jo balsų. Visi kiti, net neaišku ko į tuos rinkimus eina? Matyt iš “lempos ar durnumo”…

   • Skaitytojas:

    Butė, girdėjau, liberalesnis dar labiau už tuos abu kartu sudėjus. Gerai apsvarstykit, Žemaiti 🙂

   • LosAngeles:

    kastuva turite, ar skolintis reikes… ‘intelegentas’ kaip ir esate?! (uzkast Lietuvele, kuo greiciau uzkast…) puikus pasirinkimas renkant Lietuvos Prezidenta

 25. Keista, kad vis gąsdinamasi federalizacija, nesuprantant, kad teisės taikymo praktika ES yra jau seniai federalizavusis, kitaip sakant ES yra tam tikros teisės dalies praktikos federacinė (susivienodinusi) valstybė, tačiau ES šalys yra likę tarptautiniais suvereno teisės subjektais ir šios teisės nė viena ES šalis nesirengia atsisakyti. Taigi, kalbant apie ES federalizavimąsi, dera suprasti kas tai yra ne viduramžiškai, o šiuolaikiškai…

 26. Valstybei, o ypač lietuvybei didžiausias, realiausias – čia pat esantis- iššūkis yra Lenkijos oficiali “kresinė” politika. Taigi reikalingas orių nuostatų Prezidentas Lenkijos atžvilgiu, ypač per tuos metus kol valdys “valstiečiai” su Skverneliu. Tačiau kandidatai tuo klausimu savo nuostatas slepia, o LRT žurnalistai ar rinkėjai nesusivokia paklausti, tad šia prasme teks balsuoti su rizika – pirkti katę maiše… O juk tam, kad išreiškus savo poziciją, tereikia kandidatui viešai pasakyti savo poziciją dėl 1994 metų bendrumo su Lenkija sutarties, kurios terminas baigiasi, kad jis nebus tęsiamas, ir rinkėjui pozicija taps aiški. Juolab, kad kitai šaliai savo sprendimo termino netęsti Lietuva neprivalo kuo nors argumentuoti, tereikia diplomatine tvarka apie tai pranėšti ir sutartis tampa pasibaigusia. Taigi kandidatas savo pozicijos šiuo klausimu netgi neprivalo viešai argumentuoti. Beje, veikiausiai ne tik rinkėjai, bet net ir kandidatai apie šią sutartį nieko ir nežino. O, deja…, nes Lenkija savo “ultimatumus” dėl raidžių, pavardžių ar pavadinimų Lietuvai grindžia vadovaudamasi būtent šia sutartimi. Taigi valstybiniuose santykiuose su Lenkija būtina pereiti prie vadovavimosi tik tai reguliuojančia tarptautine teise, kas normaliu atveju ir derėtų vykti.

 27. Gytis:

  Tėvynės sąjunga- nei konservatoriai, o tuo labiau krikščionys.

 28. Skalvis:

  Paukščiukai čiulba! Bet: ar pavasaris ateina dėl to !?!

 29. Romualdas:

  Panelei Simonytei prieš kritikuojant kitus reikia pasižiūrėti į save ir prieš veidrodį, ir prieš sąžinės veidrodį. Jei būtų išrinkta, tai tektų giliai atsidusti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: