„Iš savo varpinės“: S. Lapienis: Neterškime Lietuvos (video) (1)

Vitalijus Balkus ir Saulius Lapienis | ISV nuotr.

Vitalijus Balkus ir Saulius Lapienis | ISV nuotr.

Kartas nuo karto s oficiozų paraštėse šmėkšteli žinia – Lietuvoje geriamas vanduo toli gražu nėra toks saugus, kaip mes manome. Kai kuriuose rajonuose atlikti arseno kiekio vandenyje tyrimai parodė šios toksinės vėžį sukeliančios medžiagos normų akivaizdų viršijimą. Pradėjus domėtis tuo rimčiau paaiškėjo – Lietuva esanti Europos viduryje net nevykdo būtinu tyrimų.

Plačiau žvelgiant aplinkosauga šiandien yra interesų bei madų laukas. Mes kartais net nežinome kas vyksta visiškai šalia mūsų. Šioje „Iš savo varpinės“ (ISV) laidoje vienas iš rimčiausių tikro „žaliojo“ judėjimo pradininkų Saulius Lapienis.

Kalbama ne tik apie vandenį, tačiau apie pavojingos pramonės objektus bei kuo mums gresia Astravo AE . Be to nuskambės ir skaudus klausimas kodėl vadinami „žali“ radikalai iš tikro diskredituoja aplinkosaugos idėjas ir sukelia visuomenės nepasitenkinimą. Anokia paslaptis, kad prisidengiant „žaliomis“ idėjomis vyksta politinė bei verslo interesų kova. Ir tai dar viena priežastis, kodėl tikri aplinkosaugininkai atsiduria už realios politikos „vartų“. Apie tai taip pat kalbame šioje laidoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: