„Iš savo varpinės“: A. Juozaitis: Švietimas, tai antroji krašto apsauga (video) (6)

Linas Kojala ir dr. Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Linas Kojala ir dr. Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Vasario 23 d. Rytų Europos Studijų Centre (RESC) vyko diskusija su kandidatu į Lietuvos Prezidentus, filosofu dr. Arvydu Juozaičiu. Pokalbiui vadovavo RESC direktorius Linas Kojala.  Kalbėdamas apie pagrindinius Lietuvos vidaus ir užsienio politikos vektorius A. Juozaitis pabrėžė švietimo sistemos vaidmenį, prilyginęs ją tikrajai krašto apsaugai.

Tarp užsienio politikos prioritetu A. Juozaitis išskyrė Latviją ir Vyšegrado grupės valstybes. Kalbėdamas apie santykius su Rusija jis atkreipė dėmesį į svarbų Karaliaučiaus krašto vaidmenį  šioje srityje. Pasak A. Juozaičio Lietuva yra unikali tuo, kad turėdama Karaliaučiaus kraštą kaimynystėje turi galimybę per jį eiti diplomatinio dialogo su Rusija. Vienu didžiausių iššūkių Lietuvai A. Juozaitis įvardijo nekontroliuojamą nelegalią migraciją į Europą. 

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. “Kaip interpretuoti slavų ir baltų kalbų grupių santykį? Pateikę tokį klausimą ir jį g i l i a i išanalizavę, slavų kalbininkai akademikai, V.V. Ivanovas ir V.N. Toporovas, (Maskva 1958 metais) pareiškė, kad : SLAVŲ KALBŲ GRUPĘ REIKIA LAIKYTI KILUSIĄ – ” B A L T Ų K A L B Ų G R U P Ė S P A K I T I M O” IŠDAVOJE!. Atvirkščias santykis n e į m a n o m a s!
  Kaip žinome iš praeities, 325 metais Romos imperatorius Konstantinas I RYTŲ EUROPAI, kurioje, anot Klaudijaus Ptolemėjaus gyveno 51 baltų gentys, paskelbė KRYŽIAUS KARĄ! Tikėtina, kad kiekvieną pergalę, mūsų protėviai šlovindavo skanduodami – ŠLOVĖ! Taip, palaipsniui ir atsirado SLAVŲ gentis. O vėliau ir slavų – rusų kalba! .

 2. Palaikome:

  Juozaičio mintys yra nenuvalkiotos, išmastytos, bendravimo būdas patraukia nuoširdumu. Jau atsibodo visi sisteminių partijų kandidatai. Jie nepasako nieko naujo, galima nuspėti, nes tą patį kalba 10 ar 20 metų.

 3. Kęstutis:

  Žiūrint į ateitį, tai švietimas net svarbiau nei krašto apsauga. Kas savo pasaulėžiūra įtakoja švietimą, tas įtakoja tautos mąstymo atskaitos taškus. “Mąstymo atskaitos taškai” tai vidinis vertybinis matas pagal kurį žmogus ar žmonių visuomenė vertina juos liečiančius įvykius. Gerai kai žmonių mąstymo atskaitos taškai – Dievas-Dievai, Valstybė-Tauta-Kalba-Šeima, Garbė, Dora, Orumas aukščiausi. Tada žmogus ar tokių žmonių visuomenė labai stipri, nenugalima. Todėl švietimo pagrindinis uždavinys padėti jaunam žmogui tapti stipriu žmogumi, kuris savo stiprumu stiprintu savo bendruomenę. Taip turėtų būti… Bet yra taip, kad visą, beveik visą švietimą pavergė menkystos. Dabar įteiginėjami vyraujantys mąstymo atskaitos taškai – pinigai ir asmeninė laisvė be jokių įsipareigojimų vertingiausi, o jei jau pinigai svarbiausią, vadinasi viskas perkama ar parduodama, tik belieka dėl tinkamos kainos susiderėti. Tik dėl tokių menkystų ir tokių menkų mąstymo atskaitos taškų visuomenėje gajus kyšininkavimas ir parsidavinėjamas. “Pelnas svarbiausia” ir t.t. Na koks skirtumas menkystai kaip jis “pasidarė” pinigų, svarbu, kad jų “pasidarytų” kuo daugiau. Tai vienintelis būdas jam jaustis reikšmingu…

 4. Žemyna:

  Ar jau visus draugus, gimines, laiptinės ir kt. kaimynus paraginome A. J. parašais paremti? Tai, kad kitą parėmė – netrukdo ir kitus paremti. Juk mes ne prieš, kad ne iš vieno kandidato tektų rinktis?
  Šiuo metu padėtis tokia:
  Iš viso surinkta parašų:
  iki tikrinimo / reikia surinkti
  . . . 10989 / 20000
  O pasirašę, ar parėmėme 12 € A. J. rinkimų kampaniją?
  Gavėjas: Arvydas Juozaitis
  Sąskaita: LT97 7230 0000 8371 5478, Medicinos bankas
  Neužmirškite nurodyti savo asm. kodo, o paskirties langelyje įrašyti PARAMA. (Deklaruojantys metines pajamas gali ir daugiau paremti – kiek, patys pasidomėkite)

 5. Romas:

  Daug žmonių abejingų, kuriems tik savo “daržas” rūpi. Bet nemažai tokių pasirašytų, tereikia pakalbinti. Mielai, paėmęs lapą, su renkamais parašais pereičiau per Utenos turgavietę. Tik kur tokį lapą paimti. Turėtų būti kiekviename mieste A. Juozaičio rėmimo grupė.
  Tokių grupių kontaktus alke reikia skelbti.

 6. (Jauniems lietuvaičiams!) Kiek menu Arvydą Juozaitį, jis, LIETUVOS PATRIOTU, buvo jau nuo sovietinių laikų! Pirmasis jo ŽYGDARBIS – LIETUVAI laimėtas olimpinis AUKSO medalis plaukyme! ANTRASIS jo ŽYGDARBIS ( DAR DIDESNIS) – BALTIJOS ŠALIMS DOVANOTA NEPRIKLAUSOMYBĖ!!! UŽ ARVYDĄ JUOZAITĮ !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *