Vietoj planetariumo bus kuriamas Jaunimo mokslo (STEAM) centras (2)

Jaunimo mokslo centras Vilniuje. Projektas | madeinvilnius.lt nuotr.

Jaunimo mokslo centras Vilniuje. Projektas | madeinvilnius.lt nuotr.

Pačiame Vilniaus centre bus kuriamas STEAM centras, kuris populiarins mokslą, ugdys jaunuosius tyrėjus ir skatins inovacijas. Rekonstruotose VU Planetariumo patalpose 2021 m. veiks 8 laboratorijos, kuriose moksleivių lauks eksperimentai, tyrimai, inovacijos, o mokytojų – modernios ugdymo technologijos.

Vasario 21 d. Taryba pritarė Jungtinės veiklos su Vilniaus universitetu partnerystės sutarčiai. Bendra projekto vertė – 3,9 mln. Eur: po 300 tūkst. eurų finansuotų universitetas ir savivaldybė, likusi dalis lėšų – iš ES fondų. „Tikiu, kad kartu su stipriu partneriu įkursime išskirtinį Lietuvoje ir regione mokiniams skirtą mokslo centrą, kuris taps nauja populiaria erdve jaunimo formaliam ir neformaliam ugdymuisi, kur jie galės eksperimentuoti, įdarbinti fantaziją, smalsumą, atrasti kryptis tolimesniam mokymuisi”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

STEAM ( angl. science, technology, engineering, arts, maths) – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir menų – atviros prieigos centrai mokiniams. Vilniaus STEAM centre vyks formalus 1-4 gimnazinių klasių moksleivių ugdymas, moksliniai tyrimai, be to centre bus daug popamokinės veiklos: būreliai, stovyklos, pasiruošimas egzaminams, bus galima pasikonsultuoti karjeros klausimais, vyks mokslo populiarinimo renginiai, olimpiados. Per metus planuojama tokia neformalia veikla čia galės užsiimti apie 5000 moksleivių.

 Darius Kuolys pasiūlė centrą vadinti lietuviškiau – „Jaunimo mokslo centru“. Mokytojai taip pat čia galės konsultuotis ir tobulintis. Planuojama, kad per metus mokslo centre tobulinsis apie 1 440 mokytojų. Į užsiėmus būtų galima pakviesti apie 9 tūkst. moksleivių, kurie centre apsilankytų po 2 kartus per metus. Moderniam gyvenimui prikeltame istoriniame Planetariumo pastate veiks 6 standartizuotos laboratorijos – Gyvybės mokslų, Chemijos, Fizikos ir astrofizikos, Inžinerijos, Mobiliųjų technologijų ir robotikos, Vizualaus programavimo. Be to, dvi specializuotos – šviesos technologijų ir skaitmeninės gamybos laboratorijos.

Jaunimo mokslo centras Vilniuje. Projektas | madeinvilnius.lt nuotr.

Jaunimo mokslo centras Vilniuje. Projektas | madeinvilnius.lt nuotr.

Jaunimo mokslo centrui pasirinkta ideali vieta: tarp būsimo mokslo centro, Nacionalinės dailės galerijos bei šiuo metu rekonstruojamo Energetikos ir technikos muziejaus atstumas – tik 600 metrų. Šioje vietovėje susitelkusi mokslo ir meno bendruomenė, rengiamos kilnojamos ekspozicijos, vyksta edukaciniai renginiai, yra tinkama infrastruktūra, geras architektūrinis kontekstas, puikus susisiekimas tiek viešuoju transportu, tiek miesto dviračiais, jau yra parkavimo infrastruktūra, pasivaikščiojimams skirti takai ir šiuo metu atnaujinamos laisvalaikio zonos Neries krantinėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. jo:

  STEAM ( angl. science, technology, engineering, arts, maths) – būtinai reikia tą centrą angliškai pavadinti? Lietuviškai niekaip negalima?

  • Žemyna:

   Taigi, kad ne – niekaip! Pavadinti mužikų kalba? Jūs ką 🙂
   Va, anglų, tai ji dabar tą pačią vietą užima, kaip senovėje lotynų k. – tarptautinė mokslo kalba… O lietuvių – fui, fui, tai tokia atgyvena… 🙁
   Tai ar nelogiškiau būtų patiems „stumti” lietuvių kalbą (kaip anglų prekijai, dėl paprasčiausio kitų kalbų nemokėjimo, kadaise savąją visur stūmė) – kaip visais požiūriais artimesnę lotynų kalbai (nebeatmenu tiksliai, ar ne kažkaip taip skambėjo: tres vires juhum trahunt?) ?
   Vyrai, na, kur jūsų sumanumas? Jums labai to „steam” reikia? Tai ir dėkite jį – kaip paantraštę!
   Viršuje stambiom raidėm antraštė – skambus lietuviškas centro vardas, o po juo – kiek kuklesnėmis raidėmis paaiškinimą lietuviškai (jei reikia, jei vardas nepakankamai atskleidžia turinį) + STEAM ir dar kokį vieną anglišką žodį pridėkite, jei jau taip reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: