Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku (4)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Vasario 22 d., Varšuvoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios Lenkijos Ministru Pirmininku Mateušu Moravieckius (Mateusz Morawiecki).

Susitikime aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, dvišalių ryšių stiprinimas ekonomikos ir energetikos srityse.

Lietuvą ir Lenkiją sieja bendri interesai dėl naujojo daugiamečio Bendrijos biudžeto. Abi valstybės suinteresuotos, kad nebūtų drastiškai mažinamos Sanglaudai skirtos lėšos, o tiesioginės žemės ūkio išmokos lietuvių ir lenkų ūkininkams greičiau pasiektų ES vidurkį. Valstybių vadovai sutarė derinti savo šalių pozicijas tolesnėse derybose dėl 2021 m. prasidėsiančio septynmečio ES biudžeto.

dsc_1442-2400

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Abiejų valstybių interesai sutampa ir dėl ateities santykių su Jungtine Karalyste. Didžioji Britanija svariai prisideda prie Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos, vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje. Todėl tiek Lietuva, tiek Lenkija siekia, kad ir po „Brexito“ Jungtinė Karalystė išliktų artima ne tik ekonomine, bet ir saugumo partnere.

Daug lietuvių ir lenkų gyvena ir dirba Jungtinėje Karalystėje, todėl abiejų valstybių vadovai sutarė dėti visas pastangas, kad jų interesai būtų apsaugoti.

Susitikime taip pat aptartas strateginių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimas. Valstybių vadovai pabrėžė, jog padaryta didelė pažanga, ir sutarė toliau tęsti bendradarbiavimą juos įgyvendinant, kad jų ekonominę naudą kuo greičiau pajustų tiek suinteresuotos valstybės, tiek verslas, tiek visi regiono žmonės.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: