Atidarytas garbės konsulatas Frankfurte prie Maino (0)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius | Asmeninio archyvo nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius | Asmeninė nuotr.

Vasario 22 dieną Frankfurto prie Maino mieste, Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno federalinėje žemėje, atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Įgaliojimus naujajai Lietuvos garbės konsulei Gabrielei Gylytei-Hein įteikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Hesenas – ekonomiškai viena stipriausių Vokietijos federalinių žemių, o Frankfurtas – vienas stipriausių Europos finansinių centrų. Lietuvos garbės konsulato atidarymas šiame mieste ir šioje žemėje Lietuvai,  kaip vienai iš augančių Europos regioninių finansinių technologijų (FINTECH) centrų, yra itin svarbus: čia įsikūręs trečias pagal dydį Europoje – po Londono ir Ciuricho –  Fintech centras. Ne mažiau svarbu, kad Heseno žemėje iki šiol veikia lietuvybės centras – Vasario 16-osios gimnazija, kur mokosi virš 200 mokinių“, – sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Heseno žemės Ministru Pirmininku Volkeriu Bauferiu (Bouffieriu), kuris pakvietė Lietuvą dalyvauti Frankfurte prie Maino šių metų lapkričio mėnesį vyksiančioje FINTECH konferencijoje ir išreiškė pageidavimą su Lietuva bendradarbiauti lazerių gamybos srityje.  

L. Linkevičius savo ruožtu pakvietė Hesseno atstovus dalyvauti 2020 metais Lietuvoje vyksiančioje tarptautinėje „Life Science“ konferencijoje ir pasiūlė pasidalinyti patirtimi kibernetinio saugumo stiprinimo srityje. Lietuvos ir Heseno (Hesseno) atstovai bendrai išreiškė pageidavimą ir poreikį plėsti Lietuvos technikos universitetų bendradarbiavimą su Heseno technikos universitetais.

Ministras L. Linkevičius vizito metu taip pat susitiks su  Heseno žemės parlamento pirmininku Borisu Reinu (Rheinu).

Heseno federalinėje žemėje gyvena beveik 7 500 Lietuvos piliečių, visoje Vokietijoje – virš 53 tūkstančių lietuvių.

Vokietijoje Lietuva turi 6 garbės konsulus atskirose federalinėse žemėse.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: