Palangos J. Basanavičiaus gatvę planuojama praturtinti mineralinio vandens biuvete (0)

Palangos biuvetės vizualizacija | Palanga.lt nuotr.

Palangos biuvetės vizualizacija | Palanga.lt nuotr.

Palangoje, pėsčiųjų pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje, planuojama atstatyti mineralinio vandens biuvetę – tokius ketinimus kurorto vadovams, Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams bei pavaduotojams, taip pat – atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams pristatė verslininkai, šios idėjos autoriai.

J. Basanavičiaus gatvės 46A esančiame 42 arų sklype yra dvi siurblinės su gręžiniais. Vienas gręžinys yra mažesnio gylio, jis tiekia mineralinį vandenį, tinkamą naudoti kaip geriamąjį mineralinį vandenį. Kitas gręžinys yra didesnio gylio, jo naudoti gėrimui negalima, kadangi šio gręžinio vandenyje yra per didelė mineralų ir druskų koncentracija. Tačiau toks vanduo rekomenduojamas naudoti SPA sveikatinimo vonioms ir pan.

Verslininkai ketina gręžinį su geriamuoju vandeniu rekonstruoti ir pritaikyti atviram visuomenės lankymui bei mineralinio vandens degustavimui. Priešprojektinius biuvetės atstatymo pasiūlymus Savivaldybėje pristatė verslininkas Henrikas Petrauskas bei architektas Stasys Juška.

Siurblinės patalpą norima rekonstruoti bei praplėsti, įrengiant degustavimo kambarį. Čia ketinama įrengti mineralinio vandens fontanėlius, čiaupus su geriamuoju vandeniu, pastatyti keletą suolų poilsiui. Patalpoje būtų įrengti ir informaciniai edukaciniai stendai, kitos interaktyvios informavimo priemonės, skirtos supažindinti su šio gręžinio istorija bei mineralinio vandens teikiamu poveikiu sveikatai.

Biuvetei planuojama suteikti atraktyvų, miesto gyventojams ir svečiams patrauklų vaizdą, tad kurorte, J. Basanavičiaus gatvėje atsirastų dar viena atraktyvi laisvalaikio praleidimo vieta. „Norėtume įrengti erdvę, kuri būtų patraukli visuomenei, taip pat – sutvarkyti aplinką, teritoriją apšviesti parko žibintais, įrengti takus, vaikų žaidimo įrenginius, atnaujinti apželdinimą. Galbūt sklype galėtų atsirasti skulptūra“, – kalbėjo idėją pristatęs architektas Stasys Juška.

Greta esantis gilesnis gręžinys nebūtų eksponuojamas visuomenei – jo mineralinis vanduo būtų naudojamas greta esančiu viešbučių SPA reikmėms.

Meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog daugelis žmonių, tarp kurių – ne tik palangiškiai, prisimena prieš daugelį metų šioje teritorijoje buvusią biuvetę bei galimybę atsigerti specifinio skonio mineralinio vandens. Tad verslininkų idėja atgaivinti ir padaryti visuomenei prieinamą mineralinio vandens gręžinį, pasak mero, yra sveikintina. „Turime unikalų gamtos turtą – mineralinį vandenį, tad neišnaudoti to yra prabanga“, – teigė Š. Vaitkus.

Kurorto vadovas atkreipė dėmesį, kad greta minimo privataus sklypo yra ir Savivaldybei priklausanti erdvė su pušynu. „Miestas dės visas pastangas, kad ji taip pat taptų visuomenei patrauklia poilsio vieta“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: