Nutraukiant laiko kaitaliojimą, valstybės turės tinkamai pasiruošti (2)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Atsižvelgiant į visuomenės nuomonės apklausas bei gydytojų patarimus, taip pat į žemės ūkio sektoriaus poreikius, Europos Parlamento (EP) Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas pritarė sezoninio laiko keitimo panaikinimui. Numatytas pereinamasis laikotarpis iki 2020 m., kad per staigus laiko keitimo panaikinimas nesutrikdytų bendrosios rinkos veikimo, nes skirtingas laikas turi įtakos daugeliui ekonomikos sektorių ir piliečių judėjimui.

„Komiteto sprendimu vykdome rinkėjų valią, nes visuomenė jau seniai reiškia nepasitenkinimą dėl laiko sukiojimo. Apčiuopiamos naudos ekonomikai sezoniškai keičiant laiką nepastebėta. O  specialistai įvardina neigiamas pasekmes piliečių sveikatai, nes daromas poveikis biologiniam ritmui“, – priimtą dokumentą komentuoja EP narys Bronis Ropė.

Europarlamentaras atkreipia dėmesį, kad žemės ūkio sektoriaus situacija ypač gerai iliustruoja poreikį nutraukti laiko kaitaliojimą. „Gyvulių augintojų padėtis yra aiškus pavyzdys, kad laiko kaitaliojimas nesuderinamas su žemės ūkio darbų praktika. Šiuolaikinė žemės ūkio įranga lengvina ūkininkavimą, tačiau biologinio gyvūnų ritmo  nepakeisi jokiomis technologijomis, tad ūkininkai turi prisitaikyti ir prie nekintančiu ritmu gyvenančių gyvulių, ir prie kitų gyvenimo sričių, kur laikas kaitaliojamas. Tokios ūkininkaujančių žmonių darbo sąlygos kelia nerimą dėl jų sveikatos“, – teigia B. Ropė.

Dokumente pažymima, kad valstybės narės standartinį laiką turėtų priimti koordinuotai, nes jų teritorijos apima tris skirtingas laiko zonas. Neparengta ar nekoordinuojama tvarka sukeltų susiskaidymo pavojų, nes kaimyninės šalys gali pasirinkti pereiti prie kitokio laiko.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: