A. Juozaitis. Teisinė korupcinė sistema turi būti skaidrinama ne rinkimų metu (22)

Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Visuomenės teismui iškelta teismų ir advokatūros korupcijos schema – akivaizdi priešrinkiminė akcija. Jeigu metų metus buvo žinoma, kad korupcinės schemos egzistuoja ir nebuvo žengtas joks reikšmingas jų naikinimo žingsnis, tai šiandieninis veiksmas gali būti vertinamas kaip politinio kalendoriaus veiksnys.

Tai privers visuomenę galvoti, kad teisėsauga nėra savarankiška ir priklauso nuo politinių sprendimų. Vadinasi „trečioji valdžia“ Lietuvoje yra nestipri, vėjo pustoma. Šitokias korupcines schemas STT ir prokuratūra turi kelti į viešumą nepalikdama interpretacijų liūno. Dabar gi mes būsime panardinti į tarpusavio kaltinimų, šmeižtų ir „patyčių kultūrą“. O tai jokiu būdu neliudija mūsų visuomenės aukščiausiųjų valdžių noro iš esmės pažaboti korupciją ir nuskaidrinti teisinę sistemą.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Romas:

  Labai tikėtina, kad tai susiję su rinkimais, bet šis “pliusiukas” valdantiesiems (valstiečiams ir žaliesiems) vistiek yra didelė pažanga. Nes nieko panašaus, valdant “elitinėms” partijoms, dar nebuvo.
  O, kad “trečioji valdžia” silpna, tai tas dėsninga. Visos valdžios silpnos, nes jas sudaro žmonės, įvairūs žmonės. Ypač, kada valdžios nekontroliuojamos piliečių…
  Gamtoje silpnieji žūsta (medžiai, gyvūnai). Valdžioje – ne. Piliečiai juos išrenka, bet atstatydinti negali, kad ir blogai dirbančių. Nėra atrankos. Dar iki to nedagyvenom, nors jau būtų laikas.

  • Žemyna:

   Kažkur kažkas komentaruose parašė, jog ne pačius stambiausius ryklius sučiupo. Jog tai veikiau eilinis rinkiminis, masinę euforiją sukeliantis spektaklis, kai iš pradžių suima su didžiausiu triukšmu, paskui ilgai vilkina, o galiausia po daugybės metų tyliai numarina – „dėl įrodymų stokos”.

 2. Senis:

  Jeigu nors vienas pretendentas i Prezidentus atsiims kandidatura, galesim manyt, kad tai buvo priesrinkimine akcija. Speju kaip neramu dabar teisesaugininkams arba dirbusiems tose strukturose. Kazin Skverneliui ar skvernai nesvyla.
  Bet tai tik i gera.
  Nusikalteliai turi sedet kalejime, nesvarbu kada juos arestuos, ar per rinkimus ar per Kaledas.
  Dori zmones reiskia pagarba Grybauskaitei.

 3. Įdomu:

  Tikrai keista kodėl dabar paviešino? Gal jau seniai turėjo žinoti ir užkardyti tokius veiksmus.

 4. Zigmas Vaišvila:

  Taip, Arvydai, labai paprasta ir lengva taip pasakyti. Tačiau, Arvydai, pats būdamas visiškai atitrūkęs nuo Lietuvos gyvenimo, net neįsivaizduoji, kokią didelę nors šokią tokią viltį vakar diena atnešė daugybei žmonių, kurie tos teisėsaugos yra murdomi, murdomi ir dar kartą murdomi. Ir daro ji tai su atviru cinizmu ir patyčia. Negalima, Arvydai, taip lengvabūdiškai žiūrėti į šį dalyką tik iš savo varpinės. Ruošiesi gi atstovauti rinkėjus. Ar ne? Kaip D.Grybauskaitė, prisižadėjusi pirmą dieną po išrinkimo demaskuoti 100 “oligarchų”.

  • konda:

   tamstos komentaras žlugdo m a n o bet kokias viltis, kai a la neatitrūkęs nuo Lietuvos disidentas brolis murdo savo pussbrolį… nepaskęskit, tamsta, sisteminių ir pusiau sisteminių dirbtinėj kūdroj…

   • Zigmas Vaišvila:

    Deja, pyktis trukdo Jums suprasti šią paprastą tiesą – žmogiškumo pamoką. Šie mano žodžiai yra draugiškas patarimas Arvydui. Jei jį norima bus suvokti. Negalima nei sakyti, kaip nutiko Kaune, kad nėra problemų teismuose, nei tokias džiugias naujienas žmonėms, įvarytiems į neviltį nuo LT “teisingumo”, suvesti tik į rinkiminius klausimus. Gi tiems žmonėms atsiranda vilties prošvaistė, kad gal nors kažkiek, kažkiek prasišvies.

    • Kęstutis:

     Man irgi kliuvo šis Arvydo pasisakymas, kol vakar per Panoramą neišgirdau jo išsamesnio paaiškinimo… Šiuo atveju reikėjo savo nuomonę išdėstyti plačiau su paaiškinimais, arba tada geriau jau nieko nesakyti. Einant į rinkimus reikia būti suprantamu daugumai, kiek įmanoma labiau…

 5. Žemyna:

  Beje, dar dvi teisinės naujienos –
  1) neaiškus Grybauskaitės pasisakymas dėl TM „teisių” – esą, žemes „grąžinti” dar nespėjo. Dūda vėl savo apie pavardes ir vietovardžius. Na, sykį okupantams žemės „grąžinamos” (pažeidžiant tarptautinę teisę okupantų „nuosavybių” klausimu!), tada ir vietovardžiai jiems ant „jų” žemės.
  2) AMB našlės ieškinys keliaus į Strasbūrą.
  Pasak vieno komentatoriaus – tai bent AMB palikimas Lietuvai.

 6. Diedas:

  Kai kam striokas.
  Išgaudys stambius kyšininkus, kiti padės bijot imt, sumažės korupcija Lietuvoje, žiūrėk tarnybos neturėdamos ką veikt, pradės už rublius dirbančius gaudyt.
  Labai laukiu tos dienos.

 7. Aneta:

  Esu didelė A.Juozaičio gerbėja ir pasirašiau už jį , bet tai ką jis čia kalba, man nepatinka.Viskam savas laikas.nesvarbu rinkimai ne rinkimai, jeigu tik išmušė valanda , reikia parazitus susemti.Visiškai pritariu gerb.Z. Vaišvilos minčiai, kad negalima tik iš savo varpinės žiūrėti.Valstybė valosi ir tai gerai, nes dusom visi nuo tos neteisybės.Pajudės bylos, kurias tie nenaudėliai nagrinėjo.Kokiame pavojuje dirbo prokurorai baisu pagalvoti.Išlikite orus koks visuomet buvote gerb.Arvydai.Rinkimai ateina ir praeina, o tiesa lieka.Jūs esate tiesos prezidentas,

  • Vilnietis:

   čia jokia ne valanda išmušė ir niekas čia net negalvoja valytis – tai yra priešrinkiminis šou- tik kol kas neaišku kam jis skirtas nes visa nesisteminė politinė analitika yra numarinta.
   Bet tikrai ne su korupcija šiuo atveju kovojama- todėl Juozaitis 100 proc teisus.

   • Diedas:

    Tai gal rinkimu laikotarpiu visai zuliku gaudyt nereikia? Gal ir girtiems uz vairo galima raizyt? Ir lakudroms savo vaikus lupt ir skandint leisit?
    Lietuvoje seni apkerpeje komunistai desimtmecius rugsta savo breznevineje sutrunijusioje sistemoje, nors pries rinkimus ta bruda tegul sujudina ir tai gerai.
    Aisku rizikingas uzsiemimas. Pries anuos rinkimus buvo uzkliudyti teisesaugos pedofilai, viskas baigesi keliais lavonais ir kruva sugadintu gyvenimu.
    Tikiuosi dabar iki zudyniu nedaeis. Nebent kas nors per daug zinantis pasikars netycia.

 8. Getas:

  Šaunu Arvydai, kad parašei gerą straipsnį ir pažymėjai šalutinį tikslą-rinkimus, bet lauksime kito straipsnio, kad STT ir Gen. prokuratūra toliau įgavę drąsos dirbtų Tautos naudai. Čia noriu pabrėžti, kad tautos skaldymas vykstantis iš sisteminių partijų bei korupcija – tai tarnavimas svetimoms jėgoms, jų tarpe ypač Kremliui. Socialinės atskirties ugdymas Lietuvoje per 25 metus taip pat yra tarnavimas Kremliui. Tai akcentai rodantys iš kur ausys kyšo, kuriuos turi žinoti kiekvienas mūsų pilietis.

 9. Gabrielė:

  “KODĖL TEISINĖ RINKIMINĖ SISTEMA IMTA SKAIDRINTI TIK DABAR?” Sakyčiau, kad klausimą reikia formuluoti taip. Tokia klausimo formuluotė leidžia teigti, kad tai yra rinkiminės kompanijos šou elementas. Antra vertus nenuneigia minties, kad skaidrinimas bet kuriuo atveju yra teigiamas procesas.

 10. Visi menam, kaip D.G. dievagojosi – “Mano tikslas kovoti su korupcija”. Ir štai regime šios 10 metų “kovos” rezultatus!!! “Ačiū jai už šį pasiaukojimą”! Dabar gi NEPADARYKIME KLAIDOS RINKDAMI SEKANTĮ PREZIDENTĄ!
  O jis jau žinomas nuo SĄJUDŽIO LAIKŲ! TAI – LIETUVOS PATRIOTAS ARVYDAS !!!

 11. Bartas:

  Va ir man pagaliau dašuto. Reikia rinkimus daryti dažniau.

  • Žemyna:

   Kaži, ar bemačys… jei tiesa, ką kažkas kažkur komentavo – kad tai toli gražu ne patys stambiausi, ne tie, kur „rimti stogai”. Anie – saugūs. O čia – tik vaidinimas publikai, kuris baigsis, kaip visada – bus tol vilkinamas, kol visi užmirš, kad toks apskritai buvo kada pradėtas. Tik visi įvardytieji gražiai atliks šiame spektaklyje sutartus vaidmenis.
   Gal kas dar pamenat, kaip V. Matulevičiui baigėsi „Krantas”, kuriame jis apie „savižudį”, rastą vonioje JAV (į JAV pabėgo, nes „per daug žinojo”) pasakojo, esą, liudijusį apie jo laidos „herojaus” nuslėptus mokesčių milijonus? Pasakojo apie savo surinktas, kitų asmenų liudytas žinias apie kt. to asmens nusikaltimus, apie „savižudžio” bandymus sudominti tuo žiniasklaidą, kurie baigėsi pabėgimu į JAV. V.M. tada be darbo liko, buvo kone kvaileliu paskelbtas, o laidoje jo minėtas asmuo po to dar įvairiuose aukštuose postuose pabuvojo, EP pasiekė, ir toliau rinkimuose dalyvauja… Ir jokie teismai jo taip ir neįkanda… Nors „tyrimai” gal dešimtį „atliekami”, po įv. koridorius ir kabinetus valkiojami.

 12. Smegenėlės:

  Gerb. Arvydai, džiaugiuosi, kad ryžaisi šiam žingsniui. Tokio Sielos lygmens kandidato Lietuva iki šiol neturėjo. Tik labai prašau “neprisirišti” prie kraštutinumų (atskiri politikai, religijos, nacionalizmo ir pan.) , o kviesti Tautą dvasingumo, vienybės ir klestėjimo keliu.

 13. Skalvis:

  Kaži kada Amerika turėjo taisyklę: rinkimai vyksta- tarnybos tyli. Deja nebeturi. O Lietuvoje: čia yra Lietuva….?!?

 14. Žemyna:

  Na, mielieji, kas dar to nepadarėte – užeinate čia:
  rinkejopuslapis.lt/pretendentu-i-kandidatus-iskelimo-paremimas8/-/paremimas/40660 ,
  pamatote, jog už A.J. atiduoda
  – 10679 / 20000 parašų,
  pasidžiaugiat, kad jam neblogai sekasi, tačiau kartu ir pasijuntate nejaukiai, lyg kokie skrudžai, ir tuoj pat atiduodame jam skolą.
  Be to, laiptinės skelbimų lentoje parašote tą adresą (ar ir į kiekvieną dėžutę įmetat), kad ir kaimynai savo parašais paremtų. Net jei kaimyno širdis labiau prie Uspaskio linksta, tai negi jam gaila, kad dar kažkas rinkimuose sudalyvaus? Juk vis vien jo garbinamam Uspaskiui bent jau Europoje niekas neprilygs 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: