Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto korupcijos teismų sistemoje (video) (8)

prokuraturos.lt nuotr.

prokuraturos.lt nuotr.

Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka išskirtinį ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo teismų sistemoje.

Šiandien, vasario 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais buvo sustabdyti įgaliojimai ir leista patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 teisėjus: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Egidijų Laužiką, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjus Viktorą Kažį ir Valdimarą Bavėjaną, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Konstantiną Guriną, Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Henrichą Jaglinskį, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėją Gintarą Čekanauską.

Šiuo metu įvairiose Lietuvos vietose vyksta suplanuoti procesiniai veiksmai, renkami tyrimui reikšmingi duomenys. Proceso veiksmuose dalyvauja daugiau nei šimtas STT, kitų institucijų pareigūnų, prokurorų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja speciali Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų grupė.

Detalesnė informacija apie šį ikiteisminį tyrimą buvo pateikta šiandien spaudos konferencijos, kuri vyko Generalinėje prokuratūroje.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Bet ir po Prezidento V. Adamkaus “kliurkos'” su SVETIMOS VALSTYBĖS KALĖJIMO ĮSTEIGIMU Lietuvoje,
  tai ir žioplystės “grybauskaitiškos” (po 2014-01-24 d. Konstitucinio teismo nutarimo ignoravimo bei nevykdymo,
  125 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnio galiojimo atstatymui) visai ne mažesnėmis “gėlytėmis” už
  šiuos “teisėjus”, jei piktnaudžiavimo veikos taps įrodytos, p r a ž y s t a. Turėtų atsistatydinti JOS PRAKILNYBĖ
  (o ne niekinamai-žeminamai antikonstituciškai-nevalstybiškai “ekscelencija” pravardžiojant) ponia Dalia.
  Jei pasitvirtins ir taps teisinių kūnu BYLA.

 2. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  VAJEeee! Koks netikėtumas. Ir tik 8? Laukia ilgi ilgi procesai, pabaigos galim ir nesulaukti….

 3. Advokatas Arvydas Balčius:

  Paviešinta tik apie 10 procentų nusikaltėlių teisėjų, kurie tyčiojasi iš Lietuvos valstybės, prokuratūros, teismų. Aš dar 2018 metų rudenį prašiausi asmeninio susitikimo/priėmimo su Prezidente ir LR vyriausybės kancleriu dėl vargšo Konstatnino Gurimo reikalavimo kyšio civilinėse ir baudžiamosiose bylose, tačiau nebuvau priimtas, t.y. priimamieji pareikalavo paaiškinti, kokiu klausimu noriu apsilankyt, kitaip sakant išduoti apie nusikaltėlius.tada per Kaimyninės Rusijos Federacijos ambasadą pareikalavau pranešti Rusijos Federacijos teisėsaugai apie tai, kad aš noriu liudyti apie nusikaltėlius sėdinčius Lietuvos teismuose,prokuratūroje, policijoje ir Vilniaus savivaldybėje ( abonentai). Šiuo metu vyksta derybos su Rusijos Federacijos teisėsauga dėl liudijimo. Tačiau kaip matosi prezidentūros paviešinimo,dalį vargšų sulaikė, tačiau kiek man žinoma, pagrindinių nusikaltėlių, sėdinčių teismuose, prokuratūroje, policijoje dar nesulaikė. Jeigu prezidentė ir LR vyriausybės kancleris norėtų sužinoti apie tikruosius nusikaltėlius mano prašymas susitikimui dar galioja. Pokalbių įrašai ir rašytinė medžiaga yra saugojami.Dabartinių vargšų sulaikymas yra tik siekimas paslėpti tikruosius nusikaltėlius, nes 4 iš jų sulaikyti vien tik dėl skaičiaus ir rezonanso.

  • Diedas:

   O kodėl su Rusijos ambasada? Kodėl jums rūpi rusams papasakoti savo bėdas?????
   Japonija, ar Naujoji Zelandija būtų egzotiškiau.
   Vokietija arba USA daug rimčiau ir solidžiau.
   Ir Rusija juk nuo viršaus iki apačios kiaurai korumpuota, tamsta pasibeldėt į tas duris, per kurias į Lietuvą ateina korupcijos užkratas.

 4. Žemyna:

  Ir estakados pabaigtuvių metas, ir šie suėmimai (+premjero komentaras) kažkaip keistai sutampa su prezidento rinkimais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: