Jau galima pasirašyti už kandidatus į Prezidentus (48)

balsavimas_vrk.ltVasario 19 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kandidatams įsiregistravusiems Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose išdavė parašų rinkimo lapus ir interneto portale rinkejopuslapis.lt atidarė elektroninį parašų rinkimo puslapį: www.rinkejopuslapis.lt/pretendentu-i-kandidatus-iskelimo-paremimas8, kuriame elektroniniu būdu galima pasirašyti už 11 pretendentų į Prezidento postą.

Pasirašyti norintiems piliečiams užplūdus portalą rinkejopuslapis.lt jis buvo pradėjęs strigti. Tačiau panašu, kad VRK su paslaugų teikėju sugebėjo techninius nesklandumus išspręsti ir šiuo metu elektroninė parašų rinkimo erdvė veikia be sutrikimų.

Kol kas sistemoje galima pasirašyti už 11 kandidatų: Vytenį Povilą Andriukaitį, Petrą Auštrevičių, Alfonsą Butę, Arvydą Juozaitį, Kazimierą Juraitį, Gitaną Nausėdą, Mindaugą Puidoką, Naglį Puteikį, Saulių Skvernelį, Valentiną Mazuronį,  ir Ingridą Šimonytę. 

Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, kandidatas į Prezidentus turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių jo kandidatūrą palaikančių rinkėjų parašų.

Parašus prezidento posto siekti norintys asmenys galės rinkti iki kovo 28 dienos. Jie turi surinkti daugiau, nei 20 tūkstančių rinkėjų parašų.

vrk-elektroninis-pasirasymas-lrp

rinkejopuslapis.lt ekrano nuotr.

Elektroniniu būdu pasirašyti galima tokia tvarka:

1. Apsilankykite www.rinkejopuslapis.lt ir spauskite „Prisijungti“ (dešinėje viršuje).
2. Per e-bankininkystę prisijunkite prie e-valdžios vartų.
3. Tada eikite į https://www.rinkejopuslapis.lt/pretendentu-i-kandidatus-iskelimo-paremimas8 ir pasirinkę kandidatą(us) paspauskite mygtuką „Pasirašyti“.

PASIRASYK-LRPSavo parašais galite paremti ne vieną kandidatą. Bet pasirašius popieriniame lape ranka, už tą patį kandidatą pasirašyti ir elektroniniu būdu negalima.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: