Aplinkos ministerija siūlo stiprinti saugotinų miško buveinių apsaugą (2)

Miškas iš aukštai | am.lt nuotr.

Miškas iš aukštai | am.lt nuotr.

Pastaruoju metu Lietuvoje ir aplinkinėse ES valstybėse ypatingai išaugęs visuomenės dėmesys miškams ir miškų ūkiui ir Europos Bendrijos (EB) svarbos miško buveinių reikiamo kiekio tinkamo išsaugojimo neužtikrinantis miškininkavimas paskatino Aplinkos ministeriją parengti Miškų įstatymo pataisas.

Šiomis pataisomis siekiama subalansuotai derinanti gamtosauginius apribojimus ir racionalų miško išteklių naudojimą: siekti mažesnio plynųjų miško kirtimų kiekio, išlaikyti kuo optimalesnį sukauptos medienos ir jos prieaugio panaudojimą, EB svarbos miško buveinėse leisti tik tokius miško kirtimus, kuriais būtų užtikrinamas tų buveinių išsaugojimas, leisti paversti miško žemę kitomis naudmenomis tais atvejais, kaip tai būtina siekiant atkurti EB svarbos natūralių buveinių tipus ir saugomų rūšių buveines.

Su Miškų įstatymo pakeitimo projektu galite susipažinti čia – http://am.lrv.lt/uploads/am/documents/files/Misku%20istatymas_d%C4%97l%20kirtim%C5%B3%20ir%20kt_LV_19-02-11.docx.

Visuomenė ir miškininkavimo  specialistai yra kviečiami į miškų politikos diskusiją-konferenciją, viešą aptarimą „Miškininkavimo pokyčiai europinių įsipareigojimų ir visuomenės lūkesčių kontekste“, kuri vyks vasario 21 d. 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, IV rūmų konferencijų salėje (adresas: Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno r.).

miskininkavimo pokyciai_am.ltRenginio metu bus išsamiai pristatyta Europos Bendrijos (EB) svarbos natūralių miško buveinių apsaugos situacija Lietuvoje, šiai situacijai pagerinti ir subalansuotiems visuomenės lūkesčiams miškams geriau atliepti skirti Aplinkos ministerijos parengti Miškų įstatymo pakeitimai.

Diskusijų metu kartu su miškų politikos sprendimų priėmėjais, miškų mokslo atstovais, miškų sektoriaus socialiniais partneriais ir kitais visuomenės atstovais numatoma ne tik aptarti šiuos Miškų įstatymo pakeitimus, bet ir ieškoti atsakymų į aktualius susijusius miškų politikos klausimus:

  • Ar lietuviška miškininkystės praktika pakankamai atliepia šiandienos visuomenės lūkesčius miškui? Jei ne, ką reikėtų keisti?
  • Kaip geriau išgryninti ir subalansuoti tikruosius visuomenės lūkesčius miškui?
  • Kaip surasti balansą tarp gamtosauginių apribojimų ir racionalaus miško išteklių naudojimo?
  • Ar reikalingi papildomi miško kirtimų uždraudimai ir apribojimai prie tų, kurie būtini tinkamai EB svarbos miško buveinių apsaugai pasiekti?

Planuojama renginio trukmė 4 val., detali konferencijos darbotvarkė ir kita aktuali informacija – sukurtame Facebook renginyje. Dalyvauti kviečiami Seimo nariai, visų su miškais susijusių institucijų ir organizacijų atstovai, taip pat kiti šalies miškų ateičiai neabejingi asmenys. Kadangi vietų skaičius ribotas, rengėjai kviečia registruotis į konferenciją el. paštu svetlana.repsiene@am.lt arba telefonu 8 5 272 2635.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: