Vasario 16-osios šventę užbaigė įspūdingos tautinės eitynės su deglais (video, nuotraukos) (17)

Tautinės eitynės su deglais | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Tautinės eitynės su deglais | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 16-osios vakare Vilnių nutvieskė deglų jūra. Tūkstančiai žmonių įspūdingomis eitynėmis su deglais pažymėjo 101-asias Lietuvos Respublikos atkūrimo metines. Eitynių dalyviai nešini  deglais, trispalvėmis, istorinėmis Vyčio ir sambūrio „Lietuva yra čia“ vėliavomis žygiavo nuo Aušros vartų pro Signatarų namus iki Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos kur kabo atminimo lenta karininkui Lietuvos didžiavyriui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai.

Eitynių dalyviai nešė didelį transparantą su užrašu trispalvės fone „Lietuva yra čia“, skandavo tautinius šūkius, dainavo liaudies ir partizanų dainas. Praeidami pro Signatarų namus senamiestyje skandavo: „ačiū!, ačiū!“

 „Kadangi šiemet švenčiame 70-ąsias Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaracijos metines, nusprendėme pasirinkti vieno iš jos vadų atminimo lentą ir pagerbti Jono Noreikos vardą. Manome, kad tiek Jonas Noreika, tiek Adolfas Ramanauskas-Vanagas yra mūsų Lietuvos didvyriai, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir manome, kad jie verti pagerbimo“, – žurnalistams sakė vienas iš eitynių rengėjų, jaunimo sambūrio „Kryptis“ pirmininko pavaduotojas Tomas Aleknavičius.

Jau ne pirmus metus rengiamas tautines Vasario 16-osios eitynės šiemet bendromis pastangomis surengė jaunimo sambūriai Kryptis ir „Pro Patria“, o jiems talkino „Tautos forumas“ bei Arvydo Juozaičio sambūris „Lietuva yra čia“.

Prieš eitynes A. Juozaitis sambūrio „Lietuva yra čia“ vardu ragino visas tautines jėgas telktis ir vienytis ne tik šventinei eisenai, bet ir kovai „prieš neoliberalizmo ir globalizmo keliamus pavojus tautinei Lietuvos valstybei“.

Vasario 16-osios tautinės eitynės su deglais Vilniuje 2019-02-16 | S. Paškevičiaus nuotr,

Vasario 16-osios tautinės eitynės su deglais Vilniuje 2019-02-16 | S. Paškevičiaus nuotr,

„Sambūrio „Lietuva yra čia“ vardu aš kviečiu žengti lemiamą tautinės valstybės gynėjų vienybės žingsnį – nedaryti atskirų sąrašų, o iškelti vieną jungtinį. Tautos jėga yra vienybėje. Negalime leisti, kad Europos parlamente Lietuvą atstovautų tie, kurie tikriausiai parduotų ne tik Tėvynę, bet ir savo motiną, kuriems Tautos siekiai yra svetimi, kurie nejaučia atsakomybės už šalies ateitį. Palaikykime Lietuvos ir kitų Europos šalių solidarumą, suburkime stiprią Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių tautinių jėgų santalką Europos parlamente!“, – ragino A. Juozaitis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. kalavijas:

  Didinga, prasminga Vasario 16-osios šventė…. Visokius delfius, bėnėesus ir kitokius tyčinius melagius reikia kritikuoti, demaskuoti, kelti viešumon jų neteisybes, apgaulę.

  • Žemyna:

   Delfio antraštėje: eisenoje pora šimtų žmonių. Delfio tekste: policijos pranešimu, eisenoje dalyvavo apie tūkstantį žmonių. 🙂
   Beje, vakardienos Delfyje po Žuko str. tiesiog dovanėle VSD, kai galima vadovautis verslo principu – mažiausiomis sąnaudomis didžiausias pelnas – jei tik juos tai domintų. – Trolynas visu savo gražumu žydėjo. Beje, „zagotofkių” jiems paruošė įv. to laikotarpio faktų žinantis (ar bent prisirankiojęs) ir sumaniai viską aukštyn kojom apversti gebantis žmogus (iš serijos „kalta auka bei užpultieji; užpuolikas, grobikas – angelas). Neatmestina, jog ir „Žali” jo fantaziją pakurstė.

 2. Kęstutis:

  lrytas kaip visada tokiais atvejais daugiau kaip “iki tūkstančio”, “nebesugeba” suskaičiuoti. Bet tada jau reikia suprasti, kad daug…

 3. Tautinės ar etnofuturistinės identitarinės eitynės?:

  Viskas būtų gražu, jei Pro Patria nebūtų prieš eitynes apsidergę iki ausų viešai straipsnyje atsiribodami nuo Juozaičio, nuo antiglobalistų, antileftistų ir kitų anti. Kvailas narciziškas “etnofuturistinis jaunimas, Europos identitarai” ( taip jie save pristato),gavę palaikymą, kokio daugiau niekada iš nieko negaus, spjovė savo rėmėjams į veidą, taip sumažindami eitynių dalyvių skaičių ir parodydami visišką infantilumą, aroganciją ir tuštybę.

 4. Ačiū tautininkams ir A. Juozaičiui:

  Tautinis jaunimas, kuris labai pyksta taip vadinamas, nors ilgą laiką būdami kartu su tautininkais ir mokęsi iš jų, pagelbėdami rengiant eitynes, slapta nepasitarę užregistravo šių metų eitynes ir viešai atsiriboję nuo tautininkų, 7 val ryto eitynių dieną užlėkė į Tautininkų vado namus ir maldavo gelbėti – paskolinti asmeninį automobilį, vėliavoms kotų ir dar daugybės pagalbų, be kurių renginys būtų užstrigęs. Ačiū tautininkams už puikias eitynes ir Arvydui Juozaičiui, kad kviesdamas vienytis sutelkė tiek nuostabių žmonių bendrai eisenai.

  • padarba A. Juozaičiui ir tautininkams:

   Arvydas Juozaitis – yra ta asmenybė, kokios dabar verkiant reikia Lietuvai. Jis moka Tautą vienyti, Jis neparodo viešai išsišokėliams, kad jie esą nevykėliai, Jis gerbia visus Lietuvos žmones – net ir tuos, kurie to nenusipelno. Tai labai svarbu ir brangintina.

 5. Kas tas Tomas Aleknavičius ?:

  Manome, kad tiek Jonas Noreika, tiek Adolfas Ramanauskas-Vanagas yra mūsų Lietuvos didvyriai, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir manome, kad jie verti pagerbimo“, – žurnalistams sakė vienas iš eitynių rengėjų, jaunimo sambūrio „Kryptis“ pirmininko pavaduotojas Tomas Aleknavičius.
  Šis sambūris Facebooke pareiškė, kad atsiriboja nuo “Lietuva yra čia “ir nenori , kad A.Juozaitis reklamuotųsi jų renginyje.
  Bet jis aktyviai šliejasi prie Arvydo Juozaičio, fotografavosi, sėdėjo šalia , Arsenale sambūrio steigiamajam renginyje.
  Anksčiau ši figūra aktyviai reiškėsi liberalistinio jaunimo renginiuose, pvz.statant monstrą “Chaoso dievą” Lukiškių aikštėje , tiesiai ant žuvusių partizanų insignijų. Tuo pat metu prisišliejo prie vykstančio Kovo 11 Aukuro renginio.
  Žmogus privalo turėti kokias nors pažiūras.Kokios jos ? Laikas išsiaiškinti.

  • svarbu, kad buvo šventiška nuotaika:

   Šiam jaunuoliui ir kitiems į jį panašiems reikės dar daug praeiti įvairios klampynės, kol susitupės. Jaunus žmones žaloja liberalizmo bacilos, o jeigu negavo tvirto pagrindo iš tėvų, tad ir klampoja po visur, kol suranda save.
   Svarbu, kad viskas gerai baigėsi, nes po to purvino straipsnio Pro Patrijoje, atrodė, kad bus eisena sužlugdyta. Man atrodo, kad tą straipsnį sukurpti galėjo kažkuris iš Pro Patrijos, visai ne šis jaunuolis.
   Ačiū A. Juozaičiui ir visiems tautininkams už principingumą ir savo pozicijų išlaikymą

   • Bartas:

    Aš irgi taip galvoju. Vieni suras save, kiti ne. Jaunimas , kaip jaunimas.
    O eisena graži. Suvirpėjo senio širdis. Tegyvuoja Lietuva!
    Už A. Juozaitį. Artėja diena, kai lietuviai privalo nepadaryti “istorinės klaidos”.

 6. Gabrielė:

  AČIŪ A. Juozaičiui. Jei ne jo kvietimas, tiek žmonių susirinkę nebūtų. A. Juozaitis sugebėjo paminti ambicijas ir nekonfrontuoti, nors ne kartą Propatrijos ir Krypties elgesys buvo labai žemo lygio. Duok, Dieve, jie pasimokys. Eisenos atmosfera buvo gera. Nors viena Tv žinių laida aiškino, kad buvo šūkis Lietuva – lietuviams, nors tokio nesigirdėjo . Kaip visaka neapseina nešiktelėję.

 7. Praalkęs:

  Tai kur tas kunigas Grigas?

 8. Žemyna:

  Supriešindamas, kažkas labai sėkmingai pasirūpino, kad žmonės nerastų visų renginių Lietuvos sostinėje sąrašo iš anksto ir vienoje vietoje. Nors ir dabar širdis džiaugiasi, įrašą matant, tačiau neabejoju, jog būtų dar daugiau susirinkę, jei ne visi ir ne nuo pat pradžios, tai kur nors pakeliui prisijungę, bent trumpai kartu pabuvę – tik reikėjo detalios renginių dienotvarkės.

 9. Valentinas Šapalas:

  Puiku. Kad taip dažniau ir dar gausiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: