Vasario 16-osios šventę užbaigė įspūdingos tautinės eitynės su deglais (video, nuotraukos) (17)

Tautinės eitynės su deglais | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Tautinės eitynės su deglais | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 16-osios vakare Vilnių nutvieskė deglų jūra. Tūkstančiai žmonių įspūdingomis eitynėmis su deglais pažymėjo 101-asias Lietuvos Respublikos atkūrimo metines. Eitynių dalyviai nešini  deglais, trispalvėmis, istorinėmis Vyčio ir sambūrio „Lietuva yra čia“ vėliavomis žygiavo nuo Aušros vartų pro Signatarų namus iki Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos kur kabo atminimo lenta karininkui Lietuvos didžiavyriui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai.

Eitynių dalyviai nešė didelį transparantą su užrašu trispalvės fone „Lietuva yra čia“, skandavo tautinius šūkius, dainavo liaudies ir partizanų dainas. Praeidami pro Signatarų namus senamiestyje skandavo: „ačiū!, ačiū!“

 „Kadangi šiemet švenčiame 70-ąsias Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaracijos metines, nusprendėme pasirinkti vieno iš jos vadų atminimo lentą ir pagerbti Jono Noreikos vardą. Manome, kad tiek Jonas Noreika, tiek Adolfas Ramanauskas-Vanagas yra mūsų Lietuvos didvyriai, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir manome, kad jie verti pagerbimo“, – žurnalistams sakė vienas iš eitynių rengėjų, jaunimo sambūrio „Kryptis“ pirmininko pavaduotojas Tomas Aleknavičius.

Jau ne pirmus metus rengiamas tautines Vasario 16-osios eitynės šiemet bendromis pastangomis surengė jaunimo sambūriai Kryptis ir „Pro Patria“, o jiems talkino „Tautos forumas“ bei Arvydo Juozaičio sambūris „Lietuva yra čia“.

Prieš eitynes A. Juozaitis sambūrio „Lietuva yra čia“ vardu ragino visas tautines jėgas telktis ir vienytis ne tik šventinei eisenai, bet ir kovai „prieš neoliberalizmo ir globalizmo keliamus pavojus tautinei Lietuvos valstybei“.

Vasario 16-osios tautinės eitynės su deglais Vilniuje 2019-02-16 | S. Paškevičiaus nuotr,

Vasario 16-osios tautinės eitynės su deglais Vilniuje 2019-02-16 | S. Paškevičiaus nuotr,

„Sambūrio „Lietuva yra čia“ vardu aš kviečiu žengti lemiamą tautinės valstybės gynėjų vienybės žingsnį – nedaryti atskirų sąrašų, o iškelti vieną jungtinį. Tautos jėga yra vienybėje. Negalime leisti, kad Europos parlamente Lietuvą atstovautų tie, kurie tikriausiai parduotų ne tik Tėvynę, bet ir savo motiną, kuriems Tautos siekiai yra svetimi, kurie nejaučia atsakomybės už šalies ateitį. Palaikykime Lietuvos ir kitų Europos šalių solidarumą, suburkime stiprią Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių tautinių jėgų santalką Europos parlamente!“, – ragino A. Juozaitis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: