Filme apie Žalgirio mūšį S. Siparis įgarsino legendinį aktorių Steisį Kyčą (video) (2)

Istorinės dokumentikos filmas „Žalgirio mūšis“ | Forum Cinemas nuotr.

Istorinės dokumentikos filmas „Žalgirio mūšis“ | Forum Cinemas nuotr.

Jau šių metų kovo 1 dieną, kino ekranus pasieks istorinės dokumentikos filmas, kurio gamybos darbus Lietuvoje vykdė kino gamybos įmonė „Artbox“ – „Žalgirio mūšis“. Viduramžių kovas ir pergales ekranizavusioje dokumentikoje epizodinius vaidmenis atliko istorinės rekonstrukcijos klubų nariai, filmui paskolinę ir įspūdingus, pagal XII-XIV a. šaltinius rekonstruotus drabužius. Žadama, kad tai bus pati įdomiausia istorijos pamoka kiekvienam lietuviui.

Vienas charizmatiškiausių Lietuvos aktorių Saulius Siparis įveikė gyvenimo krizę ir imasi naujų iššūkių. Išgyvenęs mikroinsultą bei skyrybas su antrąja žmona, vyras radikaliai pasikeitė – visiškai atsisakė alkoholio, atsikratė dvidešimties kilogramų svorio ir džiaugiasi nauja meile. Dabar aktorius į gyvenimą žvelgia visai kitu žvilgsniu ir tikina, kad jame yra begalės galimybių, kurias verta išnaudoti.

Naujausias aktoriaus darbas – žinomo Lenkijos dokumentinio kino kūrėjo Pavelo Piteros (Pawel Pitera) filmas „Žalgirio mūšis“, kuriame S. Siparis įgarsino legendinį Amerikos kino ir televizijos aktorių, „Auksinio gaublio“ laimėtoją Steisio Kyčo (Stacy Keach), filme pasakojantį galingo Vokiečių Ordino istoriją.

Tai – moderni istorinė dokumentika, parodanti Vokiečių Ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiški jausmai ir atskleidžiamos šeimos paslaptys. Lietuvos ir Lenkijos istorinėse vietose nufilmuotoje kino juostoje Viduramžių Europą kaustę kryžiaus žygiai atves prie svarbiausio jų pralaimėjimo – Žalgirio mūšio. Atrodė, kad jokia jėga nesulaikys kryžiuočių riterių, tačiau du lietuviai – Jogaila ir Vytautas – juos nugalėjo.

Lietuvos kino ir teatro aktorius Saulius Siparis | „Domino“ teatro nuotr.

Lietuvos kino ir teatro aktorius Saulius Siparis | „Domino“ teatro nuotr.

Filmas, kurio gamybos darbus Lietuvoje vykdė kino gamybos įmonė „Artbox“, kino ekranus pasieks jau šių metų kovo 1 dieną. Viduramžių kovas ir pergales ekranizavusioje dokumentikoje epizodinius vaidmenis atliko istorinės rekonstrukcijos klubų nariai, filmui paskolinę ir įspūdingus, pagal XII-XIV a. šaltinius rekonstruotus drabužius. Žadama, kad tai bus pati įdomiausia istorijos pamoka kiekvienam lietuvui.

Naujasis istorinės dokumentikos filmas apie Žalgirio mūšį:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. mvasionis:

    Koks keistas dokumentinis (?) filmas. “Karas tarp Ordino ir Lenkijos…” — sako vedantysis. Negi Lietuvos jau nebebuvo ir išvis ne Lietuva buvo svarbiausias grobikų tikslas? Gal tik fragmente taip sakoma, o gal ir viskas prolenkiška? Tuomet reikėtų tokį “dokumentą” boikotuoti.

  2. Girdas:

    Tai jau taip, istorijos pamokas tenka vertinti be pompastikos, Lietuvos karinė galia žlugo prie Vorsklos. Žiauri patirtis, Vytautas tapo Jogailos vasalu, o lietuvių karių likučiai įvelti į lenkų – vokiečių konfliktą. Vokiečiai net nežino, jog lietuviai dalyvavo Tannenbergo mūšyje, kuriame buvo sunaikinta 16 prūsų vėliavų ir kas kelintas lietuvis tegrįžo, o vokiečiai su lenkais pasidalino prūsų kraštą. Ar lietuviams tai didybės įvaizdis?.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: