Seimas po pateikimo pritarė referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengimui (8)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 14 d. Seimas po pateikimo pritarė siūlymui gegužės 26 d. surengti privalomąjį referendumą, kuriame būtų siūloma apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Referendumo metu šalies piliečiams bus siūloma pagrindiniame šalies dokumente – Konstitucijoje – įtvirtinti, kad Seimą sudaro 121, ne 141 Seimo narys, kaip kad yra nustatyta dabar.

„121, tai yra panaši proporcija, kokia mes įsipareigojome savo Vyriausybės programoje mažinti valstybės valdymo aparatą. Tas procesas vyksta ministerijose. Lygiai tai pat šnekant apie Seimą, mes esame valstybės valdymo dalis ir šitoje situacijoje panašus procentas, kaip ir ministerijose, kaip ir departamentuose, ir taip toliau. Toks yra mūsų tikslas“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Už nutarimą „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ (projektas Nr. XIIIP-3222) balsavo 57, prieš buvo 41, susilaikė 4 Seimo nariai. 57 parlamentarams balsavus už, 36 – prieš ir 8 susilaikius, šį klausimą nuspręsta nagrinėti ypatingos skubos tvarka šiandien, vakariniame posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Albinas Vaškevičius:

  Seimas yra įstatymus leidžiančioji institucija. Įstatymai leidžiami visoms gyvenimo sritims, visoms profesijoms. Visose valstybėse yra panašus profesijų skaičius. Taigi ir seimo narių skaičius turėtų būti panašus nepriklausomai nuo to kiek jose yra gyventojų. Mažesnėms valstybėms tektų didesnė našta. O gal mes turime per daug specialybių? Mūsų valstybė maža tai gal mums visai nereikia gydytojų. Nereiktų ligoninių, nereiktų įstatymų sveikatos apsaugai. Tai pradėkim nuo gydytojų, o vėliau nereiks mokytojų, duonos kepėjų, saldainių gamintojų, interneto tiekėjų,… Ar ne kvailai atrodo? Man tai atrodo kvailai, o ar seimo narių skaičiaus mažinimas neatrodo kvailai? Gal geriau seimo nariams reiktų organizuoti egzaminus iš Lietuvos istorijos, lietuvių kalbos, teisės,… ir kelti seimo narių išsilavinimą, kad neišleistų netobulų įstatymų, kad nereiktų išleistų įstatymų taisyti.

 2. vanda:

  Seimo nariu skaiciu reikia didinti nors iki161,kad karbauskiniams(bendrinis pavadinimas) butu sunkiau, nors siek tiek, nusipirkti Seimo dauguma.Lietuvai tenka palinketi nors siokio tokio supratimo ir istvermes, pries tokius istatymus, kurie neapriboja milijonus susikrovusiems isgamoms kesintis i absoliucia valdzia( Seimo dauguma, samdoma prezidenta, vyriausybe ir uz savo agrofirmu pinigus kuriamus serijalus apie busima ajatola karbauski)

  • Rimgaudas:

   Gerb. Vanda, gal jūs norėtumėte įvesti “Liberum veto”, kas reikštų visišką Seimo darbo paralyžavimą? Tuomet Gentvilo, sakysim, vieninteliu balsu galima būtų sustabdyti bet kokį Karbauskio “savivaliavimą”. Lygiai, sakysim, ir Bakas vieninteliu balsu galėtų sustabdyti, sakysim, Kubiliaus “savivaliavimą”.
   Dalyvaukite, prašau, Seimo rinkimuose ir, jei būsite išrinkta, pakelkite Seimo narių skaičių iki 161. Tuomet įveskite “Liberum veto” ir galėsite sustabdyti bet kokį, kaip sakote, būsimą “ajatola karbauski” vienu savo mandato pakėlimu. Lenkai kažkada taip jau praktikavosi. Ir kas iš to išėjo – skaitykite istoriją.
   Manau, kad dabartinis Seimo narių sumažinimas pagal gyventojų skaičių Lietuvai yra visai priimtinas.

 3. Kęstutis:

  Kuo mažesnis seimo narių skaičius, tuo sunkiau į jį bus patekti naujiems veidams… O Lietuvos gyventojas, sumažinus seimo narių skaičių iki 121 “taupytų” po 35ct. per mėnesį… prasigyvensim… Ir kam tokias kvailystes apskritai siūlyti? Ir ta dviguba pilietybė, ir referendumas per “du kartus”… Vienu žodžiu, trūkstą žodžių…

 4. Nuomonė:

  Argumentai prieš Konstitucijos keitimą: 1. Sumažėjo nuolatinių Lietuvos gyventojų, bet ne Lietuvos piliečių, kurie visi turi teisę dalyvauti rinkimuose, nesvarbu, kur gyvena. 2. Referendumą valstiečiai ir žalieji (koks pavadinimas, kaip reklamose) tyčia siūlomas rengti prezidento rinkimų dieną, kad pritrauktų daugiau rinkėjų, kurie tikėtina balsuotų už Karbauskio kandidatą – tai yra manipuliavimas rinkėjų nuostatomis. 3. Konstitucija nėra koks nors įstatymas, kurį reikėtų kaitalioti kam tik panorėjus.

 5. Nuomonė:

  4. Ir ką duos, jeigu Seimo narių sumažės iki 121? NIEKO! Valstybei, t. y. jos piliečiams, jokios naudos!

 6. Diedas:

  Lietuviai neismire ir niekur nedingo, tik nemaza dalis darbuojasi svetur, bet turi lietuviskus pasus.
  Beveik visiems rupi kas vyksta namuose, didziuma gyvena Lietuvos o ne svetimos salies rupesciais.
  Uzienyje gyvenantys tautieciai diskriminuojami, nes nesuteikia galimybe turet savo atstovus seime ir net balsuot.
  Daugeliui iki artimiausios balsadezes atstumas matuojamas simtais kilometru.
  Karbauskiniai siuos zmones nurase.
  Balsuti elektroniniu budu neleidzia, nes gyvenantys ne pagall delfi ir mockaus televizijas – valstieciams netinkami rinkejai. Gali ne ten kur reika kryziuka padet.
  Netikeliams valdziazmogiams tinkami tik netike, nelaimingi ziniasklaidos uzguiti, lakiantys gero caro rinkejai.

 7. tai va:

  Yra du keliai-arba balsuot prieš šią nesamonę ,arba marš visi į sambūrį prie seimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: