„Kelionių kompasas“: „Adventur 2019“ parodoje (II) (video) (0)

Gerimantas Statinis ir Mindaugas Timinskas | Alkas.lt nuotr.

Gerimantas Statinis ir Mindaugas Timinskas | Alkas.lt nuotr.

Pašnekovai: Vilma Tūbutytė ir Andrius Smirnovas – UAB „Montis magia“ atstovai; Vykintas Vaitkevičius – istorikas, baltų kultūros žinovas; Mindaugas Timinskas – Vinetu kaimo įkūrėjas; Akelsandr Usolcev – Gardino „Ekspresteks“ agentūros vadovas; Mateusz Jakubiak – Čekijos turizmo agentūros atstovas.

Andrius ir Vilma patyrę alpinizmo instruktoriai, jie ne tik įkūrė mokyklą pradedantiesiems uolų laipiotojams, tačiau organizuoja ir mokomąsias alpinistines keliones į kalnus. Grupėse treniruojasi ir vaikai, ir suaugę, nes keliauti į kalnus niekada nėra vėlu… 

Vykintas – ne tik istorijos profesorius ir mokslų daktaras, tačiau ir entuziastingas žygeivis, siūlantis keliauti po reikšmingiausias baltų kultūros vietas, kurias veda ilgametė tyrinėjimo patirtis.

Kretingos rajone įsikūręs Vinetu kaimas, kuriame  M. Timinskas kviečia ne tik vaikus, tačiau ir suaugusius prisiminti vaikystėje skaitytas knygas apie garsų indėnų vadą Vinetu. Čia įkurtame muziejuje lankytojai susipažins su indianistika ir galės dalyvauti indėnų ritualuose ir apeigose.   

Ponas Aleksandras iš Gardino organizuoja bevizį turizmą ir didžiąją dalį norinčių apsilankyti sudaro medicininis turizmas – aplinkiniai Lietuvos pasienio gyventojai atvykę į Gardiną per pus pigiau gydosi dantis ir užsisako kitas medicinines paslaugas.

Čekijos turizmo agentūra siūlo lietuvaičiams dar kartą atrasti šią įdomią šalį, kuri neapvils pilių ir dvarų mėgėjus, o taip pat kulinarinio paveldo žinovus. Lietuviškai kalbantis M. Jakubiak kviečia ir kalnų slidinėtojus į garsiuosius Čekijos kalnų kurortus.  

Laidą veda kelionių žurnalistas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: